Skocz do zawartości

chip bmw 320d , warto?


miglancq

Rekomendowane odpowiedzi

ten chipboxy to do kant d**y rozbić, chcesz mieć dobrze i bez awaryjnie chipowany silnik to zgłoś się do TC z tego forum.

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest prawdziwy chiptuning czyli modyfikacje w sterowniki silnika, mapach paliwa etc. Wgranie banalne proste, dostajesz kabel, włączasz program, zgrywasz jeden plik, wysyłasz go do TC, on ci odsyła i wgrywasz do auta jednym kliknięciem. I auto ma już modyfikacje :)

 

masz cały wątek na górze o tym i wielu zadowolonych klientów.

 

Ja robiłem delikatny program, ze 136 na 150-155 koni. Auto bardzo fajnie jeździ, zbiera się lepiej, jak jest sprawne to nie dymi nadmiernie. Spalanie chyba spadło nawet. Na baku w trasie 1200km można zrobić bez problemu.

 

jak sie sam boisz to podjedziesz do kogoś i ci wgra. Koszt taki sam jak tego wynalazku z allegro.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i on tak robi bez hamowania pojazdu? taki chip to ja dziekuje

 

skąd ty te dane bierzesz bez hamowania?

 

jeżeli bedziesz robić w Poznaniu, Warszawie i łodzi to jest hamownia :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosmiczna róznica to jest jak wsiadasz z malucha do m3. Tutaj jest zdecydowana poprawa przyspieszenia i elastyczności. Poczytaj bo napisane o tym dużo.

Turbodziura jest zawsze w silnikach doładowanych. Warunek jest taki że trzeba mieć sprawne auto. Jak teraz masz ze 100 koni tylko to nie ma sensu robić. Albo jak dymi albo jak ma inne usterki. Najpierw się robi wszystko aby odzyskać seryjną moc a potem modyfikacje.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że nie byłem obecny tydzień na forum , teraz odpowiem :

taki power box podniesie najczęściej tylko ciśnienie na szynie cr i to wszystko , w Twoim modelu jest wpinany między sterownik pompy wtryskowej ... tylko co z resztą ? co z reakcją silnika na pedał przyspieszenia , co z limiterami paliwa , co z kątem początku wtrysku i najważniejsze co z ciśnieniem turbo ?

większość moich prac sprawdzana była na hamowni , jest to silnik wielokrotnie modyfikowany przez moją firmę , teraz mamy własną hamownie więc wiem oczywiście w przybliżeniu jaki jest wynik mocy końcowej oczywiście mówimy o sprawnym aucie... oczywiście jeśli potrafisz sprawdzić stan auta sam i masz możliwość to zaoszczędzisz troszkę grosza, w innym wypadku możesz się zdać na Nas , wtedy zdiagnozujemy auto itp...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
niech sie wpowiedza ci ktorzy maja juz czipa jaka jest roznica .spalanie itd i fabrzycznego softa trzeba trzmac na plytce w domu? bo jak by padlo cos to nie da sie zestawic z nowym softem?np wtryski albo cos. jak nie sprzedam mojej to w kwietniu bede robil ja na 180ps albo na 190. turbo raczej da rade bo wymienione na nowe ori. a ze sprzeglem nie bedzie problemow przy przysoscie mocy o 30 badz 40koni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od osoby robiacej modyjfikacje , powinna byc zrobiona tak aby z pełnej mocy korzystać od 80 do 100 % wcisniecia gazu , pozwoli to zachować wcześniejsze zużycie a nawet je zmniejszyć ...

Soft w każdym momencie można wydać seryjny i nie ma potrzeby go przechowywać ...

Moc nie zabija sprzęgła tylko moment od niskich obrotów ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czipa to bedziesz robil mi ty , i ustwie sie w warszawie chyba w jednym z waszych warsztatow bo do Poznania torche za daleko :D Jak mi zmienisz softa to starego gdzie bede mial ?

Numer będzie w info silnika , wtedy zawsze możesz wrócić samodzielnie robiąc np aktualizację DISem ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mowisz ze jest kosmiczna roznica? chip ktory robi TC odrazu ma wyeliminowana turbo dziure?

 

Nie wyeliminujesz turbo dziur, bo auto z jedna turbina zawsze bedzie ja mialo. Im wieksze turbo tym wieksza dziura bo ciezej je rozkrecic.

To jest efekt samego turbo, ktore po prostu nie jest kompresorem.

 

Mozesz wyeliminowac jak zamontujesz druga, mala turbine albo kompresor, ktore to beda dzialac w niskich obrotach a duze turbo w wysokich.

 

Sa tez systemy podtrzymania turbo, ale to jest raczej kategoria - ekstremalnie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.