Skocz do zawartości

Gdzie jest pompa paliwa?


Karol 540

Rekomendowane odpowiedzi

moje pytanie, moze nieco komiczne, ale jest nastepujace: Gdzie w E30 '87 rok jest pompa paliwa?? wydaje mi sie ze nie w baku, ale wlasnie nie wiem, realoem tez pokazuje ze poza.

Czy widac ja od sodu auta??

 

Pozdrawiam, Karol.

 

Aha, moze jakies rady, gdzie i jaka kupic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest zamocowana w baku, dostępna od góry, spod prawego miejsca na tylnej kanapie.

 

Po odłączeniu przewodów paliwowych i kabli wskaźnika poziomu paliwa, obowiązkowo wyjmujesz pływak wskażnika poziomu z mocowaniem (inaczej nie ruszysz pompy).

 

Potem przekręcasz w lewo cały cokół utrzymujący pompę (i pływak wskaźnika) i wyciągasz.

 

Zwróć uwagę w jakim stanie jest wstępny filtr paliwa (ma kształt plastikowej lekko dziurkowanej torebki).

 

Mój (były) mechanik od prostszych prac przeoczył kiedyś dwie drobne dziurki w filtrze i nowa pompa poszła się .... po 14 tys. km, uziemiając mi samochód 40 km od garażu.

 

Jeżeli kupisz nową oryginalną pompę Bosch (550-650 PLN), to nowy filtr jest w zestawie.

 

O używkach nawet nie myśl. Pompa paliwa to zbyt odpowiedzialny element, żeby bawić się w ruską ruletkę.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i ja cos dołożę :D ogółnie to chyba wąska lampa miała podczepioną koło zbiornika a szeroka w zbiorniku dostępna tak jak koledzy pisali po zdjeciu kanapy tylnej wiem coś o tym bo z nią walczyłem i...... wygrałem więc w przypadku 87 rocznika trzeba sie udać do kanału i looknąć temat :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a jak sie dostać do pompy w E34 kombi, bo mi chyba wlasnie padła, i musze to dzisiaj zrobić.

 

No chyba pod schowkami w bagażniku musisz mieć jakąś "dziurę", żeby się do pompy dostać. nie przypuszczam, żeby trzeba było bak zrzucać :/

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja ostatnio wymieniałem pompę paliwa... i tak wg mnie używanej bym nie kupił, rozglądałem się za takową ale stwierdziłem że to bez sensu cena....

Mechanik z "Perfect Serwisu" powiedział mi tak: albo kupuje orginał bo zamienników nie polecał, albo przeróbka mojej nowa pompka z nowym filtrem w baku...

i tak zrobiłem prawie 2 miesiące jeżdzę i nic...

koszt samej pompki z filtrem 200zł i 50zł wymiana wraz z przeróbką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pompke mialem przy progu, okazalo sie ze to nie byla jej wina, tylko cos bylo ze sterowaniem wtryskami.

 

Na moje nieszczescie kupilem druga pompke z allegro od kobitki z wrocławia (ona nie podaje numeru bo jest nieslyszaca) i chce Was ostrzec koledzy, pompka nowa ktora u niej kupilem tak huczy ze mylem ze to lozyko!!!

 

Wiec zastanowcie sie nim u niej kupicie, moja napewno niebawem sie zatrze, powiedziala mi zebym jej wyslal ta pompke i zrobi ekspertyze na moj koszt, jestem pewien ze poprostu uruchomi ja w oleju i przestanie huczec wiec nie mam ochoty za to placic :/

 

Negatywow ma malo bo sama wystawia odrazu negatywy o czym mnie poinformowala, ze nie istotne ze ja sie wywiazalem, i tak dostane od niej negatyw.

Allegro odpisalo mi ze jest bezradne bo nie moga ingerowac w system komentarzy.

Dla zainteresowanych, mam zachowana cala korespondencje z nia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziala mi zebym jej wyslal ta pompke i zrobi ekspertyze na moj koszt, jestem pewien ze poprostu uruchomi ja w oleju i przestanie huczec wiec nie mam ochoty za to placic :/

 

Ekspertyza bedzie wygladala tak, ze podlaczy ja i jak ze jest niedoslyszaca nie uslyszy ze huczy i tyle.

 

Dobrze ze zwrociles na nia uwage bo chcialem polecic ta pompe koledze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.