Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

320d przedlift jest na pompie rotacyjnej vp dopiero polift na cr.

3.0 od 184km w górę jest na cr.

 

VP to nie jest pompa rotacyjna. Mylisz pojecia. Pompa rotacyjna to taka jak w 1.9TDI 90KM.

VP44 to o krok wyzej. Jest to pompa oparta na kilku tloczkach, sterowana elektronicznie o znacznie wyzszym cisnieniu niz rotacyjna.

Rotacyjna jest zintegrowana w VP jako wstepna i zasysa paliwo z baku, a potem idzie to na tloczki, gdzie budowane jest wysokie cisnienie i rozdzielane na poszczegolne wtryskiwacze.

 

Rozwiazanie blizsze pompom CR niz rotacyjnej. CR rozni sie o tyle, ze nie pompa a same wtryskiwacze steruja dawka. Stad mozliwosc precyzyjniejszego podania dawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolejna bezsensowna dyskusja przeciwników gazu. Stare e46 to nie Ferrari 250 GTO, żeby to była "profanacja". W innych krajach tez jest LPG, wolałbym mieć 5.7hemi w gazie niż 2.0 w czystej benzynie. No ale to przecież "popelina" mieć gaz w aucie. Ciekawe czy jakbyś miał np piec do centralnego ogrzewania i przykładowo placilbys rocznie 5 tys za węgiel a 3 tys za jakiś zamiennik, który jest legalny i nie niszczy instalacji ani pieca to tez byś psioczył? To są zwykle auta a nie kolekcjonerskie Ferrari albo Lamborghini. Jak nie widać różnicy to po co przepłacać?

 

Akurat mam 5.7 w gazie. I dla mnie wybór jest prosty: mieć 300+ KM albo jeździć samochodem 1.8l

 

Całe gadanie "gaz to be" pochodzi chyba od ludzi powtarzających opinie z czasów zagazowanych daewoo nexia czy mówiących o przypadkach wiejskich instalacji za 1500 złotych. Ewentualnie tych, którzy z jakiegoś powodu (innego niż lpg) nie mogą sobie pozwolić na pójście w mocny silnik (?). Nie słyszałem żeby te opinie walili ludzie jeżdżący samochodami 200+ KM, a raczej od tych "Mondeo w dieslu" (bez obrazy dla Mondeo w dieslu). I nie widzę niczego nobilitującego w płaceniu za paliwo x2 w zamian za "luksus" jeżdżenia samochodem ze słabowitym silnikiem. Ale może komuś daje to jakieś punkty dowartościowania ;)

 

Pozdr,

 

G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synonim biedy polskiej ? :)

 

Niemiec ma tyle sosu, że stać go na chatę, i kilka fur typu Porsche, gdzie i tak wkłada gaz bo umie liczyć, nie widzę w tym nic złego.

 

A jak jesteś zagorzałym fanem BMW gdzie wkładanie gazu to wiocha to po prostu tego nie rób. Każdy ma swoje fanaberie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to flagowy silnik tej marki :) ...to ten typoszereg silników, które wytrzymują najwięcej

 

..a powszechną 'usterką' jest wkładanie do niego GAZ-u

 

Kurcze, wtedy przepraszam że w ogóle się urodziłem. Kupiłem E46, po miesiącu wstawiłem gaz. Aktualnie przy przebiegu jaki samochód pokonał w ciągu roku mogę śmiało stwierdzić, że instalacja już się zwróciła. Teraz jadę już na plus. I wiesz co mnie najbardziej bawi? Każdy jeden właściciel samochodu na "jedyne słuszne paliwo" (wstaw sobie odpowiednio diesla czy benzynę), który jest w stanie powiedzieć do mnie "Jak Cię nie stać na benzynę, to kup coś z mniejszym silnikiem", a sam leje do zbiornika za 20-25 złotych lub co większy burżuj za 5 dych.

 

Kufa, ludzie! Nie widzę żadnego sensu przepłacać za każdy jeden przejechany kilometr! Przy obecnych cenach zupy na poziomie 4,40 i gazu na poziomie 2,20 faktycznie, różnica każdych stu kilometrów to tylko ok. 15 złotych, ale niech ktoś robi 1000 czy 1500 miesięcznie, daje to oszczędności 150-225 złotych miesięcznie! Nie dużo? W skali roku przy obecnych cenach daje to 1800 - 2700. Czyli defacto na wakacje :) A lepiej chyba poleżeć z dupą w górze niż wlewać do baku bez sensu? :)

 

Weźmy pod uwagę, że jeszcze jakieś 2 miesiące temu różnica między litrem LPG (wtedy ok. 2,50 PLN) i zupy (ok. 5,30 za litr) była jeszcze większa!

 

No ale tak, gaz to zło.. Nie stać Cię na zupę do BMW, kup Matiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz o co chodzi. Większość zagorzałych fanów jakiegoś samochodu, na przykład mój kolega, który posiada SL 500 z 92r. w żadnym wypadku nie wsadziłby tam gazu, ponieważ jest to jego perełka na niedzielę- i ja taką wersję kupuję. Sam bym nie założył do takiego auta gazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto tłuc ten temat?.Osobiście nie chcę gazu w żadnym aucie.Dlaczego?, bo mam taki kaprys.Natomiast nie piszę nikomu że nia ma go zakładać.Dlaczego ? , bo guzik mnie to obchodzi.Jeśli komuś będzie jezdził samochód na Wyborowej to najwyżej zostaniemy kolegami, :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam" Nie bądź łosiem kup 2.8" Swietny wybór oczywiście coupe

Jako były pracownik CPN powiem że wieksza częśc osób nie dba o tą intalacje bo poco świece,kable a co tam olej do gazu nie...trzeba częsciej wymieniać olej nie a po co..

Tego nikt nie liczy , a ten niemiec zmienia olej i jak zaczyna wciągać to nie wlewa 10w40 tylko remontuje silnik.

Oczywiście tankowałem i bentleya continetala ale facet schował wlew w bagażniku bo mówił że obciach

A Pudzian owszem ma gaz w Hamerze dał ponad 10k za instalacje ma Lambo, mesia 600 i kilka innych tanich wozideł taki ma kaprys

A wracając do 328 nie rozumiem tylko że najpierw jest pytanie o auto a zaraz potem czy gaz wchodzi:-)

A disel...hm disel nie jest dziadkowozem u mnie na wsi jest 330d z lekkim programem 260kM robi mnie jak dzieciaka a wtrasie 6 literków

Reasumując Bmw nie ważne co aby był znaczek BMW:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)

WBAAS710306Y14580

 

2)

WBAAS71080SX67546

 

1 - VIN niepoprawny. Siódmy znak od tyłu też powinien być literą.

2 - SX67546 - litera S miałaby wskazywać na fabrykę BMW w Shenyang. e46 tam raczej nie produkowano, więc obstawiam, że VIN również z błędem, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

 

Winy spisane z samochodu, czyli cos bylo z nimi robione?

To szukam dalej ... kuzyn uparl sie na E46 320D 150 konikow. (na CR)

 

-----------------------

 

No i się wyjaśniło. Jeden na 100% to był anglik, oryginalnie z innym silnikiem i skrzynia. Drugi zapewne tez.

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na ściągnięcie dobrego auta z UE w fajnym stanie za niską cenę .Mam Passata B6 z 2008r. z Belgii w idealnym stanie - auto jak nowe ale kosztuje prawie 38 tys.PLN. Można takiego kupić za 30 złożonego z 3 innych. Z BMW będzie podobnie - ceny samochodów na zachodzie to 30-40 % więcej niż u nas. Jak wóz będzie ze szkody całkowitej albo ze sporym przebiegiem to będzie tańszy . Jak dobrze poszukasz to znajdziesz w PL .Zajmuje się sprzedażą samochodów a kupuje zawsze w PL hehe.Większość naszych aut pochodzi z Polski i od wielu lat nikt nie narzeka więc warto poszukać u nas :) W innych krajach też zarzynają auta i nie każdy serwisuje w ASO a do tego nikt tam nie działa charytatywnie. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz

czy jest na forum ktos kto zajmuje sie sprowadzaniem z niemiec/belgii samochodow.

Ostatnio tu nie widziałem bo po jakimś czasie chłopaki sie wykruszają , jak by nie było to ciężki kawałek chleba.

Google ci wyszukają kto obecnie się tym zajmuje.

Po lifcie to produkcja po : Październik 2001 rok modelowy to już 2002 dla sedana i kombi, a 2003 dla coupe (rok modelowy liczy sie jak rok szkolny - od jesieni).

Czyli to już stare auta , jak masz 25tys na samo kupno to jak sie dobrze postarasz i poświecisz czas ... ale sie musisz sam znać na autach bo inaczej to kupisz składaka.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

http://s29.postimg.org/kha85r0rb/e46.jpg

 

 

Chciałem spytać czy któryś z forumowiczów kojarzy to e46, jeśli ktoś jest mi w stanie powiedzieć coś o tym aucie na PW byłbym bardzo wdzięczny - chodzi o zakup. Jeśli źle umieściłem wątek to z góry przepraszam -jestem tu nowy :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim szerzysz tu bezprawie. Nie mozesz bez zgody wlasciciela publikowac zdjec jego samochodu, na jego posesji, z widocznymi tablicami rejestracyjnymi.

Wez samochod na przeglad, sprawdz porzadnie i bedziesz wiedzial co jest wart. Po tym zdjeciu moge ci powiedziec, ze kolor mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ciekawe autko, przynajmniej wizualnie :cool2: Ale niestety musisz trafić na kumatego kupującego, który rozumie co to jest 328Ci w dobrym stanie i z niskim przebiegiem. Jeśli jesteś auta pewny - przebiegu i stanu technicznego i nie zależy Ci na szybkiej sprzedaży potrzymaj cenę, wg mnie i tak jest atrakcyjna. I może podmień fotki - te zimowe moim zdaniem mniej przykuwają uwagę i nie odzwierciedlają piękna koloru ;) Powodzenia w sprzedaży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.