Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik prosty w konstrukcji. Dobrze sie sprawuje i jest to jedna z lepszych jednostek BMW do gazu.

Ma prostego kompa, malo cylindrow i z gazem robi sie ekonomiczna bardzo.

 

Co do wyposazenia to klosze ma dokladane boscha, wiec xenon dopasowany. Na plus, ze ladnie dopasowany bo spryskiwacze sa np.

 

Az dziw, ze w takim wyposazeniu 316i wyszlo, albo po prostu ma duzo retrofita. To tez nie przeszkoda zadna. Mozesz zobaczyc po rozkodowaniu VINa jak wyszlo z fabryki.

 

Co do radia, oczywiscie komp pokladowy bedzie dzialal dalej jak wymienisz radio poniewaz to dwie odrebne rzeczy. Natomiast nawigacja sila rzeczy dzialac przestanie. Nie wiem jak ze zmieniarka pod katem muzyki.

 

Generalnie calkiem przyjemne E46. Bardzo ladnie wyposazone. Jak dbane to dlugooo Ci posluzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a to nie jest oryginal ksenon ??

 

lampy rzeczywiscie bosh ,spryski sa i dzialaja,dziala samopoziomowanie oraz wewnatrz nie ma regulacji od wysokosci swiatel.

 

a dalo by rade rozkodowac vin ??

 

WBAAL11060AX19664

 

No ekonomicznosc tego auta dalo sie zauwazyc.

 

spokojnie sie mieszcze w spalaniu ok 7 - 8 litrów.

 

auto caly czas pracuje na oleju 5/30 castrola.

 

 

jedyne co mnie martwi to delikatnie poklepywanie nieraz podczas zapalania.

 

Zmieniarka wtedy zapewne przestanie dzialac, no ale na co mi ona jakby bylo radio na karty sd.

 

 

a do tej navi sa mapy polski ?? warto wogole sobie tym glowe zaprzatac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest. Jak kojarze dobrze, to lampy byly ZKW w E46.

Popatrz jeszcze na realoem. http://realoem.com/bmw/

 

Navi mimo, ze jest, jaka jest, dziala fajnie. Kolega jakos wgrywal polskie z tego co pamieta. Poszukaj na forum, znajdziesz odpowiedz.

 

viewtopic.php?f=44&t=182523 Tu rozkodujesz VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie umiem rozkodowac tego vinu :D

 

mozna kogos prosic o pomoc hehe :)

 

no wersja ciekawa i dlatego ja kupiłem.

 

autem przyjechalem tysiac km do domu i nie dzialo sie z nim nic,stalo teraz 2 tygodnie w komisie i zapalilo bez najmniejszego ale.

 

ogolnie zrobilem nia 2-3 tys km i coraz bardziej mi sie podoba.

 

jedyne co to klekotanie nieraz podczas zapalania no i swieci sie kontrolka oleju na zolto pomimo stanu oleju na max wiec to pewnie czujnik.

 

po za tym slnikowo lalka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest. Jak kojarze dobrze, to lampy byly ZKW w E46.

Popatrz jeszcze na realoem. http://realoem.com/bmw/

 

Navi mimo, ze jest, jaka jest, dziala fajnie. Kolega jakos wgrywal polskie z tego co pamieta. Poszukaj na forum, znajdziesz odpowiedz.

 

viewtopic.php?f=44&t=182523 Tu rozkodujesz VIN.

dal mnie wygląda tak jakby ktoś same klosze wymienił na nowe ;) więc o marce samych lamp nic nie wiemy ... dziwne by było gdyby auto z takiego rocznika miało klosze jak nowe ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S235A ANHAENGERKUPPLUNG,KOPF ABNEHMBAR Hak holowniczy ze zdejmowaną głowicą

S240A LEDERLENKRAD Kierownica skórzana z pod.pow.

S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S433A INTERIEURLEISTEN Listwy wewnętrzne

S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni

S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S521A REGENSENSOR Czujnik deszczu

S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S550A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy

S606A NAVIGATIONSSYSTEM BUSINESS Radionawigacja

S629A AUTOTELEFON MIT KARTENLESER VORN Tel. sam. sieci D z czytn. kart z przod.

S672A CD WECHSLER 6-FACH Zmieniarka CD na 6 płyt CD

S676A HIFI LAUTSPRECHERSYSTEM System głośników HiFi

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki

P972A COMFORT PAKET Pakiet komfort

 

Składanie Wyposażenie seryjne

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki

 

 

no i wsio oryginał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a ma jakies typowe awarie/usterki ??

Jak każde BMW - poprzedni właściciele :D

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To dokładnie ten silnik, o którym jest dyskusja powyżej :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o silniku bezn. tym 1,9 bo naczytałem się że jest kiepski ale niektórzy mówią, że jest dobry :/

Jeżeli chodzi Ci o silnik o oznaczeniu M43, 118KM to mogę się wypowiedzieć po nie całym roku użytkowania i około 25tyś km nawiniętych. Silnik jest bardzo prostą konstrukcją tak jak już ktoś pisał wcześniej w tym temacie. Pod maską dużo miejsca, dobry dostęp do większości podzespołów w razie jakichś napraw.

 

Nie wiem czy interesuje Cię opcja montażu instalacji LPG, ale jeżeli jeździsz sporo to bardzo polecam. Mi instalacja zwróciła się po jakichś 7 miesiącach, do zbiornika wchodzi około 45 litrów (zbiornik w miejscu koła zapasowego), spalanie średnie to około 10litrów więc można momentami zapomnieć, że masz lpg bo na jednym zbiorniku można spokojnie nawinąć około 440km.

 

Przez ten nie cały rok użytkowania samochodu strzeliła mi uszczelka pod głowicą (nie zaliczam tego jako jakiś defekt samochodu itp, po prostu ma najechane już trochę km i miało prawo się coś takiego stać). Oprócz tego z podzespołów silnikowych wymieniałem termostat (180zł oryginał), pompę wody (Rouville 140zł) i cewkę bo zaczęła niedomagać (50zł używka). Dokupiłem interfejs diagnostyczny, kiedy cokolwiek się dzieje w 5 minut można zdiagnozować problem i samemu się z nim uporać bo tak jak pisałem jest to prosty 4cyl. motor.

 

Jeżeli chodzi o osiągi: przesiadłem się do E46 z Peugeota 206 z silnikiem 1.6 90KM. BMW ma 118KM i większą masę a mimo tego różnica jest bardzo odczuwalna na korzyść E46. Mimo różnych opinii (głównie osób posiadających duże silniki), że ten silnik to padaka osobiście jestem bardzo zadowolony. W trasie można bez problemu płynnie powyprzedzać.

 

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytanie chętnie się podzielę spostrzeżeniami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten twój to jest pojemność 1895? i 8 zaworów? Kolega mam w 520i silnik 150km jeździ ponad rok na gazie i bardzo chwali spalanie trasa 10-14l gazu więc chyba na taki się zdecyduje. Ale co forum i posty to inna opinia. Na jednym piszą, że te 1,9 to są rozwiercone 1,8 z e36 tutaj je chwalą heh już sam nie wiem. Sprawdzę oznaczenie silnika kolegi w jego 5 i jeżeli jest taki sam w e46 to będę szukał takiej wersji. e46 z silnikami benzynowymi jest trochę więcej niż diesli i jest w czym przebierać nawet w kraju. Ale skoro te 1,9 są takie dobre to dlaczego ich jest najwięcej na aukcjach? Coś w tym musi być jak się ludzie pozbywają:P ale to tylko moje przemyślenia

a co do 2,0 150km to też znalazłem na jednej stronie że są dwie wersie 16v i 24v i tu znów pytanie która wersja lepsza do gazu ? pewnie 16v?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wbite w dowodzie tak jak piszesz 1895ccm. Nie mam porównania z innymi silnikami w E46 oprócz 320D więc nie mogę napisać jak wypada ten na tle pozostałych. Stwierdzam tylko, że jest to bardzo prosty silnik (jeżeli chodzi o serwis czy jakieś naprawy) z bardzo zadowalającymi osiągami jeżeli ktoś nie szuka torpedy tylko samochodu do sprawnego przemieszczania się. Zdecydowałem się na 4 cylindry ze względu na koszt instalacji gazowej, który jest wyższy o jakiś 1000zł w przypadku 6cyl i koszty ubezpieczenia. Co do ilości samochodów na allegro to zauważ, że nie wszystkie 1.9 to motory o oznaczeniu M43 ale też n42, które z tego co czytam fora są bardziej problematyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,jestem posiadaczem drugiej Bmki mianowicie E46 coupe i teraz pytanie bo gdy kupiłem był zrobiony swap z 1,8Ci na silnik 2,5 jednakże nie wiem czy to jest zwykły vanos czy ,,podwójny:: jestem troche w tym nie obcykany ,mam zdjęcie zrobione dzis i prosze o pomoc czy to silnik 2,5 M54 ? :)

 

 

http://zapodaj.net/3920d463e204e.jpg.html

 

CAM00085.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Znawcą nie jestem, ale wygląda mi na m52 :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie jestem tez pewien ,albo ten albo ten :) mocy ma pod pedalem nie powiem ,zmieniłem mu kompletne sprzegło i po dotarciu to i na 3biegu wchodzi driftem :D

niby koledzy kazali po kolektorze sprawdzic kolektor wyglada na ten z m54 i dlatego pytam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Teraz wydaje mi się, że m54 :norty: raczej wprowadzam Cię w błąd, niech wypowiedzą się specjaliści w benzynach :P

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja bmw miala raczej lekki zywaot,perwsi wlascieto starsi ludzi wiec pewnie stad wyposazenie takie przy tym silnku :)

 

drugi wlasc to czlowiek w srednim wieku wiec waqtpie zeby katowal :)

 

no osobiscie jeszcze mam ja wystawiona do sprzedania ale sie okaze niedlugo moze :)

 

 

a takie rechotanie delikatne podczas zapalania to co to moze byc ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.