Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bez złudzeń, nawet jak na mały benzynowy silnik ten przebieg można sobie między bajki włożyć jeśli ktoś nie jest w stanie przedstawić dobrej dokumentacji owego przebiegu. Co do błędu to bez problemu Google Ci odpowie. Masz na screenie kody błedu, opis itd. więc nic tylko przepisać.

 

Czyli kolego jest nie mozliwe ze ma taki przebieg? Czyli jeszcze wyzsz? jest to auto z 2003 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Pytanie póki co czysto teoretyczne. Planuje zakupić sobie po wakacjach autko. Właśnie E46.

Przebiegów raczej dużych robić nie będe. Tu impreza, tam impreza, tutaj studia, tam dziewczyna - te sprawy.

Czytałem już was troche, większośc mówi, że na małe przebiegi to raczej benzyna, no ale właśnie...

Spalanie...

Jak tak patrze raporty spalania, to kiepsko to wygląda - w przeciwieństwie do diesla oczywiście i w związku z tym, wolałbym raczej diesla. Kierowcą jestem spokojnym - ale czasami jak moge i mam ochote to lubie przyp.....

 

Da rade kupić do 15 koła 320d 150km? Zależy mi na tym, żeby było oszczędnie - tzn, żeby nie było żadnych przykrych niespodzianek z awariami itp, a z tego co czytam, to ten silnik zbiera nawet spoko opinie.

Nie muszą to być oczywiście jakieś Mpakiety. Byle było by w miare ładnie (to auto seryjnie jest ładne, a jeszcze jakieś większe felgi to już wgl ;x - dla mnie bomba).

 

Czekam na opinie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś pytanie jak to ująłeś czysto teoretyczne czy

Da rade kupić do 15 koła 320d 150km?

Odpowiedz też czysto teoretyczna : tak, da radę

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Da radę.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to wszystko da radę kupić ale praktycznie to z marszu tego nie kupisz.

To może Ci zabrać sporo czasu i mieć farta do tego sam się musisz znać na autach bo nikt z tobą nie będzie je jeździł aby sprawdzić 20-50 aut.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czy dużo problemów sprawia 320i? Mocno awaryjny? Wnioskuje, że nie, ale wole zapytać ;d

Jeździliście? Przyjemniej sie to prowadzi niż 320d?

Czy może lepiej odłożyć, i za jakiś czas kupić 330d? Jakoś tak średnio mi się widzi benzyniaka kupować, to spalanie mnie przeraża ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ten diesel mniej spali to wydasz na jego naprawy. Tylko benzyna

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

no tak benzyna to oaza bezawaryjnosci.... :duh:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak M54B30 gaz to min 4200zł i strojenie po korektach/afr plus estetyka instalacji ciężko dorwać dobrego gaziarza.

M54 mocne to były w momencie produkcji a teraz no cóż ja zamiast 231 mam 215km a i tak jest w bardzo dobrym stanie wiec śmiem twierdzić, że połowa 3 litrów nie ma nawet 200 kuców pod maską.

 

Złota zasada stary silnik to kłopoty niezależnie czy benzyna czy diesel :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w benzynie jak ci padnie cokolwiek to za 2/2.5 tys wymienisz silnik, w dieslu sprzegło z dwumasą tylko tyle kosztuje. Poza tym diesle są sporo bardziej uzytkowane, wiec sporo mocniej skrecone przebiegi.

 

ogólnie czego nie kupisz to pamietaj że po kupnie samochodu i tak włozysz sporą kase żeby jeździł jak trzeba, nie ma litości :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K3m0T1989 wiem ze masz benzyne ktora jest oazą bezawaryjnosci ale zastanow sie zanim zaczniesz pisać te głupoty

a najlepiej wejdz w katalog i zobacz ile kosztuje dwumas + sprzeglo do benzyny a ile do diesla, połowe taniej bedzie w dieslu ? eheheh

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dxtr71 racja, moj błąd, w ostatnim zdaniu miało być "połowe taniej bedzie w benzynie ? eheheh" a nie wiedzieć czemu wpisałem dieslu - "połowe taniej bedzie w dieslu ? eheheh"

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puzonn to wejdz do pierwszego lepszego sklepu czy innej hurtowni i zapytaj do czego im schodzą sprzegła i dwumasy, co z tego że w r6 są dwumasy jak silnik nie jest tak obciązony, nie generuje takich drgań ani przeciązeń i przez to w dieslu przy 200tys już raczej trzeba myśleć o zmianie całego kompletu gdzie przy benzynie to i 400 nalatasz i nic nie telepie.

 

Moje nie jest oaza bezawaryjnosci ale już miałem starego diesla i wiem co to znaczy wymieniać w nim po kolei elementy które się zuzyły/zepsuły.

 

Nie ma co porównywać kosztów poniieważ obecne diesle nie są w stanie być tańsze od benzyn, nie pomaga niższe spalanie. Być może przez pierwsze 3 lata są tańsze gdy wymieniamy olej, potem niestety. Nie rozmawiamy tutaj o takich samochodach tylko o trupach 10-15 letnich które mają po pół bańki.

 

Kazdy robi jak uważa, ja odradzam kupowanie diesla i to nie tylko bmw (ale kazdego starego diesla) własnie z racji na wiek i skomplikowanie oraz retuszowany przebieg. Ryzyko poważnych nakładów finansowych jest bardzo duże.

 

Ostatnie moje 2 auta to były i są benzyny trute gazem, do tego oba zostały kupione jak najdroższe na allegro z danego modelu od prywatnego człowieka. Problemów jako takich brak.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że tak, ale zazwyczaj takie auta sa od prywatnych ludzi, czesto fanów danej marki, którzy spedzili troche czasu szukajac auta i dbając potem o nie. Cała reszta to wiadomo, skrecone raz przez turków, potem przez polaków przy granicy i wio dla spragnionych tylnego napedu młodych gniewnych :)

 

dla entuzjastów zwracam uwage że na pewno pierwsze igły e90 już niedługo w promocji po 20tys bedą dostępne na allegro. Już jadą na lawetach, już są malowane i prostowane łancuchem o drzewo.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K3m0T1989 diesli sprzedało się 5x wiecej jak benzyn to i odsetek częsci większy, pozatym mało która benzyna nalata tyle km co diesel ale jak juz nalata to gwarantuje Tobie ze będzie to studnia bez dna

kolejna sprawa, piszemy na forum bmw w dziale e46 i odnosimy sie do silników montowanych w tych własnie autach, nie interesują mnie np diesle nowych fordów gdzie przy 50tys potrafi paść dwumas czy benzyny VAGA które nie potrafią przejeździć kilku lat bez ogromnych problemów. Wtedy dyskusja byłaby zupenie inna ale nie o to chodzi.

Rozmawiamy o silnikach w e46 i jak ktos mi pisze ze benzyna m54 czy inna montowana w e46 to perpetum mobile to delikatnie mówiąc mija sie z prawdą. Przebiegi są juz na tyle duże w tych benzynach że koszty pojawią się wczesniej jak później i to nie małe.....

podobnie jesteś w dużym błędzie ze przy 200tys w dieslu bmw (przypominam rozmawiamy o generacji e46) pada dwumas, jak ktos umie jezdzic to spokojnie 300kkm dojezdzi, podobnie jak wtryski przy własciwym paliwie bez dotykania robią 350kkm, widzialem wiele w e46... a najwięcej skręconych padlin z 400-500 na 200 (daj Boże aby benzyna tyle najechała), kilka wcale nie kosztownych zmian i auto nadal ma moc, jezdzi, bije kilometry....

to że u nas kazdy diesel w e46 ma 200kkm przemilczmy, ja wiem ze statystyczny polak wieży w to z całego serca i myśli ze to właśnie przy tym przebiegu to auto wymaga wymiany połowy podzespołów....

warto mieć znajomego handlarza, ewentualnie przestudiować mobile.de

a interesowanie sie egz droższymi jest prawidłowe, tak jak wspomniałeś najlepiej od pasjonata czy normalnego człowieka, nie młodego gniewnego, nie mirka

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.