Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Czego bo za tani??

 

Wcale nie taki tani. Rzekłbym nawet, że za te pieniądze ile ona faktycznie wyjdzie kupiłbyś dobre Coupe czy naprawdę fajnego (być może poliftowego) sedana.

 

11800 wyjściowa, znając życie to handlarz te 8 stów podbił do zbicia i za 11 Ci ją sprzeda. Do tego dolicz koszty akcyzy, czyli PRAWIE 19% (oczywiście według wartości pojazdu zawartej w mądrej książeczce Urzędu Skarbowego :mrgreen: ). Jestem skłonny powiedzieć, że wyjdzie ok. 15-16 tysięcy za spetowanego trupa z podpicowanymi zdjęciami z początku produkcji.

 

Przebieg 204 tysiące? Hue hue hue... Moja ma 220 nalatane, biorę pod uwagę fakt że jakieś 150 może mieć w pamięci, a mimo to tapicerka jest w znacznie lepszym stanie niż ta o której piszesz :)

 

Z resztą ta kierownica nie jest obszyta przypadkowo ;)

 

Lampy tylne polift - ciekawe dlaczego.

 

No i leży w sumie jakoś tak nisko ;)

 

Kolega wyżej wspomniał też o poliftowym zbiorniczku na płyn (przypadek? nie "sondze").

 

No i silnik wyglancowany jak [BAD] niemowlaka - dla mnie jest to dyskwalifikujące przy zakupie samochodu (wiem, zboczenie, chociaż sam dla siebie lubię mieć wylelane pod maską).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Masz tu dział do oceny (pamiętaj o wpisaniu vin w tytule):

viewforum.php?f=44

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valve tronic co jest największym syfem jaki mógł powstać wałek valve tronica się wyciera auto nie chce dobrze chodzić a nowy wałek kosztuje 2500 zł po za tym aluminiowe zawory w pompie olejowej... Nie zwracalbym uwagi na ten silnik nawet jakbym miał to zza darmo dostac czy to prawda znajomy mi tak napisał ?

I czy ten vale tronic wystepuje w silniku 1,8 przed fl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valve tronic co jest największym syfem jaki mógł powstać wałek valve tronica się wyciera auto nie chce dobrze chodzić a nowy wałek kosztuje 2500 zł po za tym aluminiowe zawory w pompie olejowej... Nie zwracalbym uwagi na ten silnik nawet jakbym miał to zza darmo dostac czy to prawda znajomy mi tak napisał ?

I czy ten vale tronic wystepuje w silniku 1,8 przed fl ?

 

Twój znajomy to debil.

odp. Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nazywanie znajomego debilem jest ciutke nieuzasadnione.

To faktycznie sa problematyczne i delikatne silniki. Choc rozumiem, ze ktos, kto ma samochod z takim silnikiem, w dodatku w wersji M (!) i z moca podniesiona do 150KM (!) mogl sie poczuc dotkniety do zywego.

 

Zaraz pewnie zostane objechany, ze sam mam diesla bla bla bla. Niby tak, ale to co u mnie moze pasc, moge sam wymienic, z zamknietymi oczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat w wyborze jednostki w e46. Co wybrać 318 N42/N46B20 czy 320 M52TUB20. Wiem ze ten N42/N46 B20 jest wadliwym motorem ale czy naprawde trzeba się go obawiać. Na 90% motor bedzie gazowany. W N42/N46B20 są problemy z wysterowaniem gazu ale dobry gazownik ogarnie. Warto sie pakować w ten silnik czy dla świętego spokoju brać M52TUB20 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Szukaj 320i m54b22, czyli 2.2l 170km, były już przed liftem, więc można kupić w dobrej cenie i już nieźle jedzie. Jak boisz się zużycia oleju to 323i, czyli m52tu25 170km.

To nazywanie znajomego debilem jest ciutke nieuzasadnione.

To faktycznie sa problematyczne i delikatne silniki. Choc rozumiem, ze ktos, kto ma samochod z takim silnikiem, w dodatku w wersji M (!) i z moca podniesiona do 150KM (!) mogl sie poczuc dotkniety do zywego.

:cool2: tylko czekałem aż ktoś podłapie temat tej niesamowitej wersji :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niklucas

To są stare samochody to fakt, są awaryjne jeśli nie były dobrze eksploatowane ale tak po prawdzie. Jak się ma pieniądze na utrzymanie R6 3.0 i umiejętności aby samemu np wymienić przedni wahacz czy też tuleje itp, to jest dobry pojazd aby jeździć nim na uczelnię o ile jak ja ma się większość drogi trasą 94 i A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już była omawiana na forum w dziale przeznaczonym do takich pytań: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=44. Weź VIN od sprzedającego i szybko znajdziesz temat przez wyszukiwarkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc rozumiem, ze ktos, kto ma samochod z takim silnikiem, w dodatku w wersji M (!) i z moca podniesiona do 150KM (!) mogl sie poczuc dotkniety do zywego.

 

You make my day :lol: :lol: :lol:

 

Swoj drogą to trzeba być niezłym debilem żeby wierzyć, że się ma " serię M z mocą podniesioną na 150km " :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś e46 z r6 pod maską i przebiegiem +300k? Chciałbym się dowiedzieć czy warto się "pakować" w coś takiego? Jak sprawują się te silniki przy tym przebiegu? Wiem, że wszystko zależy od tego jak silnik był traktowany i to na pewno bym sprawdził na tyle ile bym mógł. Chciałbym jednak znać ogólne opinie posiadaczy takich egzemplarzy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suderland witaj ! ,pytasz czy

Benzyna czy diesel ?
jest spory wątek na ten temat.

Generalnie to się mówi że jak ktoś robi sporo kilometrów to disel

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba pytasz

przebiegiem +300k? Chciałbym się dowiedzieć czy warto się "pakować" w coś takiego?

Jak auto nie było katowane , przegrzane , płyny i inne podzespoły wymieniane zgodnie z książka to nie widzę problemu.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E46 przebieg przebiegiem, bo to zależy od eksploatacji. Co jeżeli chodzi o dobre, sprawdzone i zadbane auto i wiek - 15 lat?? Jak oceniacie takie auto jako auto na co dzień? Jak wasze obserwacje tak ogólnie jeżeli chodzi o wiek, mam na myśli auta z okolic 2000 roku (mówimy o egzemplarzach bez przygód)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.