Skocz do zawartości

BMW e-34 jaki motor wybrać??


Rekomendowane odpowiedzi

zaraz sie dowiesz od innych ze 2.0 pali tyle samo co 2.5 a najlepiej to kupic 4.0 V8 :)

 

a jak chcesz zeby w miare malo palilo w miescie to wez 2.0...2,5 lepiej smiga ale pali tez odpowiednio wiecej...o 4.0 sie nie wypowiadam bo to podobno 20 cud swiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak..2.0 pali prawie tyle samo co 2.5 więc bierz 2.5.Ale 2.5 pali już niewile mniej niż 3.0.Chyba najlepiej jak kupisz V8..albo M5 ;)

 

Ale kolor to tylko czarny.Cosmosswarz (<--jakąś literkę chyba zjadłem?) mettalic :D

Edytowane przez De BMW

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jako uzytkownik 525i to polecam 2.5l Vanos. Różnica w spalaniu pomiędzy 2.0l a 2.5l jest nie wielka a przyjemność z jazdy większa. :D

 

W trasie przy komplecie pasażerów, pełnym bagażniku i prędkości podróżnej 120-140 spalanie wyniosło 9.5l a w mieście mieszczę się w 12 litrach. Zimą spalanie w mieście rośnie do 13l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jako uzytkownik 525i to polecam 2.5l Vanos. Różnica w spalaniu pomiędzy 2.0l a 2.5l jest nie wielka a przyjemność z jazdy większa. :D

 

W trasie przy komplecie pasażerów, pełnym bagażniku i prędkości podróżnej 120-140 spalanie wyniosło 9.5l a w mieście mieszczę się w 12 litrach. Zimą spalanie w mieście rośnie do 13l.

 

To moje maleństwo 320 w zimę spali 13literków spokojnej jazdy po mieście...

525 wydaje mi się że troszkę więcej w zimę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez polecam 525 :mrgreen: Ciekawe dlaczego? :mrgreen:

Spalanie pomiedzy 9 a 16 i to zalezy od ciezaru nogi :mrgreen:

Vanos to juz chyba od 92r jesli sie nie myle

Pozdro

Pozdrawiam wszystkich chorych na tzw chorobe BMW :)

http://img500.imageshack.us/img500/4504/06102004bmwe34series5m5resize3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkowicie zgadzam się z mavikiem.

20 cud świata,silnika w ogóle nie słychać (może jest to wada ?),pali ok. 16-18 w mieście (6 manual), a jaki wygląd silnika.

a tak serio 2.0 jest słabsze i pali nieco więcej, z małych silników najbardziej udanym modelem był 2.5 l.

nawet bym się nie zastanawiał (chyba cię nie przekonam do 540iV8).

czasami się mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie spalanie wyglada tak - miasto od 12 w gore, trasa od 8 w gore
Taka interpretacja spalania jest poprawniejsza (z tym że w mieście można liczyć od 11 w górę :) ), ponieważ spalanie zależy w dużym stopniu od stylu jazdy i warunków na drodze. :D

 

Vanos to juz chyba od 92r
Racja silnik z vanosem weszły dopiero w 1992r. :cool2: Ale od 1990r była dostępna wersja o pojemności 2.5l i mocy 192KM bez Vanosa.

 

Chcę zakupić sobie BMW sraie 5 początku lat 90
więc wydaje mi się że BMW z roku 92 (juz Vanosem) też wchodzi w gre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz smialo 4,0 v8 ,pali mniej niz 2,0 :),naprawde smieszy mnie jak ktos pisze ze 525 pali tyle samo lub nawet mniej niz 520 :duh: , obie opcje i 2,0 i 2,5 sa dobre.a i tak po jakims czasie stwierdzisz ze mogla by miec troche wiecej peesów:) .Ja moja tylko przycisne na trasie i te 150 konikow bardzo dobrze sobie radzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz smialo 4,0 v8 ,pali mniej niz 2,0 :),naprawde smieszy mnie jak ktos pisze ze 525 pali tyle samo lub nawet mniej niz 520 :duh: , obie opcje i 2,0 i 2,5 sa dobre.a i tak po jakims czasie stwierdzisz ze mogla by miec troche wiecej peesów:) .Ja moja tylko przycisne na trasie i te 150 konikow bardzo dobrze sobie radzi :)

 

bo 525 pali naprawde tyle samo a czasami i mniej niz 520 :) wiem bo jezdzilem obydwoma autami :) - koszt uzytkowania ten sam a radosc z jazdy o wiele wieksza w 525. Uwierz mi.

 

Silniki 2.0 R6 zawsze byly jakies nijakie w bmw - zarowno m20b20 jak i m50b20 - pala duzo za duzo w porownaniu ze spalaniem i osiagami jednostek b25. Juz nie piszac o tym ze bmw samo sobie strzelilo gola w bramke silnikami IS (m42.m44) ktore poza smiesznym dziwiekiem 4 garowki sa wedlug mnie lepsze od 2.0.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanos zdarza sie to nie tylko w BMW.

Tym bardziej jeśli silnik ma tą samą konstrukcję,a jest tylko rozwiercony 520-525.

Koszt części pewnie ten sam, spalanie też, a przynajmniej różnica jest na tyle mała, że spokojnie można kupić 525.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja mogę się wypowiedziec i gorąco polecić akurat silnik jaki posiadam czyli 2,5l 24V Vanos. Jest to moim zdaniem niezawodny silnik, a co za tym idzie, samochód jest normalny w utrzymaniu. Przynajmniej u mnie wszelakie koszty utrzymania to tylko tankowanie oraz ubezpieczenie.

A teraz kilka słow o spalaniu . Ja posiadam 525i 24V Vanos Touring.

Spalanie - trasa Gdańsk - Radom (450km) czyli pełna trasa i spalanie ok 11l LPG przy normalnej jezdzie ( 120 km/h). Robie tą trase przecietnie raz w miesiącu i zawsze wychodzi podobnie. Spalanie miasto - jezdząc po Gdańsku i stojąc jak każdy czasem w korkach spalanie to ok 16l LPG. Cykl mieszany - codziennie jade do pracy 25 km (polowa z tego po miescie a połowa po trasie) no i czywiście drugie 25 km z powrotem , spalanie wynosi ok 13-14l LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanos to zmienne fazy rozrzadu, jak V-tec w Hondzie.

Co do wyscigu, to wszystko bedzie zalezalo od stanu technicznego obu autek i od refleksu i umiejetnosci szybkiej zmiany biegow obu kierownikow ;).

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój braciak ma zamiar sobie sprawić Opla Calibre 2.0 16v (150PS) albo 2.5(170PS) i czy moglibyście mi powiedzieć jak się ma to odpowiednio do BMW 2.0 i BMW 2.5!! Jak wyglądać może wyścig między nami??

 

 

opel 2,0 16v nie ma 150 ps !!!,to jest chyba ten sam silnik co w omedze a tam jest cos kolo 120 ps,mysle ze w porownaniu opel 2,0 i bmw 2,0 opelek nie ma szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.