Skocz do zawartości

316i Jak dodać więcej Koni???


bosskomp

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać -- moc dodadzą dwa dodatkowe tłoki :D Zamiast łamać sobie głowę i wydawać kasę na "super dodatki", lepiej odłóż te pieniądze i zmień model na inny z większym motorem. Oprócz mocy, masz dużo lepszą elastyczność silnika, oczywiście mowa o silniku R6. Jaka pojemność?? To zależy... Wg mnie 2.0 benzyna spali to samo co 2.5, choć byłbym nawet gotów zaryzykować tezę, że 2.5 i tak spali mniej, zwłaszcza im cięższa buda.
A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego, jeśli już robić to porzadnie. Ostrzejszy walek, 2 tys. Dobrej jakości wydech kolejny 1tyś, cały dolot kolejne 300, plerowanie kolektorów i gniazd zaworowych, 500-1000....do tego dobre wystrojenie i możę uda się przekroczyć 120KM. Gra niewarta świeczki. Lepiej robić swap, o ile Twoja buda jest coś warta.

Jeśli chcesz założyć sportowy tłumik firmy CHRL za 100-300 złotych i to tego stożek firmy HINY za 50 zlotych i super chip z allegro za 50 złotych i robic szpan to Twoja decyzja, ale zapomnij żeby cokolwiek dodało to koni. Ale jeśli mimo to zdecydujesz się na taki pseudotuning to proszę, podjedź na hamownie przed i po modach i wrzuć wykres, chętnie zobaczę kolejne rozczarowanie.

Lepiej kup dobry olej, wkład powietrza K&N, dobre świeczki, wyczyść silnik krokowy i odmę...to będą lepiej zainwestowane pieniądze niż ten agrotuning.

No ich niech mod zamknie ten temat, to strach co tu kto jeszcze nawymyśli :mrgreen:

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożki i tłumiki poza kupą hałasu nic ci nie dadzą najlepiej to po prostu zachipować ale u dobrego fachowca. Znajdź na forum Bagora gość już nie jednemu pomógł masz tu podobny temat (temat jest o 1,8) i parę wykresów.

viewtopic.php?f=68&t=54129&start=270

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki chcesz przyrost mocy?

Jak koło 40 koników to ładuj do tej budy iesa.

Jak koło stówki to dwa i połowę lub 2,8.

Wymiana oleju na czas,świec i innych płynów eksploatacyjnych i szwankujących podzespołów jest obowiązkiem jak chcesz mieć silnik w nienagannym stanie.

Allegrowe chipy,tłumiki i inne znaczki ,listewki i lotki sobie odpuść-bo to nic nie da oprócz twojego chwilowego dobrego samopoczucia w momencie otwierania paczki.

Z drugiej strony sprawne technicznie BMW z silnikiem 1,6 to nawet dobry wariat w porównaniu z autami innych marek z podobną pojemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moje 316i to jest dobry typ bo kopiłem od wujka z niemiec a on w salonie bmw i miał go ciągle i dbał o niego wiec jestem 2 właścicielem :) wszystko zawsze było wymieniane jak to w Niemczech :)a te 102 konie to wam powiem ze jest moc :) bo czuć i przy 140 km/h jak dodam gazu to też czuć jak ciągnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech niestety nie naprawiają samochodów. Jak coś się popsuje to sprzedają do handlarza lub pchają na wschód. Mieszkam już jakiś czas w Niemczech w NRW i wiem jak tu jest. Jedynie kto tu naprawia auta sobie samemu to Polacy:). Nawet do wymiany akumulatora Niemcy wzywają ADAC:) Więc zdanie typu

wszystko zawsze było wymieniane jak to w Niemczech
jest niestety nie prawdą, która jest o dziwo wciskana każdemu Polakowi. Ciesz się że wuj jest Polakiem (tak sądzę) to masz autko w dobrym stanie. Niemiecki wuj już dawno by się go pozbył gdyby pewnego ranka mu nie odpalił:) Edytowane przez marcars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
KRIS85 ale dales :D wyda z 3 tys i weisz co bedzie? 120 koni moze... za te pieniadze zrobi juz swapa

 

No wiem, ale tylko starałem się uświadomić ile kosztują modyfikacje, które są coś warte. Nie jest to gra warta świecki, bo spokojnie za 3 klocki wsadził zdrowego IS, nawet m44. I już jest 140 KM.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko się zastanawiam po kiego ktoś kupuje takiego kurczaka a potem stęka na moc ? :mrgreen: nic mu nie pomoże 1,6 to tylko 1.6 i tak zostanie :roll: zmień silnik - wydasz 1200 zł i będziesz latał m50b20 z wiązką i resztą klamotów za tyle dostaniesz :cool2: reszta bedzie pasowała z twojego auta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.