Skocz do zawartości

E60 montaz gniazda aux


siwy1966

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich. Kupiłem niedawno E61 z zamontowanym gniazdem AUX, ale mam z nim nietypowy problem. Otóż przy każdym rozruchu auta AUX jest wybrane jako źródło dźwięku. Może się czepiam, ale wolałbym FM ;) (teraz po każdym uruchomieniu silnika muszę przestawiać na FM).

 

Przeglądnąłem instrukcję auta, googlałem i nic.

 

Ktoś potrafi powiedzieć czy to z czym się spotkałem to jakiś błąd, jakaś opcja do przestawienia w radiu czy może kwestia sposobu zakodowania AUXa i można to zmienić? Auto to E61, 2006r, nawi to zdaje się CCC (duży ekran).

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, takie "wszystkomajace" jeśli chodzi o nastaw elektryczny, tylko wiatraków nie ma. Ale zauważyłem, że to może być większy problem. Po zakupie auta bawiłem się ustawieniami w nawi, jakieś dot. dźwięku (treb/bas) czy miejsce grzania fotela bardziej w kierunku pleców i te ustawienia też się nie zapisały - parę dni później chciałem coś poprawić i jest tak jak było przed moimi zmianami (czyli podbite audio i grzanie centralnie).

 

Jestem zielony, ale czy to może być problem z kluczykiem (nie zapisuje ustawień i wprowadza swoje po wsadzeniu do stacyjki) czy może coś z nawi/kompem?

 

Pozdr.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Chcialbym podpiąć się do tematu. Również chce wypuścić u siebie kabel Aux na zewnątrz i czy podłączenie tego kabla http://m.ebay.de/itm/AUX-Kabel-Most-fur-BMW-E60-E61-E63-E64-5er-6er-MP3-Klinke-Adapter-Auto-Radio-/391604801497?hash=item5b2d770fd9%3Ag%3AjuQAAOSwB09YPWH5&_trkparms=pageci%253Ae60f7e47-c4f7-11e6-bdf0-005056bb6365%257Cparentrq%253A10f151d11590a357f24c7fd5ffd5680c%257Ciid%253A14 z tylu w radio i zakodowanie go załatwi sprawę? Czy będzie trzeba przerabiać wtyczkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie auto i navi? CCC? I czy masz zmieniarkę? Kabel jest ok, ale spotkaem ske ze trzeba bylo poprzekladac piny bo producent wsadzil w nie te numery we wtyczce, co jest proscizna, bo bmw wypuscilo pdf retrofita by to ogarnac.

 

Jak masz np przedlifta i navi CCC bez zmieniarki i piny sa na swoim miejscu to jest plug & play plus kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewne masz przedlifta z navi CCC, a więc interesuje cię to: https://www.bavauto.com/Assets/inst_pages/ins405.pdf (ostatnia strona - piny 7,8,2 - w kostce dwie strony wyżej). Kabel powinien pasować jeśli nie pomylono w nim tych trzech pinów. Jeśli pomylono to musisz sobie je w tym kabelku po prostu zamienić wg tego pdfa, zakodować i musi banglać. Robiłem takie cuś już w E60 z 2004...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, jakie to drogie, ja za kabelek z wejściem i wyjściem (jak ten) dałem 20zł plus przesyłka na alledrogo. Szczerze nie wiem czy to wyprowadza po prostu sygnał z radia niezależnie od źródła dźwięku, czy właśnie zależnie od niego... Mi to niepotrzebne, więc wywaliłem piny, dopiero na wiosnę będę robił audio od zera z zewnętrznym wzmacniaczem i będę szukał sygnału z radia (i pewnie go wezmę z najbliższego wzmacniaczowi głośnika i tyle).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

mam pewien problem i nie wiem jak go ugryźć, dołożyłem dziś AUXa do siebie i do kuzyna E60.

On ma zwykłą małą navi strzałkową, dołożenie nie było problemem, kodowanie było w module MASK, i dołożenie wyposażenia w FA, ale musiało być zarówno w CAS jak i LMA bo po dopisaniu wyposażenia w samym CAS nie działało.

 

U mnie w CCC jednak pojawił się mały problem, dołożyłem wyposażenie w FA, w CAPPL, zakodowałem "mounted AUX", jednak w module CAUDI mam problem. Zczytałem ten moduł, jednak w pliku .TRC jest wiersz

 

" INPUT_SCALING_SUB2

wert_02

wert_03 "

 

 

a powinienem zmienić na

 

"INPUT_SCALING_SUB2

wert_02 "

 

za cholere nie chce się usunąć to wert_03 i w momencie próby kodowania pojawia mi się taki błąd :

 

http://i65.tinypic.com/2rpy7pv.png

 

wie ktoś czego może on dotyczyć ?

 

Powiem tyle, że AUX w moim CCC działa, jednak bardzo cicho musi być na FULL regulacja głośności, głośniki szumią a dźwięk jest dość cichy, u kuzyna jest o niego lepiej, nawet lepiej jak z CD - bardzo głośno i wyraźnie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chyba kabelkowi nie można nic zarzucić widać, że jest solidny, kosztował też swoje, poza tym podmienialiśmy później te kabelki, właśnie, żeby to sprawdzić i efekt taki sam z CCC słabo, w M-ASKu porządnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam kabelek "A" i kabelek "B" i 2 samochody "X" i "Y" i podłączenie jednego i drugiego kabelka do samochodu "X" powoduje, że gra super, a później podłączenie tych samych kabelków do samochodu "Y" powoduje ze na obu kabelkach gra cicho ( przy użyciu tego samego źródła dźwięku ) to nie ma takiej siły, że byłoby coś nie tak z kolejnością PINów, więc sprawdzanie tego nie ma sensu. Chodzi mi głównie dlaczego odrzuca mi kodowanie tej opcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...
Próbował już ktoś z was montować oryginalne gniazdo takie jak to ? http://allegro.pl/gniazdo-wejscie-kabel-aux-bmw-e60-6940237-6930561-i7135972130.html?reco_id=ad3d84a4-281e-11e8-be12-246e9680b6a8&bi_m=reco&bi_c=Product&bi_s=archiwum_allegro Są jeszcze takie gniazda z wejściem usb tylko zastanawiam się czy jest szansa żeby to działało w e60 Navi professional przed liftem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam otóż posiadam BMW E60 Dokładna Data produkcji: 11.2003 i tak czytam ten post ale nie do końca wszystko zrozumiałem.

Navi Business CCC zmieniarka w schowku

https://zapodaj.net/e04da058fb372.jpg.html


Czyli kupuje ten kabelek https://allegro.pl/kabel-aux-jack-bmw-z4-e85-e83-x3-x5-e60-e63-i7534167874.html?reco_id=fa9050c2-d154-11e8-a017-b8ca3a6c1500&bi_m=reco&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product& wpinam go z tyłu radia czy gdzieś indziej ? , teraz trzeba zakodować można to zrobić samemu ale jak ? Pewnie potrzeba kolejny kabel + program


Rozkodowałem nr VIN

Type code: NC71

Model: 530D (EUR)

E-F-R series: E60

Series: 5

Type: LIM

Steering: LL

Doors: 4

Engine: M57/TU

Displacement: 3.00

Power: 160 (217 hp)

Drive: HECK

Transmission: MECH

Paint code: 475 - BLACK SAPPHIRE METALLI

Upholstery code: LCBA - LEDER DAKOTA/BEI

Prod.date: 2003-11-25

S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

S2RA BMW alloy wheel, trapezoid style 134

S6UA Preparation CCC

S8SA Navigation access request,country-spec.

S8SB Telematics access request,country-spec.

S8SC Telematics access request,country-spec.

S8SP Control unit CO2

S169 EU3 exhaust emissions standard

S302 Alarm system

S423 Floor mats, velours

S428 Warning triangle and first aid kit

S430 Interior/outside mirror with auto dip

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S438 Fine wood trim

S441 Smoker package

S442 Drink holder

S494 Seat heating driver/passenger

S502 Headlight cleaning system

S508 Park Distance Control (PDC)

S522 Xenon Light

S534 Automatic air conditioning

S536 Auxiliary heating

S540 Cruise control

S548 Kilometre speedo

S563 Light package

S606 Navigation system Business

S607 Preparation, Teleservice

S638 Car telephone Professional

S672 CD changer for 6 CDs

S698 Area-Code 2 for DVD

S785 White direction indicator lights

L801 NATIONAL VERSION GERMANY

S851 Language version German

S863 Dealer List Europe

S879 Operating instructions German

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.