Skocz do zawartości

335i e92, mock (404KM 590Nm TC-performance)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Przy samochodzie nic się nie zmieniło, ale kupiłem sobie taki gadżet do gabinetu :)

 

http://images62.fotosik.pl/1119/2fa7693edd3d38ce.jpg

 

Co prawda wolałbym e92, ale tylko takie myszki były

http://images68.fotosik.pl/367/113fbbf3940b185fgen.jpg
  • Odpowiedzi 291
  • Wyświetleń 62,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

biurko pewnie nieskończenie duże nie jest,więc raczej dojedziesz tym wszędzie :D

nawet Ci zazdroszcze :cool2:

Back to the roots...
Opublikowano
To jest myszka komputrowa? hahaha świetna sprawa :cool2: :cool2: :cool2:
Opublikowano
Mock rób tego czipsa bo auto aż prosi się o to. :cool2: .................
7d4c19ecfc3db.gif
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Zrobiłem kolejne podejście do chipa w R-performance, ale tym razem też się nie udało. Wstępna diagnoza to że coś z katalizatorem jest nie tak, w piątek oddaję samochód na dokładniejsze sprawdzenie.

 

Ale są też lepsze nowości:

 

- nowe hamulce - tarcze Zimmerman Coat Z i klocki EBC yellow stuff

- wymiana oleju (Motul 8100 x-clean)

 

http://images67.fotosik.pl/99/891a29f5ff29e08bgen.jpg

 

i taka zaległa fotka z ubiegłej zimy :)

 

http://eplo.pl/garaz/wp-content/uploads/2013/12/s83taer.jpg

http://images68.fotosik.pl/367/113fbbf3940b185fgen.jpg
Opublikowano
piękna fotka...jak nam się internaszynal zrobiło...amerykański niemiec zwiedzając polskie góry:8)
Back to the roots...
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Gość mi wjechał w przedni w zderzak, co pociągnęło za sobą szereg wydarzeń.

 

Skoro nadarzyła sie okazja, to zmieniam zderzak na wersję europejską ( w USA mi się nie podobają odblaski po bokach). Przy okazji daję do malowania tylny zderzak, bo był trochę przerysowany tu i ówdzie. A z kolei przy okazji tej okazji (jesli jeszcze ktoś się łapie w tych "okazjach" ;) ) tooo pomyślałem, że pozbęde się czujników parkowania.

I tak są nieaktywne, bo samochód nie był w nie wyposażony seryjnie, a jedynie ktoś zamontował taki zderzak po pierwszej naprawie parę lat temu.

 

wymontowałem czujniki:

 

http://images66.fotosik.pl/243/474fe09c9213f32bgen.jpg

 

odrysowałem kształty zaślepek:

 

http://images66.fotosik.pl/243/b1a2acc45d93cdfbgen.jpg

 

powycinane zaślepki, etap dopracowywania kształtów:

 

http://images68.fotosik.pl/244/c858e992dbd1b8c7gen.jpg

 

zaślepki "wspawane" (nie wiem czy się używa tego określenia w stosunku do tworzyw sztucznych :) )przy użyciu lutownicy i przygotowane do szpachlowania

 

http://images67.fotosik.pl/246/e78ecc93f0fc3413gen.jpg

http://images68.fotosik.pl/367/113fbbf3940b185fgen.jpg
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
nie lepiej było kupić cały zderzak tył? pełno tego na allegro.wolałbym się nie bawić w "naprawę" starego. a ten zderzak przedni z US dodawał autu wyjątkowości.teraz będziesz jak cała reszta ;)
Opublikowano
  • Autor

Nie widziałem sensu w kupowaniu innego zderzaka tylnego, skoro przerobienie tego to jakaś godzina pracy.

 

Zderzaki są u lakiernika, a BMW jest kadłubkiem :)

 

http://images70.fotosik.pl/256/db9ba000cc3bfb54gen.jpg

http://images68.fotosik.pl/367/113fbbf3940b185fgen.jpg
Opublikowano
Empakowy zdecydowanie lepiej by się prezentował. :roll2:
7d4c19ecfc3db.gif
Opublikowano
  • Autor
Czyli najpóźniej na wigilię...
http://images68.fotosik.pl/367/113fbbf3940b185fgen.jpg
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Zderzaki pomalowane, założone. I na tylnej klapie założyłem taki mały żarcik :)

 

http://images66.fotosik.pl/323/05ba55e4bbdd45a2.jpg

http://images69.fotosik.pl/324/e95fcb13fdc188cd.jpg

http://images68.fotosik.pl/367/113fbbf3940b185fgen.jpg
Opublikowano

klasa sama w sobie...szczerze..myślę o tym samym :cool2:

a tak na marginesie...na jakich hamulcach latasz?

Back to the roots...
Opublikowano
  • Autor
Hamulce zmieniałem ze 2 miesiące temu - tarcze Zimerman coat Z i klocki EBC yellow stuff
http://images68.fotosik.pl/367/113fbbf3940b185fgen.jpg
Opublikowano
Mógł byś powiedzieć coś więcej na tematy klocków EBC? Bo zastanawiam się właśnie nad ich zakupem.
Opublikowano

też się podepnę pod pytanie przedmówcy...ja zasuwam na Zimmermann Sport plus ATE Ceramic,ale nie dały rady

więc zastanawiam się nad czymś innym...

Back to the roots...
Opublikowano
  • Autor

ATE ceramic to klocki polecane do słabszych samochodów i do spokojnej jazdy, więc nie dziwię się, że uklękły przed 335i. One się fajnie nazywają, ale to jest nazwa myląca - nie mają nic wspólnego z prawdziwymi hamulcami ceramicznymi. Mają ceramiczny dodatek który powoduje, że klocki mniej pylą, ale niestety są mniej odporne na prace w wysokich temperaturach.

Czyli krótko mówiąc - to jest produkt dla emerytów, którzy chcą mieć czyste felgi :)

 

Więc jeśli ATE to zwykłe, nie ceramic. Przed wymianą jeździłem na takim zestawie (ATE + tarcze fabryczne) i było dobrze.

 

Natomiast o obecnym zestawie - Zimmerman + EBC yellow - złego słowa nie powiem, wszystko jest poprawnie, ale też nie ma jakiegoś szału i niesamowicie lepszej skuteczności niż miałem poprzednio. Natomiast pylenie jest ogromne - po zrobieniu trasy 300-400km felgi są czarne.

A nie mam zwyczaju katowania hamulców, bardzo mało hamuję.

 

Dlatego przy moim stylu jazdy drugi raz bym nie kupił klocków EBC yellow, tylko zwykłe ATE. Różnica w cenie ogromna, a skuteczność praktycznie taka sama. No i to pylenie cholerne :)

 

Różnica może by była przy bardziej ekstremalnej eksploatacji, ale w trasie wolę wcześniej odpuścić gaz niż często hamować, a na track daye nie jeżdżę tym samochodem.

 

 

A w kwestii tarcz hamulcowych - ATE i Zimermany są robione w tej samej fabryce w Niemczech. Ale ATE są też produkowane w Czechach i jeszcze gdzieś tu w Europie wschodniej, nie pamiętam. I (podobno) te 2 fabryki poza Niemcami miewają wpadki z jakością. A Zimermany są tylko z Niemiec, dlatego wybrałem tą firmę.

http://images68.fotosik.pl/367/113fbbf3940b185fgen.jpg
Opublikowano

zatem konkludując...dobrze zrobię jak poprzestanę na Zimmermannach Sportach i dołoże ATE normalne...

jakie macie zdanie o Taroxach?...widzę że tarcze po 1800zyla do 335 chodzą...ale czy dają rade :?:

Back to the roots...
Opublikowano
  • Autor

No i znowu akcja - tym razem gość wjechał mi w lewe drzwi, trzeba całe malować. W tym tempie do wiosny będę miał cały nowy lakier :/

 

http://images68.fotosik.pl/345/d4c451e4b0b8c9d6gen.jpg

http://images68.fotosik.pl/367/113fbbf3940b185fgen.jpg
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

No i po robocie. Ten sam warsztat, efekt też tak samo dobry jak poprzednio

 

http://images70.fotosik.pl/387/5e7a5bc79731a09agen.jpg

http://images68.fotosik.pl/367/113fbbf3940b185fgen.jpg
Opublikowano
Gdzie robiłeś? Rozumiem że całe drzwi lakierowałeś? Ja szukam kogoś kto "punktowo" ogarnie kilka obcierek (bez malowania całego elementu) . Znacie kogoś takiego? Chyba S Plus coś takiego robi w Warszawie.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
punktowe usługi s-plus mogą Cię kosztować więcej niż lakierowanie całego elementu.no chyba,że robisz to na firmę itp.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.