Skocz do zawartości

bmw e90 złota kontrolka silnika i tempomatu


ewenement1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio podczas jazdy zapaliła mi się złota kontrolka silnika, ale po pewnym czasie zgasła... Teraz najczęściej, najpierw pojawia się ikonka taka sama jak na tempomacie - ale z wykrzyknikiem (też na złoto) a następnie znów ikonka silnika, sprawdzałem błąd lanczem i wyszło że przepustnica. Wymieniłem, ale dalej jest to samo. Teraz już nawet świeci się ikonka na tym ekranie wyżej cały czas(ikonka silnika), i lancz potrafi pokazać jakiś błąd Vanosa... Myślę że to jest coś z tempomatem ostatnio jak włączyłem tempomat pojawiła się choinka na ekranie, auto zaczęło zwalniać do może 20km/h może mniej i strasznie szarpał dałem na neutral i obroty wariowały od 800 do 2500. Wyciągnąłem kluczyk włożyłem z powrotem i wszystko było ok (oczywiście ikonka silnika dalej była). Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim bo każdy mówi co innego a nie mam zamiaru wymieniać "może to może tamto" .

bmw e90

318i

2litry benzyna

automat

 

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie też pojawił się kilkakrotnie ten błąd w niedługim odstępie czasu...

Nie wiem co było przyczyną gdyż tak jak się to nagle pojawiło - równie szybko ustało. W między czasie uaktualniłem sterowniki silnika, przepaliłem 2 baki paliwa VPower Racing 100 oktanów z dolewką preparatu czyszczącego wtryski (Liqui Moly) oraz zleciłem czyszczenie przepustnicy. Od tamtej pory cisza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odkopuje post bo mam podobny problem.

Auto z 2007 roku, silnik n46b20b - 150 koni z instalacją LPG.

Po wymianie filterków i regulacji zaczęły się problemy z żółtą kontrolką silnika na BC i błędami tempomatu i silnika.

Być może jest to wina LPG, ale na początek chce wykluczyć usterkę samochodu.

Błąd zczytany INPA 2cf8 - dk potetntiometer. Czyli coś z przepustnicą.

Auto pracuje w miarę dobrze, nie przerywa, nie faluje, ma moc. Jest tylko wahanie obrotów w zakresie 600 - 750 ale bez falowania. Raczej raz podniesie obroty, raz obroty spadną.

Miał ktoś podobne problemy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.