Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

Następne wymiany też na ten olej bo zrobiłem sobie większy zapas.

Jeśli nie tajemnica - gdzie kupowałeś? Wszystkie masz z tego samego roku produkcji?


Pytam tak z ciekawości, bo kupiłem trzy butelki i trzy mam różne :D ale na oilclub pisali, żeby się tym nie przejmować.

 

Trochę poczytałem i postanowiłem kupić jednak Motul 8100 X-clean+ C3 5W30.

I w czym lepszy od Shella?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kupiłem tu, chyba po 38zł/l - https://www.palis.pl/mobil-1-esp-x3-0w40-1-litr,3,8876,19012

Opis był kiedyś mylący bo raz przewijają się zdjęcia zwykłego a raz wersji X3, ale poprosiłem żeby wysłali zdjęcie butelki dla pewności :)

Przed zakupem napisałem jeszcze czy nie dadzą jakiegoś upustu na większą ilość.

Co do daty to później sprawdzę bo mam jeszcze ponad 10 butelek ale wydaje mi się że daty były takie same.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Dzięki ;) ale nie kłopocz się już ze sprawdzaniem dat, skoro butelki są takie same, to daty będą zbliżone.

U mnie był po prostu rozstrzał :D ale właśnie już olej się zmienia ;)

...i chyba przez to będę musiał wyciągnąć E46 na śnieg na letnich kołach :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam pytanie jaki olej najlepiej lać do N43B20 2010 rok i ok. 220 000km przebiegu.


PS. Istnieją jakieś dodatki do paliwa Benzynowego? Wiem tylko, że jest Archoil do Diesela a patrząc na ten piekielny układ paliwowy w N43 szukam czegoś co przedłuży żywot "wytryskiwaczy" :D


Edit: Obecnie jest zalany Castrol 5w30 i nie mam do niego przekonania.

Aktualne Auto:

BMW E87 118d M47TU2D20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wtryskiwaczy , to nie przedłużysz im życia niczym oprócz lania paliwa 95 na dużych markowych stacjach ( absolutnie bez żadnych jednorazowych tankowań gdzieś na wątpliwych mniejszych stacjach bo akurat była po drodze na trasie ) . No i nie wiem czy nie trzeba by zmienić filtra paliwa ( tego w zbiorniku ) , bo niby nie jest przewidziany do wymiany , ale tak na zdrowy rozum to...

A olej to ja od kilku lat jeżdżę na Shell 5w30 LL04 - bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Każdy z normą producenta ( czyli LL01 lub 04 ) będzie dobry , byle był zmieniany max co 10 tys. Ja akurat jeżdżę na LL04 , ale tylko z obawy o ten fatalny katalizator NOX .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc w doborze oleju :)


Model: F25

Silnik: 35i N55 stage1

Przebieg: 200 000 km

Styl jazdy: żona po mieście spokojnie krótkie dystanse, ja przypałuję od czasu do czasu :)

Użytkowanie: głównie miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: auto świeżo zakupione, więc nie zauważyłem

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: Millers 0W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie potrzebuje porady. Mam silnik e60 520i m54.lalem do niego Valvoline synpower 5w30 i byłem zadowolony ale teraZ kupiłem elf Evolution 5w30 bo tamtego nie było i sie zastawiam czy to dobry olej...czy jednak oddać.czytalen trochę że Valvoline się Niby popsuł .jak to widzicie? Castrol jak co odpada ciągle były dolewki uspokoiło się dopiero na valvolaine. Zaznaczę tylko ze robię teraz już tylko głównie krótkie trasy i silnik może być niedogrzany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Uzywa ktos shell helix ect 0w30 ll04? Taki mi zalal serwis bmw do b48. Nie mylic z ect c2/c3 który to nie ma aprobaty bmw. Jakos nie widze wielu informacji i opinii o tym oleju.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zanim przeszedłem na 0w40, przejechałem u siebie w B47 na etc c3 0w30 ok. 20tkm i wszystko było ok :)

Jak wtedy szukałem info o tym oleju to wg oilclub.ru jest duża szansa, że to to samo co oryginalny 0w30 ll04.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: F10 520d 190km 2015r

Silnik: B47

Przebieg: 106 000 km

Styl jazdy: spokojna

Użytkowanie: codziennie ok. 10km do pracy + powrot, czasem jazda po mieście, do tego dochodzi raz w miesiącu wyjazd ok 100km w jedna stronę, 3 razy w roku do 500 km w 1 stronę

Zużycie bieżące na l/1000km: B/d

Instalacja LPG: nie

Dpf: Tak, Euro 6

Dotychczas: serwisowany w BMW , brak danych jaki olej - wymieniany ok co 25000 km.


Witam

Zakupilem niedawno F10, która od początku była serwisowana tylko w ASO. Chce zrobić porządny serwis olej + filtry. Nie mam danych jaki olej używany był w ASO, aczkolwiek teraz zakładam wymianę max co 10 tyś km (pewnie co 2 lata z racji ze to drugie auto w domu ), aby dobrze zadbać o auto na lata. Jaki olej polecacie dla tego diesla oraz jakie filtry? Zależy mi na czymś dobrym.

Jakby jeszcze ktoś podał nr filtra oleju, paliwa, powietrza i kabinowego byłbym wdzięczny.

Nr vin: WBA5E51060G102927

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E92

Silnik: 2.0d 177km N47 po chipie

Przebieg: 240 tys

Rok produkcji: 2007

Użytkowanie: głównie trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: około 250-300ml w zależności od stylu jazdy

Instalacja LPG: nie

DPF: brak

Dotychczas: 5W30 różnych marek. Ostatnio zalany olej ceramiczny Mihel


Witam, nie wiem czym spowodowane jest spalanie oleju w tym aucie, zauważyłem, że prawdopodobnie wpływ ma styl jazdy. Robiąc trasy głównie autostradą z większą prędkością spalanie oleju również idzie w górę. Nie wiem również czy wpływ na to ma chip tuning oraz brak dpf, ponieważ operacje te zostały przeprowadzone około miesiąc po zakupie auta (choć wydaje mi się, że w tym czasie musiałem raz dolać oleju, musiałbym to zweryfikować szukając faktury za chip tuning i historii mojego pierwszego wyjazdu gdzie dolewałem olej). Jest sens zmieniać na inną lepkość? Myślałem żeby zalać olej Ravenol. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E92

Silnik: 3.0d 197km M57N2

Przebieg: 180 tys.

Rok produkcji: 2010

Użytkowanie: Głównie miasto, Weekendowe przejażdżki w trase.

Zużycie bieżące na l/1000km: Brak, nie zauważyłem.

Instalacja LPG: Nie

DPF: Tak

Dotychczas: 5W30 PMO Extreme


Witam, pytam bardziej przyszłościowo o dobór oleju. Aktualnie jeżdżę na oleju PMO ponieważ w poprzednim aucie różnica w porównaniu do Motula czy Valvoline które testowałem była dość spora na korzyść PMO. Zwłaszcza jeśli chodzi o rozruch na zimno przy minusowych temperaturach i czystości silnika. Teraz z przyzwyczajenia ten sam olej zalałem do BMW i jestem ciekawy alternatyw dla tego oleju w miarę podobnych pieniądzach. Sam od siebie mogę szczerze polecić PMO bo jeździ na nim już czwarty samochód w rodzinie ale tak jak napisałem jestem ciekawy opinii użytkowników BMW z większym stażem w tej marce. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy ;)


Zaraz czeka mnie wymiana w moim BMW 328i 245 km 2013 r, na budziku 107 tyś. Jaki olej z 5w30 polecacie wcześniej na warsztacie zalali mi Valvoline a wcześniej sam wymieniałem na BMW TwinPower Turbo LongLife-04 5W30 (czyli shell ;D ). Teraz myślę o Milersie. Macie jakieś propozycje ;) Pozdrawiam i za pomoc dziękuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy ;)


Zaraz czeka mnie wymiana w moim BMW 328i 245 km 2013 r, na budziku 107 tyś. Jaki olej z 5w30 polecacie wcześniej na warsztacie zalali mi Valvoline a wcześniej sam wymieniałem na BMW TwinPower Turbo LongLife-04 5W30 (czyli shell ;D ). Teraz myślę o Milersie. Macie jakieś propozycje ;) Pozdrawiam i za pomoc dziękuje ;)

 

Włącz polskie napisy i obejrzyj ten film - najlepsze oleje 5w30:


Valvoline to średniej jakości oleje.

TwinPower Turbo to dobre oleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Model: F34 2016r

Silnik: 328i xDrive 2.0 180KW 245KM kod silnika N20

Przebieg: 101 000 km

Styl jazdy: mieszany

Użytkowanie: 80/20 miasto trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: nieznane

Dotychczas: Castrol 5w30

Rozrząd oryginalny, nie dotykany

Zostałem szczęśliwym posiadaczem mojego pierwszego BMW i teraz z tego powodu mam dylemat. Jak w temacie w sprawie oleju silnikowego. Sporo się naczytałem i nie wiem co wybrać mechanik poleca Mobil a na forach czytam shell motul lub RAVENOL. znalazłem ogólnie by zastosować Mobil 1™ ESP LV 0W-30 choć ktoś mi polecił MOBIL SUPER 3000 XE1 5W30 Proszę o pomoc jaki olej Zastosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Zostac przy tym co jest, czy zmienic? jaki olej polecacie do F46, Dziekuje


Model: F46 rok:2017

Silnik: B47

Przebieg: 87 000 km

Styl jazdy: mieszany, 70% trasy do 25km, dojazd do pracy

Użytkowanie: głównie krotkie trasy i miasto.

Zużycie bieżące na l/1000km: brak

Instalacja LPG: nie

DPF: Tak

Dotychczas: ΒMW TwinPower Turbo LL-04, ostatnie zalanie w serwisie : Shell Helix Ultra Professional AM-L SAE 5W-30

Auto juz po gwarancji, jaki lepszy olej polecacie? czy zmienic tego Shella?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie. Moje bmw E39 520i 150km przebieg 236tys. Auto kupiłem 6msc temu bez informacji jaki olej był lany a mechanik mi zalał castrola 10w 40 Zrobiłem na tym oleju 6,5tyś km a z tego co wiem to te silniku powinny dostawać 5w40 Podpowie ktoś czy mogę przy najbliższej wymianie zalać olej motul 5w40 czy już muszę lać półsyntetyczny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również mam pytanie co do oleju. Zakupiłem BMW e91 z silnikiem N47 D20C i dotychczas lany był BMW 0W30 LL-04 Twin Power Turbo i moje pytanie jest takie czy zostać przy tym oleju czy zmienić na 0w30 innego producenta, a może zalać olejem 5w30 spełniającym normę BMW? Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Poczytałem i coś wiem już, ale potrzebuję porady weryfikacji:


Pacjent:

F34 B47 320d xDrive 190KM

Przebieg 107k KM

60% miasto, 40% trasy


Do tej pory auto serwisowane w ASO z przegladami olejowymi, ostatni przy 93k. Teraz chciałbym wymieniać co ok 15k KM lub 2 lata (tak wiem diesel i małe przebiegi ale tak wyszło przez covida)

Olej jaki był do tej pory to pewnie oryginalny BMW.


Z tego co poczytałem zastanawiam się pomiędzy (oba Low Saps):

- Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W30

- Total Quartz Ineo Long Life 5W30


Inne raczej odrzucam bo nie widzę sensu stosowania biorąc pod uwage cena jakość.


To co mnie zastanawia to 2 tematy:

1. Shell polecany zawsze na forum, ale nie ma ostrzejrzej normy VW. Total spełnia tą normę rygorystyczną VW 504/507 więc teoretycznie powinien być lepszy i ponoć jest z dodatkiem PAO

2. Ten kanał w internecie gdzie Piotr testuje widać film olejowy na szlifierce (traktuje mocno poglądowo ale jednak). Ten Total wypada znacznie lepiej od Shella - lepiej chroni silnik przed zużyciem


I drugie pytanie wypadałoby wymienić też olej w skrzynce rozdzielczej, lepiej brać:

1. OE BMW DTF 1

2.RAVENOL TRANSFER FLUID DTF-1



Także pytanie co polecacie wybrać ?


c7d96d40a574b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim,


Pacjent BMW F11 525d bez Xdrive 2013r, silnik N47, DPF jest w aucie, nalatane 231000.

Teraz śmigam na Valvoline Synpower MST C3 5W30 (to jest chyba olej HC) ale już muszę zmienić tylko nie wiem na co... Troszkę się pogubiłem i nie wiem co wybrać z tych trzech propozycji:


1. Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 (HELIX ULTRA ECT C3 5W30 to ten sam olej ?)

2. BMW TwinPower Turbo 5W30 Longlife-04

3. RAVENOL USVO VMP 5W-30 - Ten wiem że jest troszkę drogi i nie wiem czy warto, skoro olej wymieniam zawsze co 10tkm.


4. Dodawać do oleju specyfiki typu ARCHOIL AR9100?


Co byście zaproponowali ? Rozrząd dopiero co wymieniony wiec chciałbym zadbać o samarowanie :) Styl jazdy raczej spokojny, czasem się przyciśnie ale bez przesady, wiosna/lato/początek jesieni wypady w trasę co tydzień (tak ok 100km w jedną stronę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.