Skocz do zawartości

Blokada kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przypomiałem sobie że w serwisie nie programowali mi całego auta i nie wgrywali nowego ( nowszego ) oprogramowania . Specjalista serwisowy , który z reszta czały czas kręcił się miedzy autem a mną powiedział , że jest już sposób opracowany przez ich serwis na to aby samemu to zrobić gdy znowu to się pojawi . Mówił ,że trzeba ręcznie naprowadzić kierownicę na odpowiednie miejsce blokady i wtedy blokada chodzi zupełnie bez szmeru czy kliknięcia ( tak jak teraz u mnie , wcześniej mało ręki nie urwało jak miotało kierownicą przy odblokowywaniu ) oraz automatycznie znika sama ta kontrolka .

 

Oto ten patent :

 

- gdy mamy zablokowaną kierownicę naciągamy ją mocno w lewo aż do pokonania luzu i wyrażnego oporu blokady z lekkim naciągnięciem jej w tym kierunku .

- następnie wkładamy "kluczyk " i blokada powinna się zwolnić i usterka wykasować oraz wyznaczyć inny punkt blokowania

 

W jednym przypadku już to zadziałało więc może i u Was warto tak popróbować.

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
  • Odpowiedzi 80
  • Wyświetleń 21,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Tez tak probowalem i lipa ,teraz ma jechac kumpel jeszcze raz sprobowac zobaczymy czy mu sie udalo...
Opublikowano

Bez rozebrania kolumny kierowniczej na 99% Ci się nie uda usunąć problemu.

Tak jak ktoś już tutaj napisał - należy wyjąć kolumnę kierowniczą, dostać się do mechanizmu (silniczka) odblokować mechanizm, przeczyścić styki, włożyć spowrotem, odpalić auto , wykasować błedy, licznik ELV i powinno działać ;)

Powodzenia ;)

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

msjk no raczej tak bedziesz jak mowisz!

po wydzwonieniu wszystkich fachowcow wiem anpewno ze bede sam to robil oni tylko kasa najlepiej byloby wyminic caly przod :mad2:

Zastanawiam sie czy czyscic ten mechanizm czy nie kupic jakiejs uzywanej w lepszym stanie i wyczyscic i wlozyc?

Macie jakies doswiadczenia?

ps Szkoda ze nie ktrorzy na tym forum pomoga tylko za kase :mad2:

Opublikowano

Możesz tak zrobić, kupić nowszą kolumnę kierowniczą i przełożyć silniczek, (musiałbyś podpytać czy jest taki sam silniczek).

 

wgraj jeszcze nowe oprogramowanie i skasuj licznik ELV.

Opublikowano
Krzysiek czyś tą co masz i nie rób sobie kosztów ,ano szkoda :duh: ,a forum to jest od pomagania sobie na wzajem ,a nie od czyszczenia kieszeni innych kolegów no ale cóż :cool2:
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

no dokladnie skrab widzisz jacy sa niektorzy :mad2:

uzywke kupi sie tanio pzedzial jest od 89 zl do 400zl wiec jakiegos dramatu nie ma,ale jednal najpierw wyczyszce swoja ,mam nadzieje ze ogarne temat sam ...

Opublikowano
no dokladnie skrab widzisz jacy sa niektorzy :mad2:

uzywke kupi sie tanio pzedzial jest od 89 zl do 400zl wiec jakiegos dramatu nie ma,ale jednal najpierw wyczyszce swoja ,mam nadzieje ze ogarne temat sam ...

Dobra to czekamy na efekt, myślę że ci pójdzie jak z płatka ,a jak chcesz to przyjeżdżaj do mnie masz 30-pare km to ci pomogę bo i tak siedzę teraz w domu :wink:przy okazji zakumam coś :D

Opublikowano

To tak na pokrzepienie serc w sprawie problemu z blokadą kierownicy w naszych BMW

 

 

Dobrze, że u nas auto tylko komunikatami rzuca a nie tak dobitnie obwieszcza, że coś mu dolega :mrgreen:

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Opublikowano

No nie wiem czy to awaria....

Kiedyś widziałem coś podobnego jako zabezpieczenie antykradzieżowe.

O ile dobrze pamiętam to ma toto moc i łapska potrafi poprzetrącać.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Temat rozwiazany :cool2:

Juz nigdy nie wroci :norty:

Opublikowano
No mów co było ,a nie trzymasz w niepewności :wink:
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Sprawa byla skaplikowana ,nie obylo sie bez fachowca ale teraz mam juz z glowy w niektorych idzie to "wyciac' i temat nigdy nie powroci!

Chcialbym zaznaczyc ze niektorzy pazerni forumowicze nic nie chcieli podpowiedzic co i jak(tylko kasa szkoda gadac,forum stalo sie reklama ),ale i tak sa daleko w tyle od chlopakow ze slaska :norty:

A i nowe Fx juz sa rozpracowane ...

Przy okazji sprawdzilem przebieg wbrew mojemu zaskoczeniu jest orginalny :norty:

Opublikowano
rozumiem że pozbyłeś się blokady w sensie że elektronika i mechanizm został ale już bez rygla? Wypraszam sobie..na początku oferowałem Ci pomoc za free ale się nie odzywałeś więc nie wszyscy są FE :D
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

To nie do Ciebie sie tyczy :wink:

w czarnym casie idzie to zrobic

Opublikowano
  • Autor
  • Zasłużeni forumowicze
Temat rozwiazany :cool2:

Juz nigdy nie wroci :norty:

 

W ten sposób zachowałeś się dokładnie tak samo, jak ci których krytykujesz.

Rozumiem, że poniosłeś koszty i za friko nie będziesz się dzielił wiedzą.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Tak koszty ponioslem 1000zl ,no takie czasy ,forum juz jest inne
Opublikowano
Nie wiem za co 1000 zl? LOL

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Opublikowano

Co to dla Ciebie 1 tysi . Możesz spokojnie powiedziec co zrobiłeś . Przy takim aucie taki wydatek to pryszcz wię nie wiem o co HALO !!!

Sam miałem podobny problem i za 150 zł w ASO go rozwiązali . Może Twój patent komuś pomoże :nienie:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Opublikowano
No teraz to się dopiero zaczną opinie i spekulacje będzie chciał to powie ,a jak nie to nie,
Opublikowano
Idą święta, to może przemówi ludzkim głosem i powie... ? :D
Opublikowano
1000zł!!!! ale Cię oskubali..

Wyśle ze za dużo wzięli,a drugiej strony może pół auta rozebrali :norty:

Opublikowano
Koledzy dajcie już spokój :) kolegi sprawa czy powie czy nie i to czy przeplacil... ja nie chcę nikogo tłumaczyć czy też wstawiać się za kimś ale trochę rozumiem kolegę Krzyśka, kilka razy na tym jak i też innym forum się już spotkałem z podobnym traktowaniem że najpierw nikt nie chcę bezinteresownie pomóc a potem jak się samemu rozwiąże problem to każdy chce by powiedzieć. Ja uważam że fora są po to by pomagać za darmo a nie oferować swoje usługi.

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.