Skocz do zawartości

E46 320d szarpie pezy ruszaniu


zabaa1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Mam taki problem...

Zauwazylem ze przy jezdzie w korku a konkretniej przy ruszaniu bardzo delikatnie auto szrpie tzn szarpie tak jak by kola boksowaly na asfalcie czy cos takiego... jak depne mocniej gaz i ruszam to jest ok....

Co sie psuje ?

Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz juz sprzęgła. Miałem tak, wymieniłem poduszki silnika i nic nie dało. Dopiero wymiana sprzęgła, dwumasu i łożyska usuneła to drżenie przy ruszaniu.

 

Wydatek niemały ci się szykuje bo i dwumas pewnie może byc zmęczony.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgła... SPrzęgło normalnie ladnie ciagnie nie slizka sie ani nic.... Fakt, poduszke pod silnikiem albo gdzies mam uszkodzona bo jak garze auto to rzuca jak by mial sie zaraz rozpasc...
Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj można można zrobić by gasł łagodnie trzeba tylko do Trandolfa sie uśmiechnąc :cool2:

tak jak kolega wyżej pisze... do wymiany kompletne sprzęgło i bedzie spokuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm..... zaraz ide wleze pod auto i posprawdzam co mozliwe....

Jezeli okaze sie ze skrzynie trzeba zrzucac to chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie allegro ..:( i autem sie nacieszaylem ...yhh...

Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrz a ja w swoim wyminilem i jeździ dalej.

 

trzeba było sprawdzić to przed kupnem raz, liczyć sie z tym ze jak sie kupuje starego diesla ze skreconym przebiegiem za grosze to jakieś naprawy będą konieczne.

 

i gratuluje podejścia, dzieki takim jak ty następne auto które kupisz będzie sprzedane wedle tej samej zasady czyli padło turbo albo uszczelka pod głowicą to sie je troche podszykuje i popchnie następnemu. :mad2: :duh:

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto sprowadzielm z niemiec.. wywalilem na rejstracje itp... powymienialem rzyczy zwiazane z eksploatacja i dalej mam ladowac.. gdzie jest sens ?? kupilem auto zeby jezdzic a nie dlubac i pchac pieniadze... zastanawialem sie nad passatem, peugotem 307, albo e 46... i wybralem e46... yhh....

Poprzednim autem A4 jezdzilem i bez zarzutow, nic sie nie dzialo i bylem zadowolony...

Zreszta zobaczymy co wyjdzie... ide szukac....

Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz że sprzęgło się zużywa ? wiesz jak działa ? w innych autach sprzęgła się nie zużywają ?

 

kupiłeś takie w którym było na wykończeniu i teraz wielkie zdziwienie bo trzeba coś wymienić oprocz oleju i filtrów. A jak klocki albo tarcze do wymiany to też sprzedajesz ? :mrgreen:

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i plyn mi sie skonczyl w spryskiwaczach i tak mysle.... :duh:

 

Nie mówie o tym... wiadomo jak sie sprzeglo z uzywa ale tu nic nie wskazuje na zuzyle sprzeglo .... czy moze tez np silnik wymienic bo ma 200tys ale jest ok....??

 

Pomijajac juz ta denna gadke na temat podejscia ludzi ...

 

Oblukałem i niestety za wiele nie zauwazylem... jedynie dyfer preszka potraktowałem i teraz nie wiem... niby te tuleje gumowe w ololicy dyfra sa ok ale dyfer lata jak zyd po pustym sklepie... jezeli chodzi o wal to jest osolona aluminiowa... z najazdow za wiele nie zobacze... musze na kanal jutro podjechac i szukac dalej....

A jezeli chodzi o to szarpanie to dzis nie wyszółem tego jak jechałem... :shock:

Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje auto kupiłem w listopadzie tamtego roku, krótko po zakupie zaczęło szarpać przy ruszaniu. Wszystko wskazywało na zużytą dwumase i sprzęgło. Objawy miałem takie jak u Ciebie, chociaż sprzęgło ładnie łapało. Jeździłem z tym do lipca, aż w końcu wymieniłem komplet sprzęgła i dwumase. Teraz brak szarpania i sprzęgło chodzi delikatniej. Tuż przed wymianą, sprzęgło przy wciskaniu wydawało okropne dźwięki, więc trzeba było wyłożyć dwa klocki na wymianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej i najtaniej zacząć od poduszek silnika i skrzyni.

Masz kilkunastoletnie auto więc ich wymiana raczej nie zaszkodzi.

No chyba, że w ostatnim czasie to było wymieniane ale podejrzewam, że nie.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło bez 2 zdań - przerabiałem temat i objawy były identyczne, z resztą to przecież czuć i jest oczywiste....

BMW - Broń Masowego Wrażenia


Moja 850i

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=120911

http://img121.imageshack.us/img121/5670/pasek2e.jpg

detailing http://www.funkyking.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na oględzinach u znajomego... Bo nie dawało mi jeszcze spokoju jak wciskalem sprzegło lub gaz to tagie pukniecie gdzies z tylu auta...

I sprawa wygląda tak....

Auto już dyrga tylko rano przy ruszaniu i to nie codziennie zalezy od dnia ... w skrzyni jest ciszo nic nie słychac jak sie reke przylozy to nie czuc jakiś stukow pukow itp...

Polączenie elastyczne na wale jest ok nawet nie sparciałę ogólnie luzów nie ma....

Nie sprawdziłem tylko podpory wały bo to na szybkiego było i zauważyłem ze rura od wydechu na wysokości dyfa go dotyka... wczesniej ktoś chyba na coś najechał bo jest wgieta i tyka dyfra i dyrga na nim....

Więc juz sam nie mam pojecia o co kaman...

Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOlego, mialem to samo w swojej z 99r. Mialem wn iej gwintowane zawieszenie co za tym idzie twarde i pekla mi rama przy tylnym kielichu, i mialem wlasnie takietykani przy ruszaniu jak ty.
Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Z podobną sprawą też się spotkałem w swojej buni, lecz pod koniec zimy. Po odpaleniu rano ruszając na pół sprzęgle zaczynał szarpać jak by miał się rozpaść. I to tylko jak był zimny. Myślałem że szykuje się wymiana dwumas, tylko że sprzęgło działało nienagannie :? .Po dwóch tygodniach wsłuchiwania się przyszła odwilż i problem znikł :D. Moim zdaniem to była wina poduszek silnika lub skrzyni albo wału. Ze względu na temperaturę guma zmienia swoje właściwości i od tego powstawały drgania. Tak samo w Twoim problemie mogą być po prostu zużyte poduszki :D Po pierwsze oceń wysokość uskoku pedału sprzęgła ( od którego momentu zaczyna łapać) oraz na zapalonym silniku lekko przyciśnij go i sprawdź czy nie ma zbyt ostrych drgań. jak będzie ok. to przypatrz się poduszką pod silnikiem, skrzynią i wałem. :) Powodzonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Potwierdzam poduszki silnika mogą powodować szarpanie. Nie miałem z tym jakiegoś wielkiego problemu, czasem potrafił szarpnąć, ale chyba nauczyłem się to niwelować :P a po wymianie poduszek silnika i skrzyni biegów jazda jest idealnie płynna, żadnych szarpnięć przy ruszaniu i zmianie biegów :cool2: a też powoli myślałem o dwumasie :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na początku wątku napisałem, żeby w pierwszej kolejności sprawdzić poduszki. Koszt niewielki a poprawa znaczna.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.