Skocz do zawartości

E60 530i przednia szyba - naprawiać czy wymienić?


FRANZ80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam do Was pytanko a propo przedniej szyby. Dzisiaj rano jak jechałem do pracy strzelił mi kamyk w przednia szybe i pojawiło sie małe pękniecie na środku szyby, tóż przy desce rozdzielczej. Dzwoniłem do panów, którzy zajmuja sie naprawą szyb - postaraja sie ja zrobić ale na moją odpowiedzilność bo pękniecia jest za blisko krawędzi szyby. Dzwoniłem do ASO - poniewaz posiadam oszklenie zespolone klimakomfort to szyba kosztuje 3000zł plus wymiana 1000zł. Co myslicie o naprawie szyby, wymianie na jakiś zamiennik typu pilkington? 3000zł to dość dużo jak za szybe. Z góry dzieki za opinie, pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale może być też tak, że wyjedziesz z warsztatu z nóweczką szyba i dostaniesz kolejnego strzała kamyczkiem :duh:

jeżeli nie jest to na wprost oczu, to bym to naprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeżeli nie masz to wez zamiennik i ubezpiecz szyby...przy odrobinie szczęscia za rok ubezpieczalnia wymieni ci na oryginał...oczywiscie jak kamyk cie trafi.....ale to chyba nie problem...

a przy okazji nie wiecie panowie czy jakas firma robi szyby do hed upa?czy tylko oryginał trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś kolego był ze Szczecina lub okolic to byłbym w stanie Ci pomóc. Montuje szybę z serwisu + nowy czujnik żelowy na szybie - wszystko z montażem za 2200zł. W tej sytuacji naprawiając szybę i tak nic nie ryzykujesz bo już się nadaje do wymiany. Możliwe ,że naprawa będzie skuteczna.

Używane części do BMW e36 e38 e39 e46 e53 e60 e87 e90 f01 f10 f30

tel .: 731 885 885 Zapraszam :)


http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39682621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolego HUD i wymieniałem na szybę marki bodajże SPLINTEX( takiej samej firmy jak orginalne szyby w samochodzie, tyle że nie ma znaczka BMW). Szyba ponoć specjalna do HUD, wszystko ładnie widać co jest wyświetlane i w dzień i w nocy. Koszt 1700zl plus wymiana. Ja bym wymienił na nową, skleją Ci przyjdą mrozy i pojdzie dalej pęknięcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam naprawianą szybe z hed up ,ale naprawili mi ją w ASO , mam pajączka na samym środku szyby i już 2 lata i nic się nie dzieje.ASO naprawia szyby ale nie wszędzie ,w Polszy widziałem ulotki w ASO że oferują takie usługi ! ja mam zrobioną w ASO DE :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba naprawiona w Nordglass, koszt 140zł. Teraz czas na ubezpieczenie szyb :) . Mam pytanko czy jest jakis ubezpieczyciel, który w razie kolejnego uszkodzenia szyby wymieni mi ją na taką jak posiadam z ASO? Czy w gre wchodzą tylko zamienniki?

raczej tylko zamiennik chyba , że takowy nie występuje wtedy oryginał. Wymiana szyby na oryginalną tylko jak posiadasz pełne Auto Casco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

podejdzie normalnie wg ich zasad, czyli, jeżeli część nie jest dostępna w zamienniku, to wpisują oryginał pomniejszony o koszt eksploatacji auta i tyle wypłacą.

 

powyższe dotyczy się AC - kosztorysowe, jak i serwisowe

kosztorysowe - zamienniki

serwisowe - oryginały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

W ubiegłym tygodniu podczas mijania się z ciężarówką dostałem kamieniem w przednią szybę i musiałem wymienić ją, bo odprysk był bardzo duży i to jeszcze na samym środku szyby na wyskości wzroku .

Szybę wymieniłem w Nordglass w Gorzowie na ul.Myśliborskiej i śmiało mogę ich polecić - miła i fachowa obsługa .

Jedyny problem to taki, że nowa szyba nie ma znaczka bmw i jak będę w przyszłości sprzedawał to auto , to na pewno usłyszę ,że miało dzwona itd. :D

W tym przypadku nie widziałem jednak potrzeby by płacić kilka razy więcej za oryginalną szybę z logo bmw w aso .

 

P.S. Wymiana szyby trwała niecałe 3 godziny i do następnego dnia musiałem jeszcze jeździć z takimi niebieskimi plastrami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

W weekend jadąc ekspresówką dostałem kamieniem i zrobił się odprysk (7mm) na przedniej szybie. Nic się z tym nie dzieje, ale zastanawiam się nad wymianą, ponieważ szyba już jest wypiaskowana, a nowy odprysk tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że już czas :wink: . Mam aktualnie oryginalną szybę BMW i dzwoniąc do ASO powiedzieli między 3500-4000zł za komplet (materiały + robocizna).

Dzwoniąc również do firmy (polecanej przez mojego dobrego znajomego) powiedzieli, że komplet (materiały + robocizna) 850zł. Szyba oryginalna Pilkington.

 

No i mam zagwostkę. Czy szyba Pilkington jest równie wytrzymała co oryginał ? Na znaczku BMW mi szczególnie nie zależy, ale nie chciałbym mieć kiepskiej szyby, co będę ją musiał za dwa lata znowu wymienić bo już nic nie będzie przez nią widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plikington dostarcza szyby dla BMW przynajmniej tak mam u siebie. Wziąłbym Pliki dodatkowo z szarym pasem przeciwsłonecznym u góry bo ładnie wygląda taka szyba :D

czytałem też, że nordglass jakościowo jest tak samo dobry jak plikington a zapewne tańszy :wink:

 

podobno najlepsze szyby robi Saint-Gobain Sekurit ale to tylko zasłyszana opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.