Skocz do zawartości

Vmax 190 km/h m47


stanek90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcem zrobic chipa u kolegi TC,wiec zacząłem sprawdzać dokładnie swoja jednostkę napędową.Co prawda mam 520d.Przegonilem samochod i licznikowe 190 osiąga na odcinku 4 km i jakoś nie za bardzo chce isc dalej mam przy tym jakie 4100 obr.Wiec komputer i w trase.Turbo ladnie pompuje i stabilizuje sie po overboscie na 2100mbar i tak jest do tych 190 tak samo przeplywka przy tej prędkości pokazuje 1025 mg/hub na 1000.Samochod przyspiesza dobrze nie zamula,lecz ta predkosc max daje mi do myslenia.Co jeszcze sprawdzic??Filtr powietrza po 15 tys,odma i filtr paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr paliwa po 15tyś i powietrza to już ładnie po dupie dostał :D ja swoje filtry co 10 zmieniam i powietrza zawsze jest czarny.

Moje e46 z tym samym silnikiem poszło 210 i jeszcze chyba by sie rozpędziło ale brakło autostrady (krótki odcinek koło piotrkowa)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieźle, bo fabrycznie Vmax dla 320d 150km wynosi 215km/h i to zapewne w warunkach "laboratoryjnych" :mrgreen: :mrgreen:

 

Bunia daje 135mil na godzinę no może milimetr ponad to na zegarach co daje kolo 218 km/h a navi pokazuje mi 135m/h i może by jeszcze poszła nieco więcej ale było bardzo gorąco na zewnątrz. Opony na tyle 245/40.17. Z chęcią mogę zmierzyć się z każdym takim samym motorem na autostradzie.

 

Kolego stanek90 15 tys. to już chyba taki górny próg przed wyminą. Ja U siebie robię serwis też co 15-16 tys. km. Chociaż na wyspach z tego co rekomenduje BMW w moim mieście to chyba max 25 tys. km. od serwisu do serwisu. Sprawdzę to później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolega masz inny silnik od założyciela tematu, więc Twoje prędkości maksymalne nie pomogą mu, on ma m47 136 km.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia ustawienia pompy. Istnieje możliwość, że już nie daje sobie rady z takim obciążeniem. Ewentualnie wtryskiwacz sterujący, może już podwieszać się w tym zakresie pracy i nie podaje do pompy właściwych parametrów warunków pracy. To dość specyficzne warunki i nawet jakość paliwa może mieć wpływ na takie testy. Dodam, że u mnie przy okazji takich testów wyniki były różne, od wymęczonego 200km/h do spokojnie osiągniętego 215km/h. Różnica jedynie wynikała z ON.
Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[]=OO"]U mnie 217 i koniec obrotow.. 215 GPS pokazuje

W tym sterowniku (Bosch EDC15M) jest mapa (prędkość na temperaturę), która ogranicza prędkość na dokładnie 211km/h (wartość ta może się różnić od tej pokazywanej na liczniku). Nie ma problemu żeby to zmienić na inną wartość ;) Można to zrobić na dwa sposoby - zmienić wartość prędkości na osi mapy lub "powiedzieć" sterownikowi, że wartość obciążenia silnika przy tej temperaturze i tej prędkości nie jest równa zero.

 

Pozdrowiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.