Skocz do zawartości

Klimatyzacja - nieprzyjemny zapach (E60 2007r)


RobertWawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam od pewnego czasu niezbyt przyjemny problem, otoz po wejsciu do samochodu i odpaleniu silnika z kratek nawiewow do auta dochodzi nieprzyjemny zapach. Oczywiscie pierwsze co zrobilem to:

1. Wymienilem filtry kabinowe (Knecht z aktywnym weglem)

2. Odgrzybienie klimatyzacji (ozonator)

 

Problem niestety nadal istnieje i w zaden sposob nie moge go zniwelowac, nie wazne czy przed zgaszeniem auta dojezdzajac do domu wylaczam klime by osuszyc caly uklad, czy gasze auto na wlaczonej klimie po odpaleniu po prostu smierdzi... Zapach pojawia sie na 2-5 sekund i mija bez roznicy czy wlacze klime czy wylacze. Moge powiedziec ze nie jest to raczej smrod grzyba bo po tych kilku sekundach leci normalne, swieze powietrze.

 

Ostatnio zauwazylem ze po wylaczeniu auta woda nie wydostaje sie z ukladu klimatyzacji, a jak juz nawet to bardzo male ilosci skapuja mi pod auto.

 

Problemem moze byc przytkany uklad odprowadzania wody? Moze ja zle uzytkuje klimatyzacje? Moze odgrzybienie ozonatorem ukladu w BMW nic nie daje?

 

Prosze o pomoc:)

Pozdrawiam Robert

Jeździłem wieloma samochodami, ale tylko BMW daje przyjemność, komfort i powoduje uśmiech na twarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wykonać porządne płukanie parownika i zastosować dobrą chemie. Kiedy w komorze parownika masz dużo brudu to ozonator się nie sprawdzi(ł), dodatkowo może być tak jak piszesz, czyli przytkany odpływ. Masz tam pewnie gnijący "smietnik" ozonator zabije to co z wierzchu, ale "nowe życie" rozwija się dalej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odplywy w E60 sa dwa czy jeden? (w Volvo z dwustrefowa klimatyzacja mialem dwa). Gdzie znajduje sie ten parownik? Da sie go samodzielnie wyjac i ogarnac? AirCon - polecono mi go kiedys, dobra chemia?

 

Jesli moge zrobic to sam to wole sie zebrac i ogarnac bo podejrzewam ze w serwisie klimatyzacji za taka operacje zedra grubo...

 

Dzieki za odpowiedz i mam nadzieje ze jeszcze ciut pomozesz:)

Robert

Jeździłem wieloma samochodami, ale tylko BMW daje przyjemność, komfort i powoduje uśmiech na twarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Nabicie, ozonowanie i odgrzybianie to koszt max 300 zl w specjalistycznym warsztacie, takie srodki z "tesco" kupe daja, testowalem wielokrotnie w roznych autach i pomagalo na max tydzien lub dwa, dopiero porzadne zalatwienie sprawy dawalo satysfakcjonujacy wynik

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabilem klimatyzacje okolo dwoch miesiecy temu, wymienilem mikrofiltry jak rowniez bylo ozonowanie, to nie pomoglo. Moge oczywiscie pojechac, wylozyc kase w serwisie klimatyzacji i odgrzybia mi te klime, tyle tylko ze w tym tygodniu i tak bede rozbieral auto, usuwal klapki z kolektora, wymienial swiece zarowe itp itd wiec moglbym zajac sie tez parownikiem, tyle tylko ze nie wiem gdzie on jest i czym go wyczyscic, jakiej chemii uzyc. AirCon z tego co wiem to nie jest srodek z Tesco dlatego spytalem.

 

Pojechac z tym do serwisu i sie nie bawic czy tez ktos poda mi jakies wskazowki jak to zrobic samemu bo moze sam to robil u siebie. Hmm? Zalezy mi tym zeby to zrobic raz a dokladnie i z dobrym skutkiem:)

 

Pozdrawiam

Robert

Jeździłem wieloma samochodami, ale tylko BMW daje przyjemność, komfort i powoduje uśmiech na twarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie wiem jak jest w e60 ale pewnie podobnie do e39 gdzie trzeba zdejmowac deche i załatwic to raz a porządnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gruboooo... Jesli ktos by mial jakies info odnosnie "gdzie jest parownik w E60" to niech da znac, mam nadzieje ze jednak nie bedzie trzeba zdejmowac deski, bo to zajmie mi z 4h:p

 

Czekam na pomoc od Was bo ja nie mam bladego pojecia, problem jest juz namierzony ale jeszcze trzeba ogarnac jak sobie z Nim poradzic:p

 

Robert

Jeździłem wieloma samochodami, ale tylko BMW daje przyjemność, komfort i powoduje uśmiech na twarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, najskuteczniejszy jest WURTH. Ten z sondą oczywiście. Nie jest najtańszy, ale działa najlepiej. KENTa też używałem, fajnie po nim pachnie, ale efekt nie utrzymywał się za długo. WURTH pomógł na cały sezon.

 

Na opakowaniu środka, albo na jego stronie znajdziesz instrukcję, jak go stosować.

 

Wyjmij dwa filtry, daj obieg otwarty, otworzą się klapki i z obu stron wal ile się da po parowniku. Przewietrz, pojeździj później parę dni i zrób jakąś dezynfekcję układu typu ozon, albo co bardziej polecam: ultradźwięki, ale oba już w warsztacie.

 

Wg. mnie, jeśli masz już dość mocny smrodex, to kup sobie od razu 2 środki, bo będziesz zabieg powtarzał.

 

Pod względem umiejscowienia parownika, BMW można pochwalić. Do tej pory nie widziałem auta z tak łatwym dostępem.

 

Próbuj, jak masz pytania - pytaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziekuje:) kupuje w takim ukladzie WURTHa i bede wypsiukam ile sie da na parownik, jak nadal bedzie smierdziec powtorze dzialanie. Ozonowanie zrobie tak jak mowicie:) zdam relacje jak poszlo jak juz sie uwine ale to pewnie za ladny czas bo na razie zapierdziel straszny...

 

Ten srodek WURTH ma jakas nazwe? Firme znam ale nie wiem jak tego szukac bo moze typow tego srodka jest wiele?

 

Dzieki jeszcze raz i pozdrawiam!

Robert

Jeździłem wieloma samochodami, ale tylko BMW daje przyjemność, komfort i powoduje uśmiech na twarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ma kolega link do najtańszej aktualnie aukcji, ale poszukaj. Może gdzieś znajdziesz z odbiorem w Wawie. Wpisz: Wurth klim* i znajdziesz :) Może jeszcze weź ten drugi ich środek, który rozpyla się zza siedzenia i powiedz jak działa, jak masz wolne środki. Jego jeszcze nie testowałem a też jestem ciekaw:

AUKCJA

 

Tu jest super drogo, ale link nie zniknie jak z alledrogo i zostanie dla potomności :)

Sklep

 

Dodam jeszcze, że to ma być ten środek z sondą i jest tylko jeden WURTH z sondą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preparat kupie w najblizszym czasie, za jakies dwa tygodnie pojawi sie u mnie wolny czas to wtedy ogarne to przy okazji innych drobnostek ktore musze zrobic przy BMW.

 

Tego srodka rozpylanego zza siedzenia raczej z gory nie polecam, nie ze wzgledu na brak skutecznosci a na koniecznosc czyszczenia calego wnetrza auta zalepionego w rozpylanym preparacie. Zastosowalem go w poprzednim moim aucie - Volvo i owszem byla roznica i to diametralna, uklad sie oczyscil, lecz potem wydalem kupe kasy i zmarnowalem czas na czyszczenie skor, plastikow i innych czesci zalepionych plynem...

 

U siebie teraz w BMW rozpyle cala zawartosc opakowania (chociaz pisza ze starczy na dwa uzycia) bo smierdzi u mnie zajebiscie, wiec nie bede szczedzil siuwaxu:p Jak dobrac sie do parownika juz wiem, teraz zostalo mi jeszcze tylko jedno pytanie, w przypadku BMW zabierajac sie do roboty cala czynnosc robic przy wlaczonej klimatyzacji czy wylaczonej? Obieg otwarty spowoduje otwarcie sie klapek i przez te otwory wpuszcze srodek na parownik. Jak juz znajde czas i zrobie cala robote, pojezdze chwile i zobacze jak ma sie sprawa. Oczywiscie poinformuje o wszystkim:)

 

Pozdrawiam!

Jeździłem wieloma samochodami, ale tylko BMW daje przyjemność, komfort i powoduje uśmiech na twarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

cała operacja zajmuje 10 min, wystarczy zdemontować filtry przeciwpyłkowe

ja zgasiłem auto i wtedy pryskałem, obieg powietrza otwarty

zmontowałem wszystko i po około 20-30 min. ruszyłem w trasę, oczywiście na załączonej klimatyzacji

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmontowałem wszystko i po około 20-30 min. ruszyłem w trasę, oczywiście na załączonej klimatyzacji

 

To sobie trochę dałeś chemią po narządach :) Proponuję później sporo powietrzyć auto i przedmuchać wentylatorem na ful. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po calej operacji lepiej na poczatku jezdzic na obiegu otwartym czy zamknietym? Ja przedmucham caly uklad z 20-30min a potem tez bede jezdzil tyle ze z otwartymi oknami:p Zrobie dodatkowo ozonowanie i mam nadzieje ze bedzie dobrze:)

 

Jak juz ogarne calosc to napisze co i jak wyszlo, na pewno sie przyda dla kolejnych pokolen uzytkownikow:p

Pozdrawiam

Jeździłem wieloma samochodami, ale tylko BMW daje przyjemność, komfort i powoduje uśmiech na twarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Srodek firmy WURTH daje rade i to bardzo!!! U mnie zapach byl juz pod koniec naprawde malo przyjemny i mocno doskwieral przy uzytkowaniu auta. Przy malych operacjach przy samochodzie uzylem srodka jak radziliscie koledzy i zmiana jest diametralna!!! Nie wiem jeszcze czy nie bede musial za jakis czas powtorzyc calej operacji, lecz pierwsze wrazenie jest super! W aucie zaczelo pachniec a nie smierdziec stechlizna jak wczesniej, po wylaczeniu klimatyzacji powietrze dalej jest bardzo przyswajalne a nie wilgotne i ciezkie jak wczesniej. Srodek idealnie czysci zarowno uklad klimatyzacji jak i nawiewy wraz z odprowadzeniem wody. Polecam wszystkim z czystym sumieniem, koszta sa zadne przy tym jak zadowalajacy jest efekt, a dodatkowo cala czynnosc mozna ogarnac samemu jesli sie ma troche checi i podstawowe narzedzia:)

 

Pozdrawiam i dziekuje za bardzo pomocna rade z tym srodkiem:)

Jeździłem wieloma samochodami, ale tylko BMW daje przyjemność, komfort i powoduje uśmiech na twarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srodek idealnie czysci zarowno uklad klimatyzacji jak i nawiewy wraz z odprowadzeniem wody.

 

To się Kolega pochwali, gdzie znalazł te odpływy wody? Bardzo ich poszukuję. W warsztacie miałem ściągniętą osłonę i nic się nie znalazło a nic mi nie leci po włączeniu klimy i trochę mnie to dziwi, w dodatku wydaje mi się, że jest nieco wilgotno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy odpływy są nad skrzynia biegów(blizej silnika) weżcie sobie wode do konewki lub z butelki i lejcie troszke do parownika a drugi niech sobie patrzy na kanale skad leci . najprosciej. ja to zauważyłem jak uzywałem środek firmy kent najpierw jest piana a póżniej wszystko ładnie cieknie z parownika. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co powiedzial moj przedmowca. Odnosnie wilgoci wyczuwalnej w srodku mialem ten sam problem, po uzytkowaniu klimatyzacji w upalny dzien z ukladu powinna sie wrecz lac woda, a u mnie maxymalnie polecialo pare kropel, po uzyciu srodka, w moim przypadku WURTH, woda teraz cieknie tak jak powinna zostawiajac znaczna plame wody pod samochodem. Zniknela rowniez wilgoc w samochodzie ktora troche doskwierala a czasem nawet powodowala parowanie szyb choc na dworzu sucho i goraco.

 

Jesli u kogos sa podobne problemy to sugeruje uzycie w/w srodkow, robia robote, w niemal bezkosztowy sposob mozna zakonczyc wszelkie problemy, w sytuacji dosc ciezkiej jest mozliwe ze bedzie trzeba operacje poczynic dwa razy. Taka operacja w serwisie klimatyzacji kosztuje dosc sporo pieniedzy, w ASO zaleca zapewne wymiane samochodu a mozna zrobic to samemu i potem sie cieszyc:)

 

Pozdrawiam!

Jeździłem wieloma samochodami, ale tylko BMW daje przyjemność, komfort i powoduje uśmiech na twarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam

 

Wczoraj wymieniałem nagrzewnice, dwa odpływy znajdują się po lewej i prawej stronie(gumowe wężyki) na samym dole obudowy układu klimatyzacji, widać je jak zdemontujemy dolne osłony.

 

Jacoo

 

Hej Jacoo,

A czy wymieniając nagrzewnicę rozbebeszyłeś całą deskę, czy da się to zrobić jakoś mniej inwazyjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

cała operacja zajmuje 10 min, wystarczy zdemontować filtry przeciwpyłkowe

ja zgasiłem auto i wtedy pryskałem, obieg powietrza otwarty

zmontowałem wszystko i po około 20-30 min. ruszyłem w trasę, oczywiście na załączonej klimatyzacji

 

pozdrawiam

 

Gratuluje ! jeżdzić autem zaraz po odgrzybianu i wdychać ten syf, ale cóż Twoja sprawa.

Do autora postu udało Ci się wyczyścić parownik? Sprawdz odpływy zrób porządne odgrzybianie

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.