Skocz do zawartości

E39 523i M52B25 Amortyzatory Bilsteina do wymiany po roku


82asik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Rok temu zakupiłem 4 amortyzatory Bilsteina. Amortyzatory kupione tego samego dnia w tym samym sklepie. Złożone również tego samego dnia w warsztacie specjalizującym się w BMW. Oprócz amortyzatorów wymienione zostały również gniazda amortyzatorów, oraz osłony i odboje. W zeszłym tygodniu na przeglądzie okazało się, że tylne amortyzatory są sprawne w 73%, natomiast przednie prawy 33%, lewy 28%, czyli tak naprawdę nie nadają się już do jazdy, ale do natychmiastowej wymiany.

Jakieś sugestie, pomysły, dlaczego przednie amortyzatory wytrzymały tylko rok i to przy przejechaniu na nich niecałych 10 tyś. km., podczas gdy tylne są w stanie idealnym?

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jakieś sugestie, pomysły, dlaczego przednie amortyzatory wytrzymały tylko rok i to przy przejechaniu na nich niecałych 10 tyś. km., podczas gdy tylne są w stanie idealnym?

.

 

Byla jakas wieksza partia felernych Bilsteinow. Ja tez zalozylem te Bilsteny i wytrzymaly niecale 4 miesiace ( ok . 20 tys km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość co w moim mieście robi najlepiej zawieszenie i zjeżdżają się do niego z okolicznych miejscowości (moim zdaniem prawdziwy fachowiec) odradzał mi te amorki. Zdarzały się nie raz i nie dwa reklamację z powodu wylania i zatarcia elementy co się chowa w amorka i pracuje. (nie wiem jak to się nazywa)

Dlatego kupiłem sachs-a i polecał również monroe bo nie zdarzają się również reklamacje, ale czekał by na nie 3 dni i zrezygnowałem. Właśnie bilsteina porównał do oleju castrol, a więc to mówi samo za siebie :)

Co ciekawe do innych marek bilsteiny można montować spokojnie, ale do e39 i e38 odradza. W e60 oraz e90 można i się nic nie dzieje. Dlatego dana marka jest dobra do jednego modelu, a do innych nie. Dlatego zawieszenie robię zawsze u tego gościa. Nie tanio, ale solidnie i bez strachu że coś jest nie tak zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też mam taki problem 4 nowe amortyzatory Bilsteina wymieniałem też 5 miesięcy temu i żałuje bo chciałem troszkę zaoszczędzić a tu lipa auto prowadzi się tragicznie a na nierównościach czuć jak odrywają się od asfaltu też mam zamiar ponownie wymienić na Sachs-a,pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziwna sprawa z tymi amortyzatorami. Przed zakupem przeszukałem forum, co polecają użytkownicy i Bilsteiny miały bardzo dobre opinie. Nawet takie, że te amortyzatory były montowane na pierwszy montaż w fabryce BMW.

Będę składał reklamację. Więc co w takim razie polecacie tylko i wyłącznie Sachsy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Reflexy mam od około listopada 2011 r. i jak do tej pory wszystko jest w najlepszym porządku.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Bilstein od 4 lat. Jest wszystko ok, ale Sachs jakby nieco lepsze jeśli chodzi o tłumienie. Spokojnie z wymianą amorków z tyłu bo tuleje tylnej belki potrafią oszukiwać aparature pomiarową co było już na forum poruszane. Można więc wymienić sprawne na sprawne nowe, czyli całkiem sporo w plecy, dotyczy szczególnie kombi. Ale fakt taki że Bilstein wypuścił kaszankę na rynek sie potwierdza, ale dotyczy to również Sachs.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam,muszę się z wami podzielić tym ,czego doznałem dzisiaj na stacji kontroli pojazdów. Jako,że przed zimą zawsze robię przegląd zawieszenia gumek wahaczy i innych pierdołek pojechałem więc i tym razem wszystko ładnie pięknie jeden wahacz do wymianki dolny jakieś dwa łączniki z tyłu iiiiii amorki bilstein które były wymieniane w kwietniu razem z 4 tulejami belki zrobiłem na nich 17 tysi,myślałem,że padne ja zobaczyłem ich sprawność lewe koło 21% prawe 23% :shock: :shock: nie mam słów zrobiłem awanture w hurtowni gwarancję uwzględnią ,ale tak krótko i takie zużycie :shock: to chyba nie jest normalne :?: więc pytanie co teraz wstawić znowu coś za 400 stówki za sztukę,czy chińczyka za 170 bo zgłupiałem :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz płacić 2 razy za robotę i zastanawiać się podczas ostrzejszej jazdy czy to wytrzyma to wstaw chińczyka. Jak chcesz zrobić raz i mieć względny spokój to szukaj czegoś firmowego - Sachs, Monroe itp.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt roboty to 6 zł (dwa browce) zrobię to sam,tylko się zastanawiam,czy jak coś co kosztuje tyle kasy,wytrzymuje pół roku,bo przecież bilstein to dobra firma,to z sachsami czy innymi może być podobnie. :| chińczyk chyba w tym przypadku trzymałby tyle samo :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.