Skocz do zawartości

miała być bezawaryjna - nie chce odpalić...


adamautomat

Rekomendowane odpowiedzi

:jawdrop: mam od trzech tygodni piękną bmke z silnikiem 2.0 12V, do wczoraj wszystko było ok. ale po dwóch dniach stania na mrozie odpaliłem silnik. Zapaliła wzorowo, pochodziła pięknie na wolnych obrotach około minuty i nagle zgasła :?: jakby jej kto paliwo odciął. próbowałem ją odpalić - nie chce. Przy kręceniu rozrusznikiem silnik jakby chciał zapalić, wydaje sie że już łapie ale nie zapala. sprawdzałem iskrę - jest, pompka paliwa chodzi, nie wiem co jeszcze moge sprawdzić, z uwagi na panujące mrozy mechanicy na razie nie chcą sie brać, tymbardziej, że jest taki mróz a samochód jest w automacie i nie chce go holować. NIE POZWÓLCIE ABYM ZRAZIŁ SIĘ DO BUMY. doradźcie coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatni wczoraj też tak miałem chciała odpalić ale nie paliła a przyczyna tkwiła w tym że akumulator miał za mały prąd uderzeniowy (rozruchowy) a autko było zaparkowane za muldach śnieżnych nierówno i z powodu małei ilości benzyny pompka podawała ale słabo jak wyrównałem poziom i zmieniłem akumulator odpaliła za raz i wtedy biegusiem na stacje cpn zalać się :lol:
TYLKO BMW gg:6314161 tel:509652936 SKYPE: leny-bmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek_520i_WRC napisał:

Ja stawiam na "korek lodowy" , który zatkał gdzieś układ paliwowy.

ja raczej tez, skoro kręcił i zapalał wczoraj i kręcił ale nie odpala dzisiaj to raczej coś z układem paliwowym, ciekawe jakie paliwo zalewał przed sprzedaniem poprzedni własciciel, może to jakieś "siki weroniki"

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHEHE - jeżeli nie jest to jakaś naprawdę prozaiczna sprawa to tak jak koledzy "korek lodowy". A śmieję się dlatego, że na stacji paliw shell w Częstochowie na dystrybutorach z pb 98 ..... zamarzło paliwo :shock: :shock: :duh:

dacie wiarę... zamarzło im paliwo !!!!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jakosc paliw na shellu to juz dawno legenda. Zalałem u nich 2 razy do pełna po czym dziwnym trafem siadła pompa paliwa...wiecej juz tam nie pojade , zwłaszcza ,ze wielu moich znajomych ( jezdzacych takze innymi markami) tez sie skarzyła na jakosc paliw na shellu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwa jest niewiele bo mam gaz, uruchamiam tylko na paliwie.

 

Ok, to nie ważne, że nie jeździsz na Pb. Zainwestuj, zalej bak do pełna Pb i tak jeździj - to na prawdę ma sens. Odnośnie denaturatu, to kolega napisał "denaturatu". Przypuszczam, że miał na myśli jakiś środek

dostępny na stacjach, a nie prawdziwy denaturat.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uwierzycie, wstawiłem samochód do ciepłego garażu, kupiłem środek do odmrażania paliwa i po całem dniu takiego postoju nic, dalej nie pali. Pojechałem do jednego mechanika, mówił coś o awarii pompy paliwowej, że na pewno uszkodziła się od zamarznietego paliwa, po drodze zatrzymałem się obok innego warsztatu, tam gość spytał mnie tylko czy mam stare świece, powiedziałem zgodnie z prawdą, że nie wiem. On powiedział, żebym wymienił świece na nowe i zadziała. Zdziwiłem się ale że nowe świece w nowozakupionym samochodzie to oczywisty wydatek kupiłem komplet i z duszą na ramieniu wymieniłem wszystkie w nadziei, że gość miał rację. ODPALIŁ NA DOTYK :jawdrop: jeździ jak złoto. Jestem dla gościa pełen szacunku. :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może akurat odmarzła :)

 

Nowe świece nie zaszkodzą, zawsze są wskazane.

Tylko czemu się dziwisz, że w nowozakupionym aucie trzeba coś wymieniać. Poszukaj na forum, to się dowiesz, co nowi właściciele BMW robią "na dzień dobry".

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatam mam takze e 34 i miałem ten problem lecz odkryłem że wtyczka łącząca wtryskiwacze z silnikiem nie zwszae łąćy i czasem muszę ją rozłączyć i użyć jakiegoś środka np. wd40 i wszystko wraca do normy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.