Skocz do zawartości

Kamera cofania w E60, jak doposażyć?


MOREN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem zakupić kamerke cofania na allegro taką która wejdzie w miejsce oswietlenia tab. rej.

Pytanie jest takie, jak podpiąć ją do monitora zeby wyswietlała obraz? Mam stary monitor czyli ten węższy, czy posiada on jakieś wolne wejscie A/V do którego można wpiąć sygnał?

Emętualnie może jakaś inna opcja na kamerke cofania ale pod warunkiem ze nie bedzie dodatkowego monitora tylko na oryginalnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Tzn. Chcesz zobaczyć działanie czy jakiś Retrofit kit??

Chodzi mi o opis, jak wpiac sie kamera w seryjne radio... Co powinienem dokupic (z konkretnym przykladem).. W ktore miejsce instalacji to wpiac.. etc..

Widzisz, jak wyzej pisalem, BMW mam od niedawna i niewiele o nim wiem.

Z gory dziekuje.

 

 

Dziekuje :)

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Czy w aucie bez kamery cofania są już kabelki do podłączenia kamerki ? Mam na myśli chinche przy klapie lub w bagażniku.

 

Tak, aby nie wyciągać radia professional.

 

Pozdrawiam

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

Witam!

podpinam się pod temat z propozycja i zapytaniem do fachowców.

http://www.ebay.pl/itm/BMW-E90-E60-E9X-E6X-Reverse-Image-Emulator-Rear-View-Camera-Activator-/281268778694?pt=Motors_Automotive_Tools&hash=item417cecf6c6

kupiłem podobny emulator w chinach i w końcu się zmobilizowalem go zamontować , po podpięciu nie ma żadnej reakcji .Sprzedawca nie wie do końca czy to jest tip-top czy trzeba kodować .Szukam miesiąc po różnych forach i nic .Doposażenie FA w kamerę e60 normalnym sposobem się nie da bo w ori nie ma kamer cofania chyba jakimś trikiem podmiany plików ?

Edytowane przez malysz1976
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Temat: Kamera cofania w E60, jak doposażyć?

 

Spróbuj ręcznie zakodowac nawi :)

Witam Capaz

niezbyt rozumiem twoją odpowiedz ,może znasz trik jak dodac $3AG (kamera) do e60 np. z plików e70 ,albo inaczej oszukac system-słyszałem coś takiego,ale nie znam szczegołów . Mam dokładanego CIC navi tam nie ma co zmieniać w sprawie kamery , myśle żeby ja dodac do wyposażenia ale jak ? rozkładam ręce

 

Pozdrawiam Andrzej

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam forumowiczów. Podpinam się pod temat, bo kupiłam właśnie BMW 525d 2005r. i chcę je doposażyć w czujniki lub kamerę parkowania przód i tył i mam pytanie, czy lepiej kupić cały moduł PDC, czy można zaoszczędzić montując zamienniki jakieś? I może ktoś się orientuje jaki jest koszt takiej operacji? Chciałabym także wgrać nawigację i też pytanie: czy jeśli mam "płetwę" na dachu, to mam moduł gps, czy nie koniecznie? I co muszę dokupić, żeby wgrać nawigację? Z góry dziękuję za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dokładnie na tamtej stronie co to za dodatek. Umieszczany pomiędzy ekranem, a nawigacją oryginalną. Obsługa kamery cofania obraz + sygnal po CANie, obsługa wejść wideo + wyjścia wideo na ekrany tylne, rgb i inne. Funkcja PIP -ekran w ekranie, TV itp.

 

Powoli odkładam na to cacko i będę zamawiać, zdam relacje po montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się dopiszę do tematu: chciałbym doposażyć w kamerę cofania swoje E60

vin: WBAPX91000CU62647

Jest navi profesional, szeroki LCD, są czujniki parkowania przód i tył.

Brakuje kamery cofania (oraz przedniej nightwision).

Chciałbym (najpierw) rozeznać się - co i jak, i za ile, by dołożyć fabryczną kamerę cofania. Przyznam, że chciałbym również night-vision dorwać, a przynajmniej uzbroić auto w tą funkcję - niekoniecznie z oryginalną kamerą flir-IR - tylko ze zwykłą kamerą z przodu przy zderzaku, bo dużo wygodniej się tak parkuje (z przednią kamerą "jak cofania")

Chińskie interfejsy i inne systemy pośrednie rozważę w ostateczności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam.

Zapomnialem o temacie na smierc, a wiec:

Zalozylem te h... do auta wraz z tunerem tv av usb sd

Po tygodniu wywalilem to z auta, idrive potrafi szalec, migajacy obraz pdc, nawigacja przeklamywala o jakies 20 metrow, jedym slowem pieniadze wyzucone w bloto.

Aktualnie mysle nad cic...

 

Hej

Ja mam CIC i szukam chińskiego interfejsu video do tego.

Które miałeś, że tak narzekasz? Bo widzę że są dostępne conajmniej dwa wykonania:

http://g01.s.alicdn.com/kf/HT1WYDFFHpaXXagOFbX8/121824507/HT1WYDFFHpaXXagOFbX8.jpg

charakterystyczne: cztery otwory po bokach, prostokątna obudowa

 

oraz:

http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1272910261_1/Car-Video-Interface-For-2009-UP-BMW-1-3-5-6-X5-X6-7-Series-CIC.jpg

charakterystyczne - bardziej kwadratowy.

 

I na tego ostatniego - słyszałem wiele złego, ale nie mam żadnych informacji o tej pierwszej wersji, dlatemu pytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Czesć przeglądałem dokumentacje od e70 i wynika z niej ze kamerę można bezpośrednio wpiąć pod ccc przekodowałem moduł ccc i dodałem $3aga do opcji wyposażenia w ccc mam do wyboru pdc i kamerę jak podłącze jakąś to zobaczę czy działa. W kostkę x13814 w ccc wpiąc pod pin 4 sygnał in pod 2 masa gnd .Jak podłączę to powiem czy działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć przeglądałem dokumentacje od e70 i wynika z niej ze kamerę można bezpośrednio wpiąć pod ccc przekodowałem moduł ccc i dodałem $3aga do opcji wyposażenia w ccc mam do wyboru pdc i kamerę jak podłącze jakąś to zobaczę czy działa. W kostkę x13814 w ccc wpiąc pod pin 4 sygnał in pod 2 masa gnd .Jak podłączę to powiem czy działa

 

Mogbys opisac jak przekodowales modul CCC i dodales $3aga?

 

A da sie to tak podpiac przy navi businness?

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.