Skocz do zawartości

E39 528i spryskiwacze przedniej szyby zaniemogły na chwilę


Bonzu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Jechałem wczoraj w deszczu to nie miałem potrzeby używać spryskiwaczy, ale jak wjechałem do garażu do chciałem przemyć szybę płynem ze spryskiwaczy, a tu zonk. Wycieraczki się uruchomiły, a ze spryskiwaczy ani kropla (nie słychać było wogóle silnika pompki).

Zostawiłem temat do dzisiaj i zanim uruchomiłem spryskiwacz to chciałem sprawdzić bezpiecznik nr 2 w schowku i tu kolejny zonk bo okazało się, że tam nie ma wogóle bezpiecznika. Dodam, że nie mam spryskiwaczy reflektorów i wychodzi, że bezpiecznik, który odpowiada za moje spryskiwacze to zapewne nr 4.

Ale do czego zmierzam. Dzisiaj uruchomiłem spryskiwacz i działa. Notabene wcześniej włożyłem bezpiecznik nr 2, ale raczej niepotrzebnie, bo go później wyjąłem i spryskiwacz dalej działał jak należy.

I moje pytanie to tylko, czy chodzi o jakieś złącze i jeśli tak to ewentualnie które i gdzie szukać innych złączy oprócz tego przy pompce, czy może to być coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jeszcze sprawdzic manetke sptysków, ja ostatnio mialem tak, ze tylna wycieraczka sie nie wylaczala, a jak spryskiwacze wlaczylem to nie chcialy sie wylaczyc przez 30 sek. Rozebralem i przeczyscilem styki preparatem do potencjometrow. Dziala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Wycieraczki się uruchomiły, a ze spryskiwaczy ani kropla (nie słychać było w ogóle silnika pompki).Dzisiaj uruchomiłem spryskiwacz i działa.

Też tak czasem mam.Wystarczy nie raz odczekać minutę i działają.Przyczyny tego dziwnego zachowania spryskiwaczy nie znam.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Odświeżę temat.Od kilku dnie nie działają spryskiwacze szyby przedniej.Wszystkie bezpieczniki są dobre,nic nie buczy po naciśnięciu manetki nie ma żadnej reakcji.Chcę się dostać do pompki i pytanie -jak tam się dostać żeby na darmo nie rozbierać pół samochodu?

Zależy mi na szybkiej odp. bo dzisiaj mam czas żeby się za to zabrać :)

 

Przy okazji zauważyłem że im szybciej jadę to wycieraczki chodzą szybciej a jak się zatrzymam to wycieraczki też,może mam czujnik deszczu i nawet o tym nie wiem :lol: Wcześniej tego nie zauwazyłem

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że wycieraczki działają szybciej wraz ze wzrostem prędkości i zatrzymują się (a właściwie z pracy ciągłej przechodzą w pracę czasową) kiedy zatrzymasz auto jest normalne w e39. Przynajmniej u mnie też tak jest a czujnika deszczu nie mam.

Dostęp do pompki będziesz miał po zdjęciu przedniego prawego koła i odkręceniu nadkola - zbiornik w pompką jest pod spodem, przykręcony przy progu.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest, że wycieraczki działają z różną prędkością w zależności od prędkości (tylna w Touringu chodzi np. w sposób ciągły jak jest włączona i cofasz).

Mi w warsztacie pompkę zdemontowali jak stałem na kanale bez zdejmowania nadkola. Powodem niedziałania spryskiwaczy była właśnie owa pompka. Wcześniej zaczęła pracować głośniej i płyn cofał się tak, że nie od razu po naciśnięciu manetki płyn leciał, choć silniczek pracował.

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dostałem się do tej pompki po zdjęciu nadkola.Prąd dochodził więc rozebrałem pompkę,okazała się zapieczona i wirnik się nie obracał.Wyczyściłem wszystko,przesmarowałem i działa jak nowa. :D

Teraz wiem że jest możliwość wyjęcia tej pompki bez całkowitego demontażu nadkola,wystarczy wykręcić kilka wkrętów na dole i odchylić plastik który jest dosyć miękki i jak ktoś ma małą dłoń to powinien sobie poradzić a jak nie to niech poprosi kobietę :lol: Pompka nie jest przykręcona tylko siedzi wciśnięta na uszczelce i wychodzi do góry dosyć lekko.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam. ja mam podobny problem ponieważ kilka tygodni nie jeździłem samochodem i teraz gdy wsiadłem wszystko działa jak należy tylko nie spryskiwacze nie słychać pompki jak normalnie było ją słychac, i nie wiem czy rozbierać nadkole żeby się dostać do pompki czy może to być poprostu bezpiecznik czy jakiś przekaźnik czy coś? jeśli ktoś wie coś na ten temat to bardzo proszę o pomoć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka jest przy samej pompce za nadkolem.

Jak bezpieczniki są dobre to zdejmij prawe koło-odkręć nadkole,zdejmij wtyczkę z pompki,jedna osoba niech naciśnie na manetkę a Ty zobacz czy prąd dochodzi do wtyczki.Jak dochodzi to wyjmij pompkę .Pompkę łatwo rozebrać i złożyć , w moim przypadku wystarczyło przeczyścić w środku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy odchylić nadkole bez zdejmowania koła

pompkę wysuniesz do góry

zapłaczesz bo płyn ucieknie ...

nie ma za wiele miejsca ale zrobisz bez problemu

 

Po co tak się męczyć? Bez zdjęcia koła ciężko odkręcić wkręty trzymające nadkole.Nie mówiąc już o tym że warto zdjąć całe nadkole i wyczyścić cały bród który się tam nagromadził przez tę 10 czy więcej lat.Pozatym wątpię żeby można było zrobić to dokładnie o ile wogóle możliwe jest to bez zdjęcia całego nadkola.

Wyżej napisałem że do tego potrzeba kobiecej rączki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Moj przypadek jest troszke inny.Dzialaj wycieraczki a w spryskiwaczu ucieka cisnienie. przez moze sekunde jest ok a potem poprostu sobie lekko saczy plyn. mam spryskiwacze reflektorow ale nie zalaczaja sie wogole a powinny co 5 zraszanie przedniej szyby. czy pompka od spryskiwaczy reflektorow ma wplyw na prace tych przy szybie??

 

ps. dzieki za foto j/w przyda sie bo nie wiedzialem gdzie szukac zbiorniczka.

biore sie za rozbieranie bo moze sie cos zapieklo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wszystko dziala jak powinno :)

 

nie polecam tanich plynow do spryskiwaczy z "bierdonek" i "kaflow" itp itd...

w zbiorniku porobily sie takie geste "gluty" ktore blokowaly pompki.

po udroznieniu pompek i wyczyszczeniu zbiornika wszystko smiga az milo

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam taki syf się robi z tych płynów, że ciężko uwierzyć w to dopóki się nie zobaczy na własne oczy :duh:

 

P.S. W Auchan widziałem płyny wyprzedają letnie po 3,49zł :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie płyny robią syf bo są mieszane ze zwykłą kranówą

problemem jest tylko to do czego je potrzebujecie

ja w sezonie kupuja i zużywam kilka baniek najtańszego i nie ma on czasu zrobić glutów

a bracik ma takie problemy jak opisujecie bo jak dwa lata temu wlał zimowy to go ma do dziś "bo szkoda płynu a i od wycieraczek szyba się rysuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
koledzy dostałem się do zbiorniczka mam na wierzchu pompkę ale nie mam pojęcia jak ją rozebrać i czy jest sens ją rozbierać czy poprostu kupić nową?

 

Jak masz na wierzchu to spróbuj.Najpierw podłącz ją na krótko do aku zobacz czy chce chodzić,pokręć ten mały świderęk.Moja pompka rozebrała się bardzo łatwo.Dwie części plastikowe są na wcisk(zatrzask)trzeba podważyć śróbokretem i użyć trochę siły.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
A wiecie gdzie można dostać przewody do spryskiwaczy? Kupiłem dzisiaj silniczek do spryskiwaczy i cieszyłem się nimi całe 5 minut...puki nie pękł przewód z powodu ciśnienia...jak za niego złapałem skruszyl mi się w rękach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego popatrz na schematy i napisz dokładnie o który przewód chodzi to wtedy będzie łatwiej http://www.realoem.com/bmw/pl/partgrp?id=DL71-EUR-01-2002-E39-BMW-530d&mg=61&sg=45
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.