Skocz do zawartości

Czy jest możliwe podłączenie subufera w BMW 5 e60


krzychd4d

Rekomendowane odpowiedzi

W naszych E60 "subwoofery" są montowane pod fotelami kierowcy i pasażera jednakże wyjścia czy to z systemu MASK czy CCC jako takiego nie ma.

 

Oryginalne systemy Logic 7 mają wzmacniacz podłączony do powyższych systemów za pomocą światłowodów.

 

Jesli natomiast chcecie zamontować zewnętrzne subwoofery lub wykozystać te pod fotelami to zawsze można kupić taki subwoofer lub sam wzmacniacz, który ma takzwane wejście HIGH gdzie możemy puścić już wzmocniony sygnał prosto z którychś z głośników.

 

Poniżej schemat wyjścia z radia MASK i CCC

http://img440.imageshack.us/img440/2651/diagramk.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś nie chce się ciągnąć kabli przez cały samochód można użyć adaptera, który sygnał bierze z głośników i uruchamia wzmacniacz (poprzez sygnał "remote" we wzmacniaczu) po wykryciu sygnału audio. Zrobiłem coś takiego i okazało się że E60 jest mocno wyciszona od bagażnika i efekty mniejsze od spodziewanych. Być może w kombi będzie lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli komuś nie chce się ciągnąć kabli przez cały samochód można użyć adaptera, który sygnał bierze z głośników i uruchamia wzmacniacz (poprzez sygnał "remote" we wzmacniaczu) po wykryciu sygnału audio. Zrobiłem coś takiego i okazało się że E60 jest mocno wyciszona od bagażnika i efekty mniejsze od spodziewanych. Być może w kombi będzie lepiej.

Mozesz napisac kolego gdzie takie cos mozna kupic?Najlepiej zapodaj jakiegos linka do aukcji.Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś nie chce się ciągnąć kabli przez cały samochód można użyć adaptera, który sygnał bierze z głośników i uruchamia wzmacniacz (poprzez sygnał "remote" we wzmacniaczu) po wykryciu sygnału audio. Zrobiłem coś takiego i okazało się że E60 jest mocno wyciszona od bagażnika i efekty mniejsze od spodziewanych. Być może w kombi będzie lepiej.

 

A gdybyś pociągnął kable od radia i podłączył do pinów 3,4 i 9,10 ze złącza B na powyższym obrazku to miałbyś dużo lepsze efekty. Sygnał który idzie do głośników, które sa przecież malutkie, jest obciety z najniższych częstotliwości stąd slabe efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nic by to nie zmieniło, gdyż po otwarciu bagażnika dudni niemiłosiernie (jak to zwykle bywało w poprzednich samochodach)...

Jak dudni to niedobrze :) od dudnienia są inne głosniki, sub ma tylko wypełniać najniższymi częstoliwościami, których niestety nie uzyskasz podłączając sie do tylnych głosników.

Mocne i dobrze skonfigurowane subwoofery działają tak że przy dużej glosności np. na swiatłach wśród wielu samochodów wszyscy dookoła czują bas, ale nie można zlokalizować jego żródła, a jak dudni to od razu wiadomo skąd :) Podsumowując nie ma siły żeby przy dobrej instalacji nie było słychać w środku auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Obawiam się że nic by to nie zmieniło, gdyż po otwarciu bagażnika dudni niemiłosiernie (jak to zwykle bywało w poprzednich samochodach)...

Jak dudni to niedobrze :) od dudnienia są inne głosniki, sub ma tylko wypełniać najniższymi częstoliwościami, których niestety nie uzyskasz podłączając sie do tylnych głosników.

Mocne i dobrze skonfigurowane subwoofery działają tak że przy dużej glosności np. na swiatłach wśród wielu samochodów wszyscy dookoła czują bas, ale nie można zlokalizować jego żródła, a jak dudni to od razu wiadomo skąd :) Podsumowując nie ma siły żeby przy dobrej instalacji nie było słychać w środku auta

 

Pisząc dudni powinienem użyć cudzysłowu. Chodziło mi o to że na słuch sub schodzi bardzo nisko (zależnie od piosenki) co oznacza że z głośników sygnał nie jest mocno odcięty od dołu i wystarczający do wysterowania. Miałem do czynienia z car-audio i uwierz mi, że umieszczając tak wysterowany sub w bagażniku jakiegoś innego hatchback'a lub kombi efekt byłby zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nic by to nie zmieniło, gdyż po otwarciu bagażnika dudni niemiłosiernie (jak to zwykle bywało w poprzednich samochodach)...

Jak dudni to niedobrze :) od dudnienia są inne głosniki, sub ma tylko wypełniać najniższymi częstoliwościami, których niestety nie uzyskasz podłączając sie do tylnych głosników.

Mocne i dobrze skonfigurowane subwoofery działają tak że przy dużej glosności np. na swiatłach wśród wielu samochodów wszyscy dookoła czują bas, ale nie można zlokalizować jego żródła, a jak dudni to od razu wiadomo skąd :) Podsumowując nie ma siły żeby przy dobrej instalacji nie było słychać w środku auta

Tylko profesionalna instalacja subwofera w bagażniku załatwia sprawe wraz ze specjalnymi otworami w tylnej pułce przez które przedostaje sie powietrze wraz z dzwiękiem.

Bez tego bedzie słaby efekt.

Do swojej e46 kupiłem subwoofer aktywny ze wzmacniaczem za ponad 1000 zl plus radio ALPINE za ponad drugie tyle i kasa w błoto wywalona, efekt w srodku mizerny bo bagażnik bardzo wyciszony( brak dzielonych oparc ). Owszem bas był bardzo głęboki i dynamiczny ale tylko po otwarciu klapy. A z otwartą klapą bagażnika to wiocha jeździc.

W E60 sedan jest tak samo w przypadku braku dzielonych kanap nie ma sensu montowac. Chyba że mamy do wydania pare ładnych tysięcy złotych na totalną przebudowe bagażnika.

Przy standardowym nagłośnieniu proponuje oddac auto do warsztatu co zajmuje się nagłosnieniem samochodowym i zapytac o maty wygłuszające , które są montowane w drzwiach , poprawia to efekt dzwieku w srodku wraz z basem.

Można pokusic sie o wymiane głośników w drzwiach i to już powinno zadowolic średniowymagających , koszt porównywalny do zakupu dobrego basogrzmota :lol: a w efekcie mamy estetyke oraz miejsce w bagażniku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E60 sedan jest tak samo w przypadku braku dzielonych kanap nie ma sensu montowac. Chyba że mamy do wydania pare ładnych tysięcy złotych na totalną przebudowe bagażnika.

 

To już lepiej chyba zając sie głośnikami pod siedzeniami, wymienić na mocniejsze plus wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej chyba zając sie głośnikami pod siedzeniami, wymienić na mocniejsze plus wzmacniacz

 

ja tak zrobilem i jak dla mnie jest wystarczajaco...Wieczorem wstawie zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej chyba zając sie głośnikami pod siedzeniami, wymienić na mocniejsze plus wzmacniacz

 

ja tak zrobilem i jak dla mnie jest wystarczajaco...Wieczorem wstawie zdjecia

 

Kolego,czy moglbys wstawic te zdjecia?Tez mam zamiar wymienic glosniki pod fotelami ale nie za bardzo wiem jakie beda pasowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja zamontowałem głośniki firmy audiosystem dedykowane specjalnie pod bmw do tego podłonczyłem zewnetrzny wzmacniacz i gra fajosko

Naprawde polecam ten zestaw koszt około 1500zł ( 2 subuferki pod fotele, 2 tłiterki, 2 w drzwi przednie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zestaw Audiosystem pod fotele i w drzwi plus wzmacniacz i masz granie jak malina. Bagażnik pusty, zestaw jak oryginał, tylko 100x lepiej gra.

Dla mnie koniec tematu nagłośnienia E60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem głośniki firmy audiosystem dedykowane specjalnie pod bmw do tego podłonczyłem zewnetrzny wzmacniacz i gra fajosko

Naprawde polecam ten zestaw koszt około 1500zł ( 2 subuferki pod fotele, 2 tłiterki, 2 w drzwi przednie)

 

Kolego właśnie pomału przymierzam się do zrobienia takiej samej operacji jak TY :)

Ten sam zestawik chciałbym zamontować możesz mi powiedzieć gdzie kupowałeś wszystko i jak cenowo??

Jaki masz wzmacniacz, jakie kable czy na org ??

Także chciałbym użyć wzmacniacza.

Będę bardzo mocno wdzięczny za odpowiedz,

Pozdrawiam Pslowik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO PO CO WPINAĆ SIĘ W PIN 15 I KABLE KŁAŚĆ PRZEZ CALE AUTO JAK WYSTARCZY KABEL REMOTE PODŁĄCZYĆ POD ZAPALNICZKĘ W BAGAŻNIKU W CHWILI WYŁĄCZENIA ZAPŁONU ZASILANIE GAŚNIE :) I WZMACNIACZ SIĘ WYŁĄCZY :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.