Skocz do zawartości

tarcze przednie bosch, ate czy textar 530d


robert0707

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

rok temu zakupilem do e61 tarcze zimmermana. po przebiegu ok 30 tys tarcze sie dosc mocno wytarly, tak ze trzeba kupic bedzie nowe. pytanie- czy te tarcze sa takie lipne, czy mnie sie tylko nie udaly? Cena jest korzystniejsza w porownaniu do np ate, textara czy boscha. zastanawiam sie czy nie lepiej kupic jedne z tych ostatnich. jesli tak to ktore?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie myslałes nad Brembo ja niedawno założyłem i jak narazie wszystko gra,sam na poczatku szukałem i czytałem duzo opinii na temat tarcz,i postawilem na Brembo,w sumie to na razie nie moge zachwalac bo nie zrobilem nawet duzo kilometrów,ale opinie sa ok takze tutaj to juz twoja decyzja.

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

widzialem juz podobne tematy na forum i powiem ci ze wszyscy dochodzili do jednego wniosku, do tego modelu BMW tylko i wylacznie orginalne tarcze , najlepiej trzymaja temperature i sa bardzo trwałe, moje maja juz 140tys km i jeszcze do wymiany im brakuje duzoooooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a jakiego producenta bmw zaklada na pierwszy montaz?

 

Jesli chodzi o klocki to na pierwszy montaż idą Jurid i Textar i może w przypadku tarcz jest podobnie ale nikt chyba jeszcze tego nie potwierdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy będzie oryginał z logo BMW.

 

Może od razu napisz że najlepiej jechać do ASO bo jak logo BMW nie będzie to mogiła :duh:

 

Na pierwszy montaż i na serwisowe wymiany BMW pakuje tarcze i klocki ATE, przynajmniej w moim aucie tak było.

Co lepsze kolega który pracuje w sklepie z częściami powiedział mi że mogę kupić tarcze klocki ATE w pudłach ATE

lub kupić tarcze i klocki w pudłach BOSCH a i tak dostane ATE.

Posłuchałem, kupiłem tarcze i klocki Boscha - pudła były z logo Bosch ale na tarczach było wybite logo producenta ATE.

Są to części w 100% produkowane przez ATE. Bosch sprzedaje produkty ATE pod swoim logo i to taniej niż to samo w pudle ATE :)

Co do klocków na przednich było logo ATE na tylnych nie i te tylnie niestety piszczą :( tu niedopilnowałem.

Poza piszczeniem na tyle wszystko działa cacy i można w ten sposób zaoszczędzić kilka stówek :cool2:

http://img513.imageshack.us/img513/9260/avatar2qg.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie myslałes nad Brembo ja niedawno założyłem i jak narazie wszystko gra,sam na poczatku szukałem i czytałem duzo opinii na temat tarcz,i postawilem na Brembo,w sumie to na razie nie moge zachwalac bo nie zrobilem nawet duzo kilometrów,ale opinie sa ok takze tutaj to juz twoja decyzja.
Kolego ja zalozylem tarcze Brembo na przod (stare sie pokrzywily) i po przejechaniu 7 tys km tarcze sie znowu pokrzywily. (dodam ze eksploatacja nie byla ostara). Niepolecam Brembo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie myslałes nad Brembo ja niedawno założyłem i jak narazie wszystko gra,sam na poczatku szukałem i czytałem duzo opinii na temat tarcz,i postawilem na Brembo,w sumie to na razie nie moge zachwalac bo nie zrobilem nawet duzo kilometrów,ale opinie sa ok takze tutaj to juz twoja decyzja.
Kolego ja zalozylem tarcze Brembo na przod (stare sie pokrzywily) i po przejechaniu 7 tys km tarcze sie znowu pokrzywily. (dodam ze eksploatacja nie byla ostara). Niepolecam Brembo

 

Tak naprawdę z opinii użytkowników nie krzywią się tylko tarcze ori ze znaczkiem BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może od razu napisz że najlepiej jechać do ASO bo jak logo BMW nie będzie to mogiła :duh:

 

 

Nie trzeba do ASO. Można znaleźć taniej, tylko trzeba poszukać.

https://www.bmwautoparts.net/pl/katalog/czesc/34116753221/tarcza-hamulcowa-wentylowana

 

Fajnie, ze u Ciebie tylko piszczy, ale oprócz informacji, ze założyłeś nowe tarcze nie napisałeś, ile na nich przejechałeś, jaki styl jazdy uprawiasz. Był osobny wątek na temat tarcz i klockòw i większość użytkowników poleca ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem z 8tysi i się nie powyginały.

Styl jazdy - umiarkowany, bez szaleństw, normalna eksploatacja :8)

 

No ale ATE to jest ori stosowane na pierwszy montaż i na serwisowe wymiany!

Pytanie gdzie i za ile je kupisz. Czy w ASO w pudle ze znaczkiem BMW, czy w sklepie w pudle ze znaczkiem ATE,

czy może tak jak ja w sklepie w pudle Bosch?

Różnica między Tarczą w pudle ATE a w Pudle Bosch była ~100zł na sztuce a dostałem to samo!

to tylko o cenach poza serwisowych mówię bo ASO dodaje swoja marżę jeszcze.

 

BMW tarcz nie produkuje, Bosch tez nie - biorą od ATE i sprzedają pod swoim logo.

Z klockami jest inna historia bo np Bosch ma różne fabryki ale przy okazji też kupuje od ATE i innych firm i tu zależy jak się trafi. Z dobrej fabryki Boscha będzie OK a innej mogę piszczeć jak jeden komplet u mnie. Bosch to teraz jest głownie marka handlowa w niektórych działach części!

Można też trafić na komplet od ATE tak jak trafiłem przedni zestaw.

Każdy zrobi jak uważa ale ja w stosunku do części z ASO zaoszczędziłem tyle że nawet jak wymienię piszczące klocki na inne to i tak jestem zdrowo do przodu :cool2:

 

Co do Brembo to też zależy jaka fabryka! Jest fabryka Brembo w Częstochowie, w Chinach , Indonezji itd i jednego poziomu nie trzymają.

Kupowałem czasem Brembo do innego auta i z trafiałem super jakość a raz plastelinę co się wyginała w pierwszym miesiącu użytkowania :(

http://img513.imageshack.us/img513/9260/avatar2qg.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Stronach RealOEM lub BMWFans podają że klocki są firmy TEXTAR

A na zaciskach znak ATE...Sądzisz ze zaciski i tarcze są ATE a klocki wkładają innej firmy?To tak jak z napisem na korku oleju "Castrol".Czy wszędzie leja Castrol?.

Mysle ze jak zacisk i tarcza jest ATE,to klocki rowniez.Przynajmniej tak według mnie samochod opuscza fabrykę.

Ja tez zalozylem Tarcze i klocki ATE na przód do 535d i jestem bardzo zadowolony.Zrobiłem jak do tej pory około 12 tysięcy i nie ma mowy o żadnym biciu a dostały niekiedy tak ze były czerwone podczas zjazdów po serpentynach.

Za oryginał tarcze i klocki powiedziano mi w ASO 2800 zł (same Czesci) ja za ATE zapłaciłem 1800 albo 1900 zł komplet.

Wcześniej miałem oryginały i po takim wlasnie mocnym użytkowaniu na serpentynach zaczęły bić.

Ja polecam ATE,mysle ze jest to dobra alternatywa do oryginałów z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na Stronach RealOEM lub BMWFans podają że klocki są firmy TEXTAR

A na zaciskach znak ATE...Sądzisz ze zaciski i tarcze są ATE a klocki wkładają innej firmy?

 

Nie wiem jak jest faktycznie ale myślę że ten ktoś kto tworzył info na tych obydwóch stronach nie wyssał sobie tego z palca.

 

http://bmwfans.info/parts/catalog/E60/Sedan/Europe/530d-M57N2/LHD/N/2006/june/browse/brakes/front_wheel_brake_brake_pad_sensor/

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NC71&mospid=47753&btnr=34_1442&hg=34&fg=05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio założyłem na przód zestaw tarcze ATE i klocki ATE Ceramic. Przejechałem narazie jakiś 1500km. Bicia nie ma, ale po kilkukrotnym hamowaniu z 180-200km/h (raczej łagodnym) zaczęły głośno buczeć przy kolejnych hamowaniach. Jak przestygły to potem znów cisza. Czasem w końcowej fazie dohamowywania słyszę cichy pisk klocków. Jak dotąd tyle spostrzeżeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie 15 tyś. km. temu został założony cały komplet tarcz i klocków zakupionych w ASO i w końcowej fazie hamowania słychać popiskiwanie, tak że wydaje mi się że nie warto przepłacać bo BMW nalicza sobie niezłą marże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.