Skocz do zawartości

Sprezyny m-technic


pavel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pekla mi sprezyna amora z przodu (lewa strona), posiadam zawieszenie m-technic i nigdzie nie moge znalezc sprezyn pasujacych do tego zawieszenia (wszedzie seryjne - a z tego co wiem to serii do m-technica wkladac nie wypada)

 

1. Pekla jedna sprezyna - w takim wypadku chyba lepiej wymienic obydwie z przodu bo nie wiem w jakiej formie jest sprezyna z prawej strony?

2. Znacie jakies sklepy albo namiary gdzie dopadne sprezyny do m-technica ? zalezy mi na czasie bo w srode wyjezdzam do pracy (niemcy) a z peknieta nie pojade tyle tysiecy to strach jechac i potrzebuje kupic je dosc szybko

 

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO w krakowie 5dni czekania az sciagna je z niemiec bo na magazynach nie ma ;/

 

wie ktos jakim kolorem sa oznaczone sprezyny w zawiasie m-technic ????

Tu nie ma jasnej ideologii ponieważ sprężyny m-technik były oznaczane różnymi kolorami głównie ze względu na rodzaj wyposażenia i silnika. Żeby było jeszcze bardziej zawile to czasem zdarzało się, że ten sam kolor występował u forumowiczów z trochę innym wyposażeniem auta i silnikiem. Prawdopodobnie każdy kolor przeznaczony jest na jakiś wybrany zakres wagi auta i na tej podstawie sa one dobierane. Ale to tylko w ASO (chłopaki w Silesia Parts również mogą te springi załatwić - trochę taniej niż w ASO) po wyposażeniu auta więc konieczny jest do tego numer VIN.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężyny możesz próbować dobierać z e60 z Xami w nazwie (napęd na 4 koła). Swoją droga to ciekawe - w Warszawie w ASO dostałem sprężyny w sumie z dnia na dzień. Cena za jedną to 440 zł plus podkładki góra+dół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Panowie odkopię trochę temat bo mi również strzeliła sprężyna :evil:

Czy orientujecie się o ile fabrycznie były obniżone sprężyny przód od mpakietu dla silnika 3.0dA rok 2002 sedan? Możecie potraficie podać konkretne modele z zamienników?

 

Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może pytanie inne - czy lepszy będzie Eibach pro-kit z obniżeniem -30mm, czy Kilen -15mm ale niby dedykowany to mojego auta:

 

https://czescidobmw.pl/partscatalogue/11061-kilen-sprezyna-zawieszenia,11-11061-0176-00188--11061~2KLN.aspx

 

Żeby nie było tzw. kozy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chętnie podepnę sie pod temat, bo mam dylemat, a musze szybko wymienić springi.

 

Mam e90 330i 2005 r. z zawieszeniem s226 wiec tzw m pakietowe, pękła sprężyna i chce juz wymienić komplet tylko zastanawiam sie czy pakować seryjna tzn m pakietowa czy prokit. Na mega glebie mi nie zalezy, ta wysokość która jest na s226 mi odpowiada lub moze byc max z 1cm/2cm niżej, co teoretycznie dałby mi prokit tylko czytałem ze jest miększy od seryjnej sprężyny tzn tej ori s226, a nie chciałbym miec bardziej miękko niz miałem do tej pory, bo nie odpowiedzą mi miękka charakterystyka. Sportline nie wchodzi w grę z uwagi na zbyt duże obniżenie, zalezy mi na praktyczności, co teoretycznie prokit by mógł zapewnić, martwi mnie tylko tak większa miękkość sprężyn od s226.

 

Stad pytanie czy mógłbyś rozwiać moje watpliwości lub wyprowadzić z błędu jesli w takowym jestem? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wymieniłem u siebie m-pakietowe ori sprężyny na nowe z ASO dobierane po VIN - efekt był taki, że przód stał 2cm wyżej niż na standardowym (według tabelki którą znalazłem gdzieś w necie). Nie opadł nawet po jakichś 10 000 km.

Wszystko zamontowane zgodnie ze sztuką sprawdzane 2 razy - za kasę ASO spodziewałem się fabrycznych rezultatów a wyszła koza.

 

Nauczony na własnych błędach teraz pewnie załadowałbym eibacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.