Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu N47


filu02

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...

Mały Update,

jestem świeżo po wymianie rozrządu i potwierdzam: w serii F też się wyciągają. Przy przebiegu 170tyś. był już mocno wyciągnięty i hałasował. A wspominani już tutaj bracia Fąfara z m. Bukowie naprawdę się na tym znają (5h pracy i 2600zł). :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czy ktoś kto wymieniał u Fąfarów mógłby się podzielić co konkretnie zostało mu wymienione w tej kwocie? lista części,które podają aso do wymiany tego rozrządu to jakieś 2600zł, a gdzie olej i filtr i robocizna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
żeby było jasne, nie deprecjonuję tego Fąfary. tak pytam ze zwykłej ciekawości,bo stoję prędzej czy później przed wymianą tego rozrządu u siebie,a tymczasem większość tutaj tylko ich poleca i koniec,nie wdając się w szczegóły co było robione ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś kto wymieniał u Fąfarów mógłby się podzielić co konkretnie zostało mu wymienione w tej kwocie? lista części,które podają aso do wymiany tego rozrządu to jakieś 2600zł, a gdzie olej i filtr i robocizna?

 

wystarczy nie brać z ASO tylko np. od czescidobmw... Maciek tam poleca właśnie zestaw pół na pół febi z oryginałem, cenowo wychodzi dość tanio.

W kwestii robocizny jest mnostwo serwisow w calym kraju którzy za 1000-1500 zł dokonają wymiany zgodnie ze sztuką, na mazowszu pewnie najwięcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

no do mnie po VIN np.to ma być robione wg ASO (pomijam już fakt gdzie kto kupuje części, raczej chodzi o ich ilość):

13528589971 Łańcuch mech.ster.dolny N47

13527797906 Koło łańcuchowe pompy wtryskowej /wysokiego ciśnienia

13527800395 Śruba koła pompy wtryskowej

13528573158 Szyna prowadząca N47

13527797908 Sworzeń łożyskowy skrzyni A03 141

13528573159 Szyna napinająca

13527797905 Napinacz dolnego łańcucha 04C4

13527800396 ASA-Bolt

11318570649 Łańcuch rozrządu górny

11317797514 Koło łańcuchowe wałka rozrządu A07 253

11317797516 Śruba

11317797899 Szyna prowadząca A07 345

11317797900 Sworzeń łożyskowy szyny

11317797898 Szyna napinająca

11318586699 Napinacz łańcucha

11417797896 Łańcuch do pompy olejowej A07 445

11417798019 Koło łańcuchowe pompy oleju

11417807350 Śruba

13532247156 Pierścień uszczelniający

11127807017 Uszczelka pokrywy głowicy/zaworów KOMPL

11137807302 Uszczelka metalowa miski olejowej

11137800625 Śruba /miska olejowa

11147797490 Pierścień uszczelniający wału IC/K

11147797491 Uszczelka metalowa pokrywy rozrządu

 

ps. wysłałem zapytanie do czescidobmw o cenę tego co powyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częścidobmw maja gotowego maila z częściami, cenami i różnymi zestawami :D Od siebie mogę powiedzieć, że widziałem łańcuchy oryginalne oraz zamienniki i różnica polega tylko na znaczku BMW. Wszystkie maja wybite logo producenta IWIS i wyglądają tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Częścidobmw maja gotowego maila z częściami, cenami i różnymi zestawami :D Od siebie mogę powiedzieć, że widziałem łańcuchy oryginalne oraz zamienniki i różnica polega tylko na znaczku BMW. Wszystkie maja wybite logo producenta IWIS i wyglądają tak samo.

 

dzięki za info. rzeczywiście dobry pomysł z tymi zestawami. dostałem dzisiaj tego maila z rozpiską od nich ;)

 

 

ps. tę całą listę z poprzedniej strony przy wykorzystaniu zestawów łańcucha góra/dół z febi i uszczelek z Victor Reinz lub Elring plus ori części BMW udało się podliczyć za kwotę ponad 1200zł,więc teraz jeszcze kwestia oleju i filtra plus jeżeli Fąfara bierze ok.1000zł za robotę to można się zmieścić w tych 2600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ciężko żeby nie miała oporu, skoro przy maksymalnym ciśnieniu (200bar) nacisk na tłoczek wynosi 7500-8000N ;) W dodatku w przypadku CP3 to pal licho, ale CP4 raczej kręcić i składać dowolnie nie radzę - faza tłoczenia jest synchronizowana z wtryskiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dziś miałem wymieniony rozrząd - e60 520d - N47 - u mechaników w Bukowie 46-113 - Grzegorz Fąfara - bardzo Polecam !!! - pełen profesjonalizm - szybkość - - 6 godz. - życzliwość - cena :).

 

mam nadzieję,że za tydzień też potwierdzę te opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie przymierzam się do wymiany rozrządu w mojej F11. Czy możecie polecić warsztat z Warszawy i okolic, który ogarnie temat za niewygórowaną cenę?

Odwiedziłem kilka warsztatów i nigdzie nie usłyszałem ceny za robociznę poniżej 2k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ktoś podzieli się jak zamontować docisk spowrotem?

Czy da się wypiąć wtyczkę od wiązki silnika ze sterownika żeby nie zdejmować wszystkich wtyczek na silniku?

Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do docisku wystarczy takie narzędzie :

 

http://www.chinaviktec.com/view/en/uploaded/editor/20150906/1441521435634408.jpg

 

Jeśli nie masz można wynająć, jeśli z tym ciężko to taniej będzie sobie nowe sprzęgło sprawić :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wczoraj wymieniałem rozrząd u wspomnianego tu wiele razy Grzegorza i Jacka Fąfary w miejscowości BUKOWIE koło Bierutowa. auto spędziło w firmie cały dzień,bo przy xdrive trochę więcej czasu schodzi. na czas naprawy w ramach kosztów dostałem auto zastępcze ;) potwierdzam pozytywne opinie o tych mechanikach. uczciwi i kompetentni w tym co robią. jak ktoś ma w miarę blisko i chce żeby zrobione było na tip top za przystępną cenę to na pewno warto :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobić? kupować części oem czy febi? do n46 kupiłem febi i tam były znaczki bmw zeszlifowane.

Polecani panowie z Bukowia robią wymianę za 2600 wię chyba nie jadą na oem bo jak widziałem w czescidobmw bez uszczelek wychodzi 1824 zł?

Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ps. tę całą listę z poprzedniej strony przy wykorzystaniu zestawów łańcucha góra/dół z febi i uszczelek z Victor Reinz lub Elring plus ori części BMW udało się podliczyć za kwotę ponad 1200zł,więc teraz jeszcze kwestia oleju i filtra plus jeżeli Fąfara bierze ok.1000zł za robotę to można się zmieścić w tych 2600zł.

Zapytaj jak kolega na czescidobmw.pl i dostaniesz zestawienie z polecanymi zamiennikami.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.