Skocz do zawartości

e34 tds - urwane śruby dwustronne od kolektora wydech.


Wutoslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód stoi bo ma sen zimowy, a ja akurat mając trochę wolnego czasu kombinowałem co by tu odnowić przy samochodzie i padł wybór na kolektor wydechowy bo ma nie ciekawy kolor [ rudawy ]. No i oczywiście podczas odkręcania śrub urwałem 2 śruby dwustronne i teraz co radzicie abym zrobił? Rozwiercać jakoś?? :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie z wiartarką marne dojście , jeśli choć kawałek śruby wystaje to możesz przyłożyć nakrętkę na niego i przyspawać , czasem się udaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest możliwość podejścia wkrętarką naprzykład to można spróbować wykrętakami pozostałośc sruby wykrecic. Można coś takiego dostać w sklepie metalowym lub dobrym motoryzacyjnym. Ja kiedyś z powodzeniem tego użyłem przy podobnym przypadku z tym że w silniku m20 i tam dostęp miałem nie naj gorszy :) Może warto spróbować i u Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie w sklepach takie specjalne wykrętaki mają początek wiertła a dalej są jak narzynka z lewym gwintem. W wiercasz się kawałek i śruba zaczyna się sama wykręcać dotyłu podczas jak wiercisz w przód. Piękna sprawa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie w sklepach takie specjalne wykrętaki mają początek wiertła a dalej są jak narzynka z lewym gwintem. W wiercasz się kawałek i śruba zaczyna się sama wykręcać dotyłu podczas jak wiercisz w przód. Piękna sprawa :)

 

 

Thx za info. Zrobione tak właśnie jak napisałeś i poszło ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Albo może być taki zestawik BASS B-7125 nie raz już zaoszczędził mi czasu na rozwiercanie szpilek :wink: warunek taki że musi być za co złapać.

Idealny do obrobionych łbów śrub.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta:) możesz podać namiary na te wykrętaki którymi odkręciłeś te śruby?

 

U mnie wystarczyło wiertło lewe jak wierciłem to śruba się wykręcała.

http://allegro.pl/urwana-sruba-wykrec-wykretaki-m4-m8-wykretak-i5801634749.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.