Skocz do zawartości

jaki olej??


jan1102

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w TDS jezdzilem na Valvo MST 5w30, teraz w benzyniaku Synpower 5w40. Polecam cos tego producenta. Za pierwszym razem rob plukanke, nawet z 2 butelek.

theded płukanie olejem czy jak to sie robi? płukac olejem nowym za 200zł?logika wyklucza taki zabieg pod wzgledem finansowym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plukanka motul engine clean uzyta zgodnie z instrukcja. U mnie nic sie zlego nie stalo, wiec mysle ze moge polecic.

a na jakiej oliwie śmigałes wczesniej??? i jak długo jeździsz teraz po wymianie na syntetyku???

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lej 10w40. jeździłem swojego czasu na motulu w 1.9 tdi i super olej ciszej pracował silnik ubywało oleju ,wiadomo wina silnika.jeździłem tez na castrolu w tdi który miał 350tys i grama nie brał lałem pełen syntetyk.silnik igłą.jak sie sprawuje motul w bmw to nie wiem.ostatnio w swoim e39 520d przeszedłem z 10w40(poprzednik taki wlewał gamoń jeden;/) na castrol edge 5w40.i jest wszystko wporządku.mówią ze castrol przereklamowany troche ale napewno to jeden z lepszych oleji. odpowiadając na pytanie czy motul czy mobil .to odpowiedz moja jest taka ze na mobilu nie jeździłem zadnym autem to sie nie wypowiadam.ale mysle ze mobil motul czy castrol nada sie pod warunkiem ze spełnia normy bmw i bedzie to syntetyk np.0w30 lub 5w40. wlej taki jaki zaleca instrukcja a pewnie to jest syntetyk. nie lej 10w 40 bo jest gesty i szkoda silnika przy rozruchu.tymbardziej zimą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czeka mnie w tym tyg wymiana oleju i myślę o castrolu edge 0w-40. Nie wiem jaki był zalany wcześniej. Silnik tak jak w podpisie M52 1996r. a licznik pokazuje 233000km. przejechane. Dobry to jest pomysł ? czy lepiej 5w-40 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

\jezeli temat aktualny to wybrałęś dobrego sprzedawce i dobry olej :) ja w tym sklepie już 4 raz kupowałem tyle ze osobiscie i powiem ze chłopaki znają sie na olejach i co najważniejsze mają ORI oleje :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
To bardzo dobry wybór,też taki mam zalany,tylko kup z pewnego źródła. Płukanka też od LM i będzie cacy
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to w sklepie lokalnym u przedstawiciela bo z internetowymi to różnie bywa, cerateca nie stosowałem,więc nie mam zdania
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.