Skocz do zawartości

[E46] montaz świateł dziennych


kr1s1983

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

zastanawiam sie nad zamontowaniem ledowych świateł dziennych do mojego BMW model przed liftem.Wiem ze to wiocha itp ale mam dosc palenia sie zarowek co kilka miesiecy.WIem tez ze w bmw mozna jakos to uaktywnic fabrycznie ale raz ze u mnie w wiosce nie slyszalem zeby ktos to robil,poza tym ledy napewno mniej pradu pobieraja.Czy ktos juz to montował w BMW?jak nalezy wpiac sie do instalacji zeby to dzialalo tak jak powinno?dzieki z gory za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zaprogramuj sobie standardowe dzienne jak fabrycznie można.

Tu masz firmę do której aż tak daleko pewnie nie masz :-)

http://www.carpediemdiag.npx.pl/news.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
WItam

zastanawiam sie nad zamontowaniem ledowych świateł dziennych do mojego BMW model przed liftem.Wiem ze to wiocha itp ale mam dosc palenia sie zarowek co kilka miesiecy.WIem tez ze w bmw mozna jakos to uaktywnic fabrycznie ale raz ze u mnie w wiosce nie slyszalem zeby ktos to robil,poza tym ledy napewno mniej pradu pobieraja.Czy ktos juz to montował w BMW?jak nalezy wpiac sie do instalacji zeby to dzialalo tak jak powinno?dzieki z gory za pomoc

 

W dziale E90 forumowicz zamontował światła dzienne LED viewtopic.php?f=70&t=139728&hilit=philips&start=60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś podrzucic jak się uaktywnia oryginalne światła do jazdy dziennej?? Nie ukrywając jestem też tym zainteresowany i z tego co mi się tam gdzieś kiedyś obiło to można to zrobic przez interfejs, tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wystarczy wpisac w google albo na forum i jest wszystko.

 

No świecą się kierunki w przedlifcie ale jak ja będe aktywować sobie na wiosne to nie bede zmieniac tych wartosci US i ECE tylko same aktiv nicht_aktiv bo jak sobie wyłączałem sam dzienne to zrobiłem tak że dzienne wyłączone ale kierunki zostały :D więc pewnie i w druga stronę się da :P

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:mrgreen: tyle, że dzięki tym "wypasom" nikt przynajmniej nie narobi szkód, czego o jeździe na ledwo widocznych pseudoświatłach ledowych nie można powiedzieć. Ostatnio spotkałem idiotę, który jechał na tym badziewiu we mgle przy widoczności na 5-10 metrów. Oczywiście poza tym nic ani z przodu ani z tyłu mu nie świeciło bo przecież SZKODA ŻARÓWEK, cóż, nawet zgodnie z przepisami, szkoda słów :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie wiem dlaczego jesteście tak negatywnie nastawieni na montaż świateł do jazdy dziennej LED. Jeżeli ktoś chce to zamontować to niech montuje. Przecież nie ma tu mowy o jakichś płomieniach na masce czy czerwonych pokrowcach na fotele.

Druga sprawa to jakie są te światła. Bo można zamontować LEDy za parę złotych z allegro, które rzeczywiście wyglądają fatalnie a świecą jeszcze gorzej. Są przecież światła renomowanych marek Philips czy Osram, które według mnie fajnie świecą.

Wiele razy byłem w Niemczech i tam nikt się nie przejmuje takim gadaniem że czegoś nie wypada. Ludzie montują światła do jazdy dziennej bo po prostu ma to wartość użytkową.

Wiele osób ma też zamontowane ringi w swoich e46. Czy wypada je montować skoro nie są wyposażeniem fabrycznym? Wydaje mi się że wiele jak nie większość osób to akceptuje.

Jeszcze jedna sprawa. Serwisy wyposażają samochody w takie światła jeżeli klient sobie zażyczy. Nie wiem czy jest tak również w przypadku BMW ale podam link do sklepu z oryginalnymi częściami do BMW gdzie takie światła można nabyć.

 

https://www.bmwautoparts.pl/pl/katalog/czesci/63_1289/cc19932/0/0/0/0/0/zest-dopos-w-w-do-jazdy-dziennej-led

 

Link do tego sklepu jest zresztą w nagłówku forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szakalo, wszystko można, jeśli diody są zamontowane poprawnie (odległości względem siebie, od podłoża etc.), to sprawa przepisów się zamyka.

Natomiast dyskusja o tym, co się podoba, a co nie, to już inna sprawa. I nigdy nie wyrobimy jednego stanowiska. Mi diody, ringi i inne cuda w autach, które oryginalnie tego nie miały, sie nie podobają. Ale to nie znaczy przecież, że ja mam rację i każdy musi tego słuchać. Jeśli jestem właścicielem auta, to jeśli moje decyzje nie wpływają na komfort i bezpieczeństwo innych kierowców, to mogę zakłądać sobie, co chcę. I tak samo z każdym z nas. A że komuś się nie podoba, to trudno, Twoje auto i Twoje diody, nic nikomu do tego.

Każdy po prostu prezentuje tu swoje zdanie, ale nie ma jednej słusznej drogi.

 

Co do tematu, to da się obejść kierunki w przedlifcie?

Edytowane przez zielo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy pierwszy raz zobaczyłem ten wynalazek w audi...to się załamałem. Niestety moja wyobraźnia nie była tak wybujała, żeby zobaczyć to w każdej innej marce.

Pamięta ktoś lampy typu Lexus? Te diody znikną tak samo jak lexus...ale wtedy przyjdzie laser.

Niech sobie stosują te diody, tylko niech to wmontowują fabrycznie w lampę, najlepiej w formie kola. Mam takie wrażenie, że światła, które są umieszczone w mijscach w których się ich nie spodziewamy są mniej widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy pierwszy raz zobaczyłem ten wynalazek w audi...to się załamałem. Niestety moja wyobraźnia nie była tak wybujała, żeby zobaczyć to w każdej innej marce.

Pamięta ktoś lampy typu Lexus? Te diody znikną tak samo jak lexus...ale wtedy przyjdzie laser.

Niech sobie stosują te diody, tylko niech to wmontowują fabrycznie w lampę, najlepiej w formie kola. Mam takie wrażenie, że światła, które są umieszczone w mijscach w których się ich nie spodziewamy są mniej widoczne.

 

 

w pełni się zgadzam , nieraz jeszcze ludzie rozbieraja lampy i na ich dnie montują led i to juz wmiare wygląda , pozatym swiatla dzienne mają gasnąc automatycznie po włączeniu świateł mijania , a z tego spełnieniem bywa różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wrażenie, że światła, które są umieszczone w mijscach w których się ich nie spodziewamy są mniej widoczne.

 

I tu dokładnie masz rację, jedyna logiczna opcja to ledy fabryczne. Samoróbki w 90% są niewidoczne, w pozostałych 10% dają z kolei po oczach :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.