Skocz do zawartości

Felgi do F10


SJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam fabryczny zestaw felg 8,5j et33 i 9j et44 w mpakiecie w konfiguracji opon 245 i 275. Czy mogę zamontować na przednią oś felgi 9j et44, czyli to co mam fabrycznie z tyłu i ewentualnie zalecany komplet opon 255?

 

Felgi 9j nie założysz na przednią oś - nie wejdzie - wiem bo próbowałem. Możesz zrobić to co ja i dokupić 2 felgi 8j i mieć komplet 4szt takich samych felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 926
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,


Zastanawiam się nad zakupem felg i opon(letnich) do F10 525 xDrive:


9.5 19 ET40

lub/i

8.5 19 ET38


Czy to nie za wysokie ET (w oryginalnych było mniejsze) ?

Jeżeli ET jest ok - to czy powinienem brać przód 8.5 a tył 9.5 ? czy też mogę wziąć tylko 8.5 lub tylko 9.5 (które lepiej)?


I jakie parametry opon ROF pod takie felgi dobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Na front musiałbyś dać dystans 5 - 10 mm (oczywiście wyższe szpilki do tego). Tył ładnie siądzie.

Masz xDrive więc bez kombinacji, opony taki jak ze słupka + homologacja.

ROF czy bez ROF - twój wybór.


PS Możesz też wziąć 4x 8,5 i 4x ta sama opona już bez homologacji, ale wtedy 4x dystans i szpilki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponta dzięki za odpowiedź !


Mam pytanko uściślające :

"

Na front musiałbyś dać dystans 5 - 10 mm (oczywiście wyższe szpilki do tego). Tył ładnie siądzie.

Masz xDrive więc bez kombinacji, opony taki jak ze słupka + homologacja.

"

w tym przypadku mówisz o przód 2x 8.5 i tył 2 x 9.5 ?

Homologacja - masz na myśli opony z homologacją?


Sorry jestem całkiem zielony w tym temacie dystanse i szpilki to jest coś co dostanę od ręki w zakładzie wulkanizacyjnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najlepiej założyć 4 te same przy xdrive. Będziesz spał spokojniej. Nie musisz wtedy tez kupować opon z gwiazdką.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szeroki kapeć na 19 lepiej się prezentuje z tylu :D , zwłaszcza przy mpakiecie, no i tak jak u mnie po założeniu szerokiej opony na tył czuć ze startu różnice , lepiej się odpycha :cool2: . Rzeczywiście przy 4 takich samych rozmiarach i xdrive jest może łatwiej,chociażby z doborem obwodu czy ciśnienia opony ale kto by na to patrzył przy BMW :lol: :lol: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiem bo sam mam z tyłu szeroki kapeć. I też dlatego nie kupiłem xdrive by się nie martwić z ogumieniem. :mrgreen:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Et 30 na przód dużo lepsze, ja też przymierzałem się do 19" ale ostatecznie kupiłem 20" ponieważ opony 245/40r19 i 275/35r20 nie są teoretycznie równe. Niech kto napisze kto ma gumy z gwiazdką i mierzył obwody. Ja założyłem 245/35r20 i 285/30r20 bez żadnych gwiazdek i różnica w obwodzie jest 2mm czyli niemierzalne, auto jedzie jakby miało 4 równe koła...więc każdy sobie robi po swojemu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem 245/35r20 i 285/30r20 bez żadnych gwiazdek i różnica w obwodzie jest 2mm czyli niemierzalne, auto jedzie jakby miało 4 równe koła...

 

Jakie dokładnie założyłeś opony? Podaj proszę markę i model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informację. Jestem na etapie poszukiwania opon do felg 20", a nie chcę zakładać run flatów. Najchętniej to założyłbym Michelin Pilot Sport 4S, jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy 245/35 i 285/30 mają bardzo zbliżoną średnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - kupiłem felgi 19 8.5 et 30.

Pozostają jeszcze opony.

W oponeo sprzedawca mówi, ze może być ten sam rozmiar 240-40 r19 natomiast w w sklepopon doradca zaleca przód 240-40 a tył 275-35 r19. Dodam , ze cena w oponeo nie maja tego drugiego rozmiaru a na 240-40 maja cenę lepsza o 400 pln na sztuce.

Zatem, czy ta różnica rozmiaru opon przy XDrive jest konieczna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo sam mam z tyłu szeroki kapeć. I też dlatego nie kupiłem xdrive by się nie martwić z ogumieniem. :mrgreen:

 

Wychodzę z tego samego założenia. :cool2: Taki wybór ma jeszcze wiele innych zalet.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ok - kupiłem felgi 19 8.5 et 30.

Pozostają jeszcze opony.

W oponeo sprzedawca mówi, ze może być ten sam rozmiar 240-40 r19 natomiast w w sklepopon doradca zaleca przód 240-40 a tył 275-35 r19. Dodam , ze cena w oponeo nie maja tego drugiego rozmiaru a na 240-40 maja cenę lepsza o 400 pln na sztuce.

Zatem, czy ta różnica rozmiaru opon przy XDrive jest konieczna ?

Kupiłeś jednakowe felgi więc zakładasz jednakowe opony.

Szerszy kapeć z tyłu tylko w wypadku szerszych felg z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie. Nie wiem co za "doradca" zaleca do 4 takich samych felg 2 różne rodzaje szerokości. Bierz 4x245 40 i spokój.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Bardzo dziękuję za informację. Jestem na etapie poszukiwania opon do felg 20", a nie chcę zakładać run flatów. Najchętniej to założyłbym Michelin Pilot Sport 4S, jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy 245/35 i 285/30 mają bardzo zbliżoną średnicę.

Seria ma 8,5J 245/35 + 9J 275/30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria ma 8,5J 245/35 + 9J 275/30.

 

Zgadza się to co piszesz i wiem o tym, jednak opony 245 i 275 bez homologacji najprawdopodobniej będą dosyć mocno różniły się obwodem, a to zabójstwo dla skrzyni VTG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.