Treść opublikowana przez maciekszz
-
E91 Wygłuszenie
Do N47 jest jeszcze wygłuszenie które nie było montowane w Exx - osłona na pasek wielorowkowy, chłodnicę EGR która montowana była w m.in. w F10 w tych silnikach. Zasłania przód silnika i ładnie się zgrywa z górną osłoną. Wszystko pasuje bez problemu. Dodatkowo osłania wszystkie rolki, pasek i cały przód silnika (oprócz koła pasowego) przed zanieczyszczeniami, wodą jaka się dostaje przez chłodnicę. Trzeba tylko dodatkowo zakupić śrubę 11 14 8 513 134 którą wkręca się w blok silnika i ona ustala pewien dystans od pasków. Osłona nr 11148510114 http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/8510114-oslona-akustyczna-przednia/i55777/kL/sN/r2014/m04 Była też montowana w N57 ale nie wiem jak jest w Exx czy tam była czy nie. Pytanie jeszcze w kwestii wygłuszenia drzwi: Czy po wygłuszeniu drzwi faktycznie jest różnica? Czy ta pianka oryginalna jest przyklejona i ciężko ją odkleić? Czy później nie ma problemu z jej zamocowaniem?
-
Nagar w kolektorze
Poszukaj w necie, masz mnóstwo takich tematów - wszystko jest całkiem normalne.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Kiedy płyn wymieniałeś? Jak zaglądasz do zbiorniczka to nie będzie szary ale przy zaciskach jak najbardziej mógł się zagotować.
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
Wrzuć specyfikację na forum, będzie dla potomnych :)
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
Co jest wymieniane podczas akcji - jest opisane wielokrotnie, bardzo dużo zależy od danego przypadku. Poczytajcie ten wątek i wątek dotyczący łańcucha ogólnie w N47, jest tam bardzo dużo informacji. Co do specyfiku BMW to tu masz dużo opisane, dotyczy to wszystkich N47 i innych silników z piezzoelektrycznymi wtryskami viewtopic.php?f=163&t=248501
-
Łańcuch rozrządu N47
U mnie Inchcape wyjmował skrzynie i też szybko się ogarnęli. Jeśli oni wyjmują skrzynię to cała reszta ASO pewnie też bo korzystają z takiej samej instrukcji.
-
Piszczące hamulce m-performance
Właśnie powinieneś na samym początku wykonać kilka mocniejszych hamowań aby klocki się ułożyły. Mocne ale jednak w miarę delikatne z wyczuciem. Osobiście zazwyczaj rozpędzam się do ok. 80km/h i najpierw delikatnie hamuję do 40 km/ h później jadę jakiś czas 80 km/h aby ostudzić hamulce i znów hamuję. Wykonuję kilka takich powtórzeń, za każdym razem coraz mocniej. Ważne aby jednak się nie zatrzymać i pozwolić się spokojnie wystudzić hamulcom przed kolejnym powtórzeniem. W przypadku sportowych klocków prawdopodobnie docieranie ma jeszcze większe znaczenie. Na szybko znalazłem coś takiego: http://www.zeckhausen.com/bedding_in_brakes.htm http://www.klockihamulcowehawk.pl/faq.php http://www.orurowanie.eu/uklad-hamulcowy/hamulce-nie-warto-oszczedzac.html
-
Piszczące hamulce m-performance
W jaki sposób docieracz te klocki skoro trwa to aż 600 km? Zgodnie z instrukcją jak dobrze kojarze przez 200km unikać gwałtownego hamowania ale po założeniu wykonać kilka mocniejszych przyhamowań z 80 do 40 km/h oczywiście w odstępach czasowych aby hamulce mogły się przestudzić.
-
ceramiczna ochrona lakieru? Modesta+ GTechniq Ceramic Pro 9H
Z tego co się orientuję to nie kładzie się na powłokę wosku bo się ją zapycha. Wskazane jest wręcz przemycie jej raz na jakiś czas np ipa aby odmulic taką powłokę. Ze swojej strony polecam Gtechniq C1 i na to EXO.
-
błąd 29f3 czujn niskiego ciś paliwa
To chyba pozycja nr 12 http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/13_1233-szyna-wys-cisnwtryskiwaczprzewod/i51030/kL/sN/r2010/m04 Dobrze by było zrobić test pompy, najlepiej jakbyś podjechał do kogoś kto zrobi pełna diagnostykę.
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
Kosztów przy tej wymianie nie było, szybko się uwinęli, znajdziesz info w wątku dotyczącym łańcucha http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=178507&start=345 Wpisów w książce brak.
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
Wymieniałem łańcuch na gwarancji w Inchcape Warszawa i już zrobiłem od wymiany ok 50 tys. km i jak narazie jest idealnie, także polecam.
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
Nie wymagajmy za dużo i tak super sprawa, że po tylu latach masz znów nowy silnik. Czyli dobrze, że się zerwał. W końcu jakiś plus tego łańcucha. Co do update-u to moim zdaniem warto, poprawiają różne błędy i wprowadzają różne usprawnienia.
-
[EXX, FXX] Carly (dawniej BMWhat) Android, IOS
Wszystko masz napisane na stronie producenta, w aplikacji też jest opis jakie samochody po kablu, jakie po BT - najlepiej też mieć elm od tego gościa, z innymi może nie działać - jeśli rocznikowo się łapiesz w kodowanie przez BT... http://www.ivini-apps.com/apps_detail_bmwhat_android.html
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
Miałem identyczną sytuację w Inchcape i przy odbiorze musiałem zapłacić 500 zł za programowanie które nie było ze mną uzgodnione wcześniej. Doradca następnego dnia zadzwonił i oddali całą kwotę.
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
Jeśli nie poinformowali Cię o tym przed dokonaniem naprawy to nie płacisz...
-
[EXX, FXX] Carly (dawniej BMWhat) Android, IOS
Nie zrobisz tego tą app-ką. Tu masz temat na temat zmiany zegarów: viewtopic.php?f=48&t=265423&p=1984226&hilit=zegary+high#p1984226
-
[EXX, FXX] Carly (dawniej BMWhat) Android, IOS
Kodujecie na włączonym zapłonie czy tylko kluczyk w stacyjce?
-
F30 wady i zalety
Ładny, jak z utrzymaniem czystości? Kierownica i materiały przy pedałach?
-
F30 wady i zalety
Naprawdę aż tak źle? Czy jest możliwe, że 318d ma gorsze materiały niż np. 330d? Ciekawe czy po lifcie się poprawią?
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
I to jest najlepsza informacja, nie muszą wymieniać wszystkiego ale jak zacznie szurać przed upływem dwóch lat to jedziesz i wymieniają.
-
F31 320d bierze olej ?
Prawdopodobnie nalali za mało - taki scenariusz jest najbardziej możliwy. Obserwuj, jeśli miałoby Ci litr skonsumować w ciągu 5 tyś km to zaraz znów zauważysz, że jest mało oleju. Trzeba sprawdzać samemu czy wszystko zostało dobrze zrobione.
-
E91 LCI 320d automatyczne osuszanie tarcz hamulcowych
Problem został wyeliminowany poprzez demontaż a następnie dokładne oczyszczenie klocków, prowadnic itp. Później zmieniłem tarcze i klocki (stare się już zuzyl) teraz po przejechaniu 50 tys km problem powrócił. Wczoraj wszystko rozebralem oczyscilem nasmarowalem i jak będzie deszcz to zobaczymy. Dam znać, ale poprzednio pomogło.
-
Bmw f10 po FL-awaria lampy
Wcześniej wszystko działało poprawnie? Wg. mnie jeśli lampa była nie zakodowana to cały czas miałbyś błąd. Jeśli była wymieniana to jedna ta starsza powinna być bardziej wypiaskowana.
-
F31 320d bierze olej ?
Sprawdzales poziom oleju po serwisie? Bardzo możliwe że nalali na minimum. Zużycie od wymiany do wymiany ok 1l zwłaszcza jak mocniej krecisz to normalne.