Treść opublikowana przez bieniu3000
-
Praca silnika 2.0 vanos
Napewno bedzie slabiej ciagnal i chyba jak posluchasz przy tłumiku to bedzie slychac male przerwy chwilami. W sumie nie sprawdzalem nigdy R6 ale tak orientacyjnie mi sie wydaje :doh: A tak poza tematem, to nie spotkalem chyba jeszcze Twojej beemki w Stalowej :)
-
Jak założyc amortyzatory z tyłu?
Zrobilem juz uszczelke papier + silikon. Kupilbym rzecz jasna oryginaly jakbym mial ASO gdzies pod nosem, a mam spory kawalek. Założylem nowe czesci i wszystko pieknie smiga :cool2: Dzieki za podpowiedzi i pozdro.
-
E36 316i V-Max
Jak bede jechal gdzies gdzie mozna sie tyle rozpedzic (bo naprawde trzeba spory kawalek) to Ci pokaze ze sie da - nakrece filmik i nikt juz nie napisze ze to mit :mrgreen:
-
Ceramizery.
Wlasnie przegladajac forum pojawił mi sie u góry baner reklamujacy ceramizery. Czy to faktycznie jest tak skuteczne i nie ma skutkow ubocznych jak to podaje producent? Czy ktos je moze stosowal? Tak z ciekawosci pytam bo skoro sa tak dobre to dlaczego sa tak malo popularne? :doh:
-
Jak założyc amortyzatory z tyłu?
Swietnie sie składa, bo sobie wczoraj buty kupilem :mrgreen: A tak na serio to wlasnie o tym myslalem, a mowiac o podwojnej tekturze to wlasnie o takim materiale myslalem tylko tak zrobiona uszczelke włożyc podwójnie. Ale jak dam pojedyncza i silikon to tez bedzie. Dzieki jeszcze raz. :cool2:
-
Jak założyc amortyzatory z tyłu?
Dzieki. A na jakiej zasadzie on sie bedzie trzymal skoro nie jest mocowany w zaden sposob? Amortyzator jak bedzie sie "wbijał" to go bedzie do gory podsuwał? A o uszczelce pamietam, bo ostatnio mi sie woda wlala do bagaznika :duh: Chyba jak wytne z podwojnej tektury albo zrobie z silikonu to tez bedzie? Bo kurcze mam kawalek do miasta i bede jechal po 2 papierowe uszczelki? :doh:
-
Jak założyc amortyzatory z tyłu?
Ok dzieki kowal, zapomnialem o RealOEM. Tylko co to jest na rysunku nr. 5 bo nie mam takiego czegos, a objasnienia tez do tego nie ma. I czy ten odboj ma sie tak slizgac? czy jak obsadze w aucie i opuszcze to bedzie ok?
-
E36 316i V-Max
Moja coupe tez z małymi trudami ale w niemczech na autobahnie pociagnela 200 km/h :norty:
-
Jak założyc amortyzatory z tyłu?
Witam. Mysle dzis zalozyc nowe amortyzatory, odboje, oslony i poduszki do mojej buni w zawieszeniu z tyłu. Niby nic trudnego, ale że stare zawieszenie mialem kombinowane, wiec teraz nie mam sie na czym wzorowac. Poduszke amortkek to wiem jak poodkrecac/poprzykrecac. Chodzi mi tylko o to w jakiej kolejnosci wkładam na trzpien odboj, podkladki poduszke itp. Prosiłbym o instrukcje dokładna co po czym idzie. I co mnie jeszcze zastanawia to ten odboj z osłona ma sie tak "slizgać" po trzpieniu czy sie go jakos u gory mocuje? Z gory dzieki :modlitwa:
-
Ogrzewanie nie dmucha we wszytkie wyloty
Ja mam wersje bez klimy, ale u mnie dziala tak samo, Na szybe i na nogi wieje goracym, zas z nadmuchow przednich leci tylko chlodne powietrze, pomimo ze jest ustawione na cieplo. Ale wydaje mi sie ze tak ma byc, bo jak ja mam tylko pokretla i przekrecam zeby dmuchalo z przodu, to jest to zaznaczone na niebieskim polu, co oznacza ze dmucha tylko chlodnym. Ale szczerze powiedziawszy to po co ma dmuchac goracym powietrzem w twarz? A co to dyfra to tak, zmienia sie olej.
-
Wymontowanie tylnych zagłówków.
Witam, za żadne skarby nie wiem jak sie wziac za wymontowanie zagłówków w tylnej kanapie w e36 coupe. Od spodu (czyt. pod półką) jest blacha wiec od spodu sie nie dostane. Od góry moge ich podniesc troche, ale calkiem nie wyjda. Pomocy!
-
Mocnowanie amortyzatora tył
Wszystko jak zielarz opisał, ale możesz to zrobic nawet bez zdejmowania koła :cool2:
-
Krzywa maska czy źle zamontowany błotnik?
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jak Ci maska odstaje to jak kolega wczesniej pisal wyreguluj ja na zamkach, miałem u siebie to samo, poregulowałem, zajelo mi to moze 15 min i jest ok. Tylko uwazaj, bo jak go zle wkrecisz/wykrecisz to moze byc potem problem z otwarciem maski.
-
Jakie kupić amortyzatory?
Niewykluczone że sa inne, bo z reguły kombi maja troszeczke twadsze amortki z tyłu, aby mogły przewozić cos w wiekszego w bagażniku, ale to nie jest zasada. Sprawdz dokładnie na www.mts24.com tam maja dokladny katalog. Pozdro
-
Jaki gaz założyć ? ? ?
No właśnie podeprzyj sie jakimis argumentami, że inne silniki sie nadaja do gazu a silnik BMW nie, bo tak to kazdy moze sobie mowic.
-
[ E30 ] nierówne obroty i gaśnięcie na zimno...
Moze jednak ten chip Ci podaje za duza dawke paliwa i go zalewa na niskich obrotach? Jak masz stary układ gdzies to go wepnij spowrotem i pojezdzij troche to bedziesz widzial. Skoro Ci przerywa to moze byc jeszcze układ zapłonowy.
-
Jakie kupić amortyzatory?
zdecydowanie to sachs,ale ta cena pewnie cię przerasta i dlatego polecasz coś innego nie do końca dobrego Buahahaha Bisteiny nie do konca dobre? To ciekawe czemu sa na calym swiecie cenione, tylko Ty myslisz inaczej. Nie spotkalem sie na forum jeszcze z wypowiedzia ze Bilstein to siano. Kupowałem kilka dni temu i jeden Bilstein B8 Sprint kosztował 515zł w sklepie, a Ty mi piszesz ze mnie cena przerasta. To ile Ty placisz za sachsy? 2000 zł za jeden?
-
BMW E-36 1.6
Zapomniałem też dodac że ludzie patrza na rocznik od 94, ze wzgledu na drobne zmiany jakie wtedy wprowadzono, jak równiez silnik m43. Wiec '93 tez troche zaniza cene.
-
Serwer z materialami do BMW (juz jest)
Doskonała ksiazka "BMW Sam naprawiam" w pdf-ie po polsku: BMW E-30: http://d01.megashares.com/?d01=eb6c699 BMW E-36 http://d01.megashares.com/?d01=264a883
-
jakie objawy siadającej lambdy?
Tak to własnie moze byc objaw siadajacej lambdy.
-
biegi i klekotanie??
do adamskwidzyn: 318 e46 ma pojemnosc 1.9, a nie 1.8
-
pękła spręzyna
Jak zmieniac to tylko dwie , a nie jedna i w dodatku o innej twardosci :nienie:
-
SWAP 1.6 --> 2.5 (lub 2.8)
2600-4500? W życiu! Silnik 2.8 albo 2.5 3500zł conajmniej ( i to pewnie bez kpl osprzetu) jak nie chcesz padaczki, ciezko znalezc takie cacko bo musialoby byc w samochodzie zeby go odpalic, przejechac sie i sprawdzic czy nie jest wyjechany. Zapomnaiłes o skrzyni i dyfrze. Musisz zmienic hamulce, chłodzenie, zegary w srodku, komp. Za 300-500 zł to raczej Ci tego nikt nie zrobi (tak dla porownania wymiana skrzyni 200 zł w warsztacie). I zapewne jest wiele innych pierdółek i komplikacji (zawsze wychodzi w trakcie robienia) o ktorych nie wspomnialem. Zdecydowanie odradzam. Sprzedac to co masz i kupic 325 albo 328 to w 200% lepsze rozwiazanie, bo wydatki ktore przewidujesz napewno beda duzo duzo wieksze
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
A a tu jeszcze przypadkiem znalazlem BMW 6 E63 za jedyne 10.300 PLN... :mrgreen: http://moto.allegro.pl/search.php?string=e63&category=18084&description=1&buy=0&new=0&pay=0&country=1
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
A to Ci dopiero, nawet nie wiedzialem ze robili M3 o pojemnosci 1.8 :8) Klima to chyba jakas ukryta jest, przyciskasz guzik i Ci wyjezdza chyba z ukrycia panel (no w koncu to najbogatasza wersja) I na moje oko miał dzwona z przodu. Bo ma tylko z przodu m-pakietowy zderzak i ciekawe po co ktos by zlikwidowal kierownice z poduszka...