Treść opublikowana przez bieniu3000
-
czy moge założyć opony o wysokości "50" letnie ...
Chyba odwrotnie :) bzinks odczytaj szerokość felgi tak jak korona pisał, jeśli masz zalozone teraz 17/50/225 to zapewne jak zalozysz 17/45/205 to rant felgi bedzie wystawał, dla upewnienia się pytam wiec o szerokosc felgi. a pytajac o 17/50/225 i 17/50/225 miales chyba na mysli czy zmieni sie srednica calkowita kola, jesli masz felge ok 8 cali to sie nie zmieni bo przy 50/205 jakby Ci to powiedziec, "guma" rozciagnie sie na boki i srednica pozostanie prawie identyczna co w przypadku 45/225
-
8Jx17 jakie opony?
To ja wiem, o tym ze jak wezsza opona to sie nie powinna obcierac, ale ja tych felg jeszcze nie mam, a nie wiem jakie gosc mial zawieszenie (np ze skokiem amortyzatora 1 cm :duh: ) wiec pytam o zalozenie na zawieszeniu fabrycznym :)
-
czy moge założyć opony o wysokości "50" letnie ...
No wiec, jak załozysz 205 to napewno na koleinach powinno być lepiej. A jesli chodzi o wysokość to pytam o szerokość felgi, bo jak masz z 8 cali lub wiecej to jak zmienisz z 17/45/225 na 205/50/205 to wysokość sie praktycznie nie zmieni.
-
czy moge założyć opony o wysokości "50" letnie ...
korona dopisz jaką felga ma szerokosc.
-
czy moge założyć opony o wysokości "50" letnie ...
Ale nie napisałes jaka szerokość ma felga.
-
Zmiana silnika. Potrzebuje Pomocy i porady 1,8isa !!!
Nie jezdzilem cieniasem tylko passatem 1.8 112KM i beemka sie lepiej garnie. A co do max predkości to nam jeszcze napisz ze 316 jedzie 90 km/h jedzie i maluch na dwójce go wyprzedza, bo jak masz 328 i Ci jedzie z 240 to juz o prawie polowe mniejszy silnik nie moze pojechac 200...
-
Zmiana silnika. Potrzebuje Pomocy i porady 1,8isa !!!
kolego bogdan318 nie poruszaj takich aut jak m3 bo ja mam samochod do uzytku codziennego a nie zeby sie w niedziele do kosciola przeparadowac albo do sklepu po piwo. Ja jezdze duzo. Wiadomo ze porownujac z 2.8 to nie jest rakieta, ale nie zeby od razu "ze sie meczy" albo "z miejsca nie moze ruszyc". Jak cie stac na 328 to sobie jezdzij, miej te 192 KM, a komentarze w stylu ze nie moge z miejsca ruszyc to sobie dla siebie zostaw.
-
Silnik 1.8 na pasku w e-36 jakie ma wady??
Łańcuszek jak jest na wykonczeniu to go słychac, a pasek trach nie wiadomo kiedy i sam wiesz co jest potem...
-
ciemny olej w skrzyni po 15tyś.
No bo to ten sam idzie :cool2:
-
ciemny olej w skrzyni po 15tyś.
Zalałem Mobil ATF 220.
-
obniżanie BMW
No dokładnie tak jak kolega m40 mowi, moze teoretycznie sie da, ale w praktyce nie bedzie to dobre rozwiązanie.
-
jak zetrzeć szare progi i dostać się do oryginalnego lakieru
idz do sklepu gdzie sprzedaja lakiery i inne takie pokrewne i Ci powiedza.
-
obniżanie BMW
Mozna zostawic oryginalne sprezyny a zalozyc twardsze amortki, ale odwrotnie chyba sie nie da. Jak zalozysz krotsze sprezyny na fabrycznych amortkach to po pierwsze szybko je wykonczysz a po drugie nie wykluczone ze bedzie Ci z tyłu wybijać te gumowe poduszki u gory do ktorych amortyzator jest przymocowany, po 3 na wiekszych dolkach moze byc nie ciekawie. Gdybys zmienial jedno i drugie to proponuje sprezyny H&R i amortki bilstein b8.
-
jak zetrzeć szare progi i dostać się do oryginalnego lakieru
Jak już koniecznie chcesz go zdzierać, to chyba papierem sciernym troszke grubszym, jak zaczna sie przeswity robic to cieniutkim a na koniec pasta polerska. tylko uwazaj zeby nie przetrzec lakieru. Nie sadze zeby byl jakis plyn ktory baranka rozpusci pozostawiajac lakier w nienaruszonym stanie... jeśli sie myle to niech mnie ktos poprawi :D
-
ciemny olej w skrzyni po 15tyś.
Skocze dzis do garażu i Ci powiem co nalałem, wiem że jest taki żadki czerwony (26 zł / litr), na skrzyni biegów z reszta pisze co sie powinno lać i taki własnie nalałem.
-
jak zetrzeć szare progi i dostać się do oryginalnego lakieru
A co na rantach nadkoli nie ma lakieru? A rdza jakoś je chrupie w połowie beemek.
-
jak zetrzeć szare progi i dostać się do oryginalnego lakieru
to zdzieraj, jak Ci rdza zacznie chrupać progi to sobie przypomnisz co radzili Ci ludzie na forum. :dance:
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2264439 Zobaczcie tył, zderzak nizszy niz progi :duh:
-
Przycisk przy komputerku, do czego on sluzy?
O dzieki :modlitwa: przetestuje:8)
-
pytania przed zakupem 1.8TDS
2.5 Lepiej jezdzi a spalanie podobne, ale wez pod uwage takie rzeczy jak ubezpieczenie, ile musisz oleju lac do silnika i inne koszty eksploatacji. Jesli auto ma byc do normalnej jazdy to bierz 1.8, jesli lubisz "dac buta" to 2.5. Jeśli bedziesz kupowal tds i cos wskazuje na to ze pompa sie konczy to omijaj takie auto szerokim łukiem... :naughty:
-
jak zetrzeć szare progi i dostać się do oryginalnego lakieru
No nie twierdze że bedzie brzydko wyglądać jak zedrzesz baranka, ale to sie mija z celem. :mad2:
-
Ile mozna dac mechanikowi za wymiane sprzegla?
Hehe spaprać to da sie wszystko... A co do zrobienia innych rzeczy przy okazji to raczej malo. Tłumiki tylko pokleić/wymienić, ewentualnie te osłony aluminiowe chroniące przed gorącem z tłumików poprostować/przymocować, sprawdz poduszke na belce podtrzymującej skrzynie biegów. Wymieniałem skrzynie biegów ostatnio i nic wiecej "przy okazji" nie zauważylem. :roll:
-
zawieszenie
Tak jak kolega pisze wyżej, łożysko Ci sie chyba rozsypało albo ma zmaiar, wymień je czym predzej.
-
Ile mozna dac mechanikowi za wymiane sprzegla?
Za 150 znajdziesz. Ja pytalem u trzech gosci, dwoch powiedzialo 150, a jeden 180 (ale tylko ten ostatni wystawilby fakture, tylko po co komu faktura :mrgreen: )
-
Felgi do e36, proszę o opinie
Wyśle po południu bo jestem narazie w robocie. pozdro