Treść opublikowana przez kepa416
-
woytek13 -->> E60 535d
Czarna nerka jednak agresywniej chociaż srebrna ma też swój klimat przy takiej konfiguracji.
-
BMW E61 530D wysoka temperatura płynu, grzeje się
A taka temp jak się utrzymuje u Ciebie na dłużej wydaje mi się że jest prawidłowa. tylko chłodnica zimna jest dziwną sprawa odpowietrzyłeś otwierając nawiewy na gorące powietrze w idrive?
-
Jaki blok silnika pasuje do e60 535d 2005
Forma może być ta sama tylko inny proces technologiczny.
-
Zapchany odpływ szyberdachu [E60]
Że tak odkopię temat czy w E60 czyli sedan można się dostać przed nadkola do tych odpływów?
-
[E60] 535d Miękki hamulec..
Zmierzyłem układ podciśnienia (polecono mi to sprawdzić) wpiąłem się na wyjściu głównego przewodu od pompy Vacum przed akumulatorem podciśnienia taka butelka z tworzywa po prawej stronie nad wydechowym. Po odpaleniu przez 4-5 sekund pompuje do wartości 70 cmHg/ 30 inHg czyli po przeliczeniu mam 0.93326 Bar książkowo ma być 0.9 bara także jest ok. Jedno naciśnięcie hamulca spada do tych wartości normal Engine 3-4 potrafi zejść poniżej 10. Także wydaje mi się że jeśli o to chodzi to jest ok. Taki wakuometr Także trzeba się pogodzić z Inpa i wjechać na odpowietrzanie do garażu, dam znać jak się to ogarnie.
-
M52, a M54
Ja nie zdążyłem także nie pomogę
-
[E60] 535d Miękki hamulec..
Planuje złapać warsztat gdzie będzie możliwość ciśnieniowego odpowietrzenia. Przez pompkę.
-
[E60] 535d Miękki hamulec..
Panowie i Panie dziś sprawdzałem olej i coś mu tak zaczęło syczec i szumieć. Czy to dolot bo podobnie brzmiało to w m54 czy w M57 też tak może być? Czy to syczenie nieszczelności
-
M52, a M54
M54 więcej Nm od dołu, łatwiej dostępne. Ogólnie silniki zbliżone budową różnica to pierścienie olejowe.. niestety ja miałem 1L/ 1000 km i nie było ciekawie..
-
[E60] 535d Miękki hamulec..
No tak mi się też może wydawać jednak gdy serwo by nie trzymało ciśnienia bądź przepuszczalo to nie powinno być twardego hamulca? Dodam że dziś rano odpaliłem auto i był bardzo wysoko i twardo tak jakby prawidłowo. Po południu powrot z pracy hamulec miękki niewyczuwalny i nurkuje. Zastanawia mnie jeszcze czy np nie szczelność bądź brak wydajności pompy Vacum może powodować takie usterki. Podciśnienia mam wyłączne ale klapka w wydechu mocno wibruje na wolnych obrotach i podejrzewam że tam przewód może być uszkodzony
-
E60 dziwne odgłosy podczas skręcania
Stabilizator i jego tuleja? Sprawdzałeś może coś tam jest nie tak albo się oderwało. Same obejmy ponoć lubią się oderwać?
-
[E60] 535d Miękki hamulec..
Witam serdecznie, od zakupu auta mam problem z miękkim hamulcem. Otóż pierwsze co to było sprawdzenie szczelności układu brak jakichkolwiek wycieków. Następnie przelany nowy płyn odpowietrzony układ wszystko poszło zgodnie z książka jednak dalej problem pozostał. Następnie zostały zmienione kolejny raz płyn i przewody elastyczne na takie w oplocie. Pedał po wyłączeniu silnika robi się twardy czyli serwo działa. Siła hamowania jest ok. Czasem przy wyższych obrotach trafi się że hamulec mocno złapie od samej góry. Podczas jazdy w mieście często wpada on poniżej linii gazu. Dodam że jeśli przy jednostajnym długim hamowaniu pod pomuje kilka razy to zaczyna łapać wyżej. Klocki i tarcze również w tolerancji. Gdzie dalej szukać problemu?
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
A jest możliwość aby przejść na 5w40?
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
A coś jeszcze do wyboru mamy w takiej półce cenowej?
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
To wracając do tematu Motula pytam bo mam obecnie zalanego i zostało mi 2L z poprzedniej wymiany. Zbliża się kolejna i można by coś zmienić swoją drogą. Myślałem o marce LIQUI MOLY Top Tec 4200 5W-30 4300 lub RAVENOL VMP SAE 5W30 USVO
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
WG. tego spełnia :) https://www.motul.com/pl/pl/products/8100-x-clean-efe-5w30
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Czy do M57X będzie nadawał się olej Motul 5w30 Xclean ten z dopiskiem EFE
-
woytek13 -->> E60 535d
Ta klapkę w wydechu jest szansa wymienić? U mnie wibruje na wolnych obrotach, ale nie zawsze tzn. Jak auto postoju na światłach jakby uciekła ciśnienie z układu stąd obstawiam właśnie wężyk u siebie. Jednak luz ma wyczuwalny
-
Szybko otwierająca się klapa bagażnika
Pod boczkiem w bagażniku z prawej strony nad akumulatororem masz sprezene i w niej amortyzator gazowy. Na 90% to on już nie trzyma i klapa leci do góry.
-
e60 wystrzeliwująca klapa bagażnika
To podpowiem tylko że ten siłownik za ~600 zł można spokojnie rozebrać i wymienić sam amortyzator. Tam idzie taki jaki do klapy bagażnika itp. Problem tylko ze ściągnięciem sprężyny odkręcasz końcówki ze starego nakręcasz na nowy i składasz. Pasuje od Hyundai Santa FE. Tylko ten który podnosi szybę a nie klapę.
-
[E60] kepa416 535d Carbonschwarz Mpakiet
To chyba kawał czasu temu ją oglądaliście :) Mała wiosenna aktualizacja: Udało się ogarnąć lampy bo wcześniej były matowe i żółte. Teraz wygląda to lepiej chociaż klosze na tyle podniszczone że zostało kilka wad. Mimo to jestem zadowolony z efektu. Jednak zastanawiają mnie dwa odbite okręgi na lewej lampie w komorze świateł drogowych. Przed: Po: Letnie opony weszły na auto, pojechałem na przegląd ujawniło się kilka elementów do wymiany 2x wahacze z tyłu krótki i długi, tuleja pływająca i końcówka oraz drążek kierowniczy. Do tego wyszedł wyciek z oleju z silnika ale do głębszego zlokalizowania. 16.04.2019r. Dotarła paczka części 2 wahacze i drążek z końcówka oraz tulejki ~ 1200 zł :mrgreen:
-
[E60] kepa416 535d Carbonschwarz Mpakiet
U mnie dość zimowo. Dorzucam fotki opon zimowych bo gdzieś uciekły. Do tego jedno foto z "zimowania" trochę ponad 24h postoju i 40 min kopania :)
-
[E60] Wymiana uszczelki tylnej szyby bez wycinania szyby?
Ja klipsów nie miałem, brałem obie sztuki bo ceny są śmieszne a jak ma mi potem odłazić to bym się wkurzał. Ze starą trzeba uważać by szyby nie uszkodzić na rantach przy wyciąganiu. Ja używałem takich łopatek do ściągania listew w aucie i kołków. Potem trzeba dobrze umyć i odtłuścić rant szyby bo w środku tych nowych uszczelek masz pasek kleju butylowego. Do tego mocno jej nie naciągać bo ja górną krawędź spieprzyłem bo wystawiłem uszczelkę na słońce razem z autem i zakładałem i mi się rozjechała przez co narożnik wyszedł jakieś 3-4 mm dalej niż szyba.
-
Jaki aku dobrac do e61
Ja już kupiłem 5 Boscha S5 w tym 2 do mojego auta 3 w rodzinie i spokojnie dają radę. Jeden padł przy odpaleniu przy - 23 ale doładowany śmiga całe lato
-
Dolnośląskie
Czy kojarzy ktoś: http://bmw-garage.pl/ warsztat znajduje się w : Jerzmanki koło Zgorzelca.