Treść opublikowana przez kepa416
-
M57N2 przelany olej
Wszystko zależy jaką metodą zmieniali olej w serwisie. Na większości stron z dobieraniem oleju sprawdź pojemność układu. Przedliftowe 3.0 ma chyba 8.25 L. U ciebie chyba 7.5- albo 7.7 L wchodzi. Tylko jeśli odsysali przez bagnet zawsze wlezie mniej.
-
E60 535d - wibrująca klapka/ przepustnica wydechu
Ja wymieniłem wszystkie przewody podciśnienia, tzn od turbin krótkie i długie do tego pod kolektorem były chyba dwa ale szły one w przód silnika.
-
E60 535d - wibrująca klapka/ przepustnica wydechu
Witam serdecznie, Od czasu do czasu mam problem z wibracjami w jakie wpada klapka wydechu w prawej rurze. Zawsze dzieje się to na wolnych obrotach. Wibruje jakby kawałek metalu leżał na rurze wydechowej. Delikatne dodanie gazu i jest cisza. Czy ten element ma jakieś łożyska czy podkładki bo podejrzewam że to właśnie sama klapka ma luz. Sprawdziłem podłączenie klapki i zaworek wszystko jest szczelnie. Klapka również się otwiera i zamyka, tylko ma luz w pozycji zamkniętej.
-
Dolnośląskie
Zapomnij jak najbliżej masz Bolesławiec D1 Garage lub Wrocław Leo, jak skrzynia czy silnik to http://bmw-garage.pl/
-
[E60] Skrzynia do 535D 2006r
W 535D jest inny konwerter.
-
[E60] 535d LCI Jakiego wlać Motula do silnika ?
Pewnie dlatego że szybciej pozwoli na złapanie temp. roboczej.
-
[E60] 530d Usunięcie klapek z kolektora ssącego-foto relacja
Nie musisz go zaślepiać możesz zostawić zawór i do niego podpięty przewód będzie on sobie działał ale nic nie zamykał i otwierał.
-
Koło dojazdowe e60 523i
To zostaje tylko ten zestaw: https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/36_0916-doposazenie-kolo-dojazdowe/vB764174
-
Koło dojazdowe e60 523i
Też mi się tak wydaje chociaż na zdjęciach widać felge. A opony brak. Albo tłumaczenie z ang. Jest do bani bo wszędzie kolo a chodzi pewnie o felge. Jezcze jest cały zestaw za 900 zł co też nie jest zła opcja. Bo patrząc na używane zestawy czyli wkład do bagażnika, koło, lewarek i klucz to około 600 zł.
-
[E60/1] Regeneracja mechatronika skrzyni biegów 6HP26
Witam serdecznie, Rok czasu temu miałem robiony konwerter bo podczas przyśpieszania był problem z wibracjami. Wraz z tym zrobiony olej i filtry i skasowana adaptacja. Do tego czasu było ok, dziś problem bo z tego co czytam mam problem ze spiętym lock up, auto kiedy trzymam na hamulcu bardzo mocno ciągnie do przodu, szybko startuje bo puszczeniu hamulca a podczas postoju na R i D obroty spadają z 850 na jakieś 600 rpm. Do tego gdy próbuje zatrzymać auto czuć że silnik ciągnie do przodu i nie pozwala go wyhamować delikatnie. Do tego po odpaleniu przy wrzucaniu R i D czuć mocne uderzenie i nie ma płynnego przejścia bo auto od razu rusza. Mechanik mówi że to wina mechatroniki i ze trzeba robić skrzynie. Teraz pytanie że system "lock up" to część konwertera czy mechatroniki?
-
Koło dojazdowe e60 523i
17" było w serii, nowe kosztuje 250 zł w ASO więc nie wiem czy jest sens szukania używki.
-
535d weżyki podciśnienia
Znalazłem coś takiego : http://allegro.pl/waz-przewod-silikonowy-3-5mm-x-6-5mm-black-i7188917126.html
-
535d weżyki podciśnienia
Witam czy wężyki można zamienić na sylikonowe bez problemu? Jakie zadanie ma oplot w oryginalnych wężykach nie chodzi o tłumienie drgań i mniejsze prawdopodobieństwo przetarcia. Stoję przed takim samym wyborem nowych wężyków bo stare mają dość.
-
[EXX] Instrukcje obsługi i Sam naprawiam
Czy ktoś mógłby uaktualnić tą instrukcje: http://uploaded.net/file/85t0h0o8/BMW E60 ENG Sam Naprawiam up by dunaj2.rar
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Panowie czy do M57/TU 2004r nada się Motul Xcess 5w40?
-
Jaki silnik do e90?
W 320d wymieniasz rozrząd i nie masz problemu. Profilaktycznie po zakupie i masz przespane noce.
-
[E60] Diesel vs Benzyna
Witam serdecznie, szukam pomocy w wyborze jednostki napędowej w E60. Robię autem maksymalnie 10 000 km rocznie. Głównie po mieście chociaż zdarzają się wypady dłuższe, wakacje święta itp. Miałem przyjemność posiadać E39 z silnikiem M54 byłem zadowolony z osiągów i kultury pracy. Problem był tylko spożycia oleju przez tą jednostkę. Dlatego podchodzę z dystansem do silników o oznaczeniu N52 i N53. Tutaj skłaniam się ku jednostce M57 która by mnie zadowoliła jednak czy nie będzie problemów z jazdą w mieście na odcinkach 15-20 km. Tylko czy tutaj kwestia DPF EGR i samego rozgrzewania silnika. Spalanie mnie nie interesuje bo przy takim przebiegu jedno czy drugie jest ok.
-
BMW E39 525i 2003 - kepa416
Auto sprzedane, temat można zamknąć.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Witam czy przy M54 jest sens zmieniać olej Motula Xcess 8100 na coś innego w podobnej cenie? Chodzi o to czy Valvo Mobil czy np. Trident które wychodzą taniej będzie miał tą samą jakość?
-
BMW Navigation DVD Road Map Europe Business 2017
http://catshare.net/OA1EZ4agBxO0ufE5/WMB-Buss2017-DVD2.part01.rar http://catshare.net/ub0JcU4Qt1UDn5qY/WMB-Buss2017-DVD2.part02.rar http://catshare.net/rrOTOu56HgqZVyAO/WMB-Buss2017-DVD2.part03.rar http://catshare.net/2wYbljUtMcy2rZQ8/WMB-Buss2017-DVD2.part04.rar http://catshare.net/PB6oNbS1YGXqzxvW/WMB-Buss2017-DVD2.part05.rar http://catshare.net/BQyLA1fxLLna5eqH/WMB-Buss2017-DVD2.part06.rar http://catshare.net/L6rcKz3qlwCiS36y/WMB-Buss2017-DVD2.part07.rar http://catshare.net/jkTyRAL9hz0xNE0G/WMB-Buss2017-DVD2.part08.rar http://catshare.net/CuDRGWZ4Rn8PTtu0/WMB-Buss2017-DVD2.part09.rar http://catshare.net/Yu4fB4weOIX9bC33/WMB-Buss2017-DVD2.part10.rar http://catshare.net/TaxUAwS3cqzibzfM/WMB-Buss2017-DVD2.part11.rar http://catshare.net/mHTAklz8JyS9j9ck/WMB-Buss2017-DVD2.part12.rar
-
Jak sprawdzic wiskoze
To ja mam to samo wisko, kupione rok temu. Auto po odpaleniu ma spięte wisko ale do 2000 rpm puszcza, potem osiągnie pion i wisko nie jest spięte. Tak jakby olej w środku był zbyt gęsty i potrzebował wyższej temperatury żeby nie trzymał.
-
BMW Navigation DVD Road Map Europe Business 2017
A co nie pasuje? 7-zip jest na pokładzie zaczynasz od pierwszego pliku? Wszystkie pliki są te same co w pierwszym poście i działa normalnie.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
edit.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Jak zadbane 535i Ci się trafi to idzie przeżyć, wiadomo tańsze są niż 540, ale cenowo utrzymanie i spalanie jest to samo. To że jeździ jak 530i a pali jak 540i to kolega już napisał.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Model: E61 Silnik: 530d m57/t2 Przebieg: 300 000 km Styl jazdy: miejski + długie trasy 1500km Użytkowanie: głównie w mieście, raz na 3 miesiące trasa 2x1500 Zużycie bieżące na l/1000km: znikome Instalacja LPG: nie DPF: tak Dotychczas: Castrol 5w30 Witam szukam czegoś innego niż castrol chciałem dobra oliwę do tego silnika. Z tego co wiem wchodzi 8.5l więc bańka 5l była by ok