Treść opublikowana przez doto04
-
Blokada rozrządu N62
Właśnie zainwestowałem parę stówek i kupiłem blokady :) , przyda się na przyszłość :wink:
-
Blokada rozrządu N62
Witam. Poszukuję jak w temacie firmy lub kogoś kto udostępnia oczywiscie odpłatnie blokady rozrząd do silnika N62 V8 Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek informacje
-
Dymienie z v8
Czyli pozostaje tylko blokada rozrządu :D Dzięki :cool2:
-
Dymienie z v8
Witam. Właśnie przymierzam się do wymiany uszczelniaczy w n62 3.6i :) Motor ogólnie już dość rozebrany zostało tylko zdemontować wałki i tu mam dylemat, mianowicie nie mam pomysłu za bardzo jak oznaczyć położenie vanosa. Czy poznaczyć łańcuch-wałek-vonos względem siebie? Na zdjęciach 81-84 widać znaczniki markerem Byłbym wdzięczny za jakąś radę
-
735i nie graja glosniki pod fotelami
A nie charczy ci jak dasz głośno?
-
Sensor deszczu
Miałem taki problem w e39. Po podłączeniu INPY i aktywacji czujnika sensor ponownie poprawnie działał
-
SPRĘŻARKA KLIMY
jeśli rolka to po wyłączeniu klimy przestanie wydawać ten dzwięk
-
Wymiana uszczelki misy olejowej E39 530i
Upewnij sie czy aby przypadkiem spod uszczelki obudowy filtra oleju nie masz wycieku (uszczelka pomiedzy obudowa a blokiem silnika, nie ta pod plastikowa zakretka na gorze). W 530i to bardzo czeste zjawisko. Olej sie stamtad leje, a potem cały dół silnika zafajdany i wyglada jakby z uszczelki miski olejowej to ciekło. Przerabiałem to u siebie. A kilku mechaniorów próbowało mnie namówić, a to na wymiane uszczelki miski, a to na wymiane uszczelki pomiedzy silnikiem a skrzynia... wszystko za grubą kasę oczywiscie. Tak to był powód wycieku oleju
-
Wymiana uszczelki misy olejowej E39 530i
Co się okazało uszczelka od misy jest ok.Zamówiłem w ASO uszczelkę od podstawy i wymieniłem dałem ją trochę na silikon REINZa.Co się okazało teraz cieknie bardziej niż przed wymianą=może dlatego że zaraz odpaliłem po złożeniu wszystkiego.Rozebrałem to jeszcze raz i dokładnie sprawdziłem czy obudowa nie jest gdzieś pęknięta,lecz jest cała.Wyczyściłem wszystko do suchego odtłuściłem położyłem leciutko silkonu REINZa i jutro pojadę na testy czy dalej leci.Przecież innej opcji niż wyciek na łączeniu podstawy z blokiem niema.........chyba
-
Opony do E39 530i 225/50 R16 Czy dobre?
Witam.mam następujący dylemat. Mogę kupić ładne oponki letnie 225/50 R16 poprzednio były 225/55 R16 Czy takie o profilu 50 mogą być?
-
E39 528i dziwny świst powietrza
He he.Jest taki przewód co wychodzi od gumy która jest połączona między przepływomierzem i przepustnicą.I on idzie do silniczka krokowego,nieraz sobie pęknie i syczy.Wiem bo wymieniałem ten przewód w 2.8i u kolegi i w 3.0i u siebie.Warto wymienić jeśli uszkodzony bo to oszczędność 2L paliwa na 100km http://www.realoem.com/bmw/diagrams/u/x/114.png element nr 7
-
Telefon w samochodzie ?
Też mam funkcję telefon przy radiu i odbieranie przy kierownicy,antenę na dachu i całą instalację tylko że na podłokietniku niema nic a jak wduszę telefon to jest komunikat: Włóż kartę!!! A mikrofon znajduje się na panelu przy lampkach do czytania
-
Wymiana uszczelki misy olejowej E39 530i
To może najpierw wymienić tą uszczelkę od podstawy filtra.Bo w sumie nie wiem czy od misy puszcza bo olej leci po niej gdzieś z górnych partii silnika w okolicach alternatora i miska jest mokra.
-
Wymiana uszczelki misy olejowej E39 530i
Witam.Czy może ktoś mi powiedzieć w jaki sposób wymienić uszczelkę misy olejowej w Bmw E39 530i? Czy trzeba tam silnik podnosić itp?
-
330Ci - zgasł i nie daje się uruchomić
Dziś złożyłem wszystko do kupy.Węże poczyszczone, odma wyczyszczona.Co zauważyłem po odpaleniu- Przedtem jak silnik pracował to po odkręceniu korka zgasł bo zassał powietrze a teraz po odkręceniu chodzi dalej i tylko leciutko dmucha Czy to normalny objaw3?
-
wspomaganie
Mam ten sam problem.Ale wymienię olej.Kupiłem Ravenol Dextron II bo niemiecki Ps.Mi siężko chodzi tylko przy -15 stopni i przez około 20sek.
-
330Ci - zgasł i nie daje się uruchomić
Poszedł mi olej z pod uszczelki pod pokrywą zaworów na kolektor Przeglądam ten temat i myślę że u mie tęż problem leży po stronie odpowietrzenia komory mowa o E39 530i Wczoraj było -20 i chyba woda przymarzła w odmie Dziś to rozebrałem wyciągnołem rurki i odmę. I tak się zastanawiam bo wszyscy kupują nową odmę.z ciekawości ją rozebrałem i co? dwa plastiki tworzące puszkę sprężyna i membrana - wszystko uświnione szlamem Membrana jest cała myślę że wystarczy tylko dobrze precyzyjnie wyczyścić.Co sądzicie o tym?Jaka jest zasada działania tej membrany? Jak dmuchnę to powietrze idzie w dwie strony Poniżej zdjęcie rozebranej odmy: Strone wewnętrzna http://smallrailway.w.interii.pl/odma%202.jpg http://smallrailway.w.interii.pl/odma%203.jpg Strona zewnętrzna http://smallrailway.w.interii.pl/odma%204.jpg
-
Swieci mi zołta kontrolka check..instalacja sekwnencja e39
Nie wiem jak maja podłączone ale zobacz i zrób tak: Ściągnij pokrywę wtryskiwaczy benzynowych jest przykręcona na śrubki m6 pod klapkami Pod wtyczkami na wtryskiwaczach gazowych masz nr poszczególnych sekcji 1,2,3.......itd Jeden powinno iść od strony wiatraka,i zobacz czy czasem nie jest pomylona wtyczka w stosunku do wężyka i sekcji kolektora
-
Swieci mi zołta kontrolka check..instalacja sekwnencja e39
Tak samo miałem jak jechałem przez Niemcy, Francję, i Hiszpanię lepsza jakość LPG i po zatankowaniu i przejechaniu kilkunastu kilometrów żółty Check ........... Następnym razem zainwestuje w Staga Premium :lol:
-
320 i gaz????
Pierwsze słyszę, wiele osób sobie chwali
-
320 i gaz????
Skoro jest problem z smarowaniem wówczas zakładamy układ lubryfikacji który dokładnie i precyzyjnie smaruje wysuszone i nagrzane ściany zaworów
- AntyBMW
-
Przerzuca z gazu na benzynę i słabnie
W czasie usterki zapala ci się kontrolka check ?
-
Swieci mi zołta kontrolka check..instalacja sekwnencja e39
Problem taki może również być od jakości gazu
-
GAZ DO BMW e30 POMOCY!!!
Można taniej np układ 2-giej generacji i do tego Blos BRC