Skocz do zawartości

doto04

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez doto04

  1. doto04 odpowiedział(a) na doto04 temat w E65, E66, E67
    Właśnie zainwestowałem parę stówek i kupiłem blokady :) , przyda się na przyszłość :wink:
  2. doto04 opublikował(a) temat w E65, E66, E67
    Witam. Poszukuję jak w temacie firmy lub kogoś kto udostępnia oczywiscie odpłatnie blokady rozrząd do silnika N62 V8 Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek informacje
  3. doto04 odpowiedział(a) na ignacd temat w X5 (E70)
    Czyli pozostaje tylko blokada rozrządu :D Dzięki :cool2:
  4. doto04 odpowiedział(a) na ignacd temat w X5 (E70)
    Witam. Właśnie przymierzam się do wymiany uszczelniaczy w n62 3.6i :) Motor ogólnie już dość rozebrany zostało tylko zdemontować wałki i tu mam dylemat, mianowicie nie mam pomysłu za bardzo jak oznaczyć położenie vanosa. Czy poznaczyć łańcuch-wałek-vonos względem siebie? Na zdjęciach 81-84 widać znaczniki markerem Byłbym wdzięczny za jakąś radę
  5. A nie charczy ci jak dasz głośno?
  6. doto04 odpowiedział(a) na ogród-lca temat w E39
    Miałem taki problem w e39. Po podłączeniu INPY i aktywacji czujnika sensor ponownie poprawnie działał
  7. doto04 odpowiedział(a) na Maciej V8 temat w E39
    jeśli rolka to po wyłączeniu klimy przestanie wydawać ten dzwięk
  8. Upewnij sie czy aby przypadkiem spod uszczelki obudowy filtra oleju nie masz wycieku (uszczelka pomiedzy obudowa a blokiem silnika, nie ta pod plastikowa zakretka na gorze). W 530i to bardzo czeste zjawisko. Olej sie stamtad leje, a potem cały dół silnika zafajdany i wyglada jakby z uszczelki miski olejowej to ciekło. Przerabiałem to u siebie. A kilku mechaniorów próbowało mnie namówić, a to na wymiane uszczelki miski, a to na wymiane uszczelki pomiedzy silnikiem a skrzynia... wszystko za grubą kasę oczywiscie. Tak to był powód wycieku oleju
  9. Co się okazało uszczelka od misy jest ok.Zamówiłem w ASO uszczelkę od podstawy i wymieniłem dałem ją trochę na silikon REINZa.Co się okazało teraz cieknie bardziej niż przed wymianą=może dlatego że zaraz odpaliłem po złożeniu wszystkiego.Rozebrałem to jeszcze raz i dokładnie sprawdziłem czy obudowa nie jest gdzieś pęknięta,lecz jest cała.Wyczyściłem wszystko do suchego odtłuściłem położyłem leciutko silkonu REINZa i jutro pojadę na testy czy dalej leci.Przecież innej opcji niż wyciek na łączeniu podstawy z blokiem niema.........chyba
  10. Witam.mam następujący dylemat. Mogę kupić ładne oponki letnie 225/50 R16 poprzednio były 225/55 R16 Czy takie o profilu 50 mogą być?
  11. He he.Jest taki przewód co wychodzi od gumy która jest połączona między przepływomierzem i przepustnicą.I on idzie do silniczka krokowego,nieraz sobie pęknie i syczy.Wiem bo wymieniałem ten przewód w 2.8i u kolegi i w 3.0i u siebie.Warto wymienić jeśli uszkodzony bo to oszczędność 2L paliwa na 100km http://www.realoem.com/bmw/diagrams/u/x/114.png element nr 7
  12. doto04 odpowiedział(a) na Pokut temat w E39
    Też mam funkcję telefon przy radiu i odbieranie przy kierownicy,antenę na dachu i całą instalację tylko że na podłokietniku niema nic a jak wduszę telefon to jest komunikat: Włóż kartę!!! A mikrofon znajduje się na panelu przy lampkach do czytania
  13. To może najpierw wymienić tą uszczelkę od podstawy filtra.Bo w sumie nie wiem czy od misy puszcza bo olej leci po niej gdzieś z górnych partii silnika w okolicach alternatora i miska jest mokra.
  14. Witam.Czy może ktoś mi powiedzieć w jaki sposób wymienić uszczelkę misy olejowej w Bmw E39 530i? Czy trzeba tam silnik podnosić itp?
  15. Dziś złożyłem wszystko do kupy.Węże poczyszczone, odma wyczyszczona.Co zauważyłem po odpaleniu- Przedtem jak silnik pracował to po odkręceniu korka zgasł bo zassał powietrze a teraz po odkręceniu chodzi dalej i tylko leciutko dmucha Czy to normalny objaw3?
  16. doto04 odpowiedział(a) na cugoski528 temat w E39
    Mam ten sam problem.Ale wymienię olej.Kupiłem Ravenol Dextron II bo niemiecki Ps.Mi siężko chodzi tylko przy -15 stopni i przez około 20sek.
  17. Poszedł mi olej z pod uszczelki pod pokrywą zaworów na kolektor Przeglądam ten temat i myślę że u mie tęż problem leży po stronie odpowietrzenia komory mowa o E39 530i Wczoraj było -20 i chyba woda przymarzła w odmie Dziś to rozebrałem wyciągnołem rurki i odmę. I tak się zastanawiam bo wszyscy kupują nową odmę.z ciekawości ją rozebrałem i co? dwa plastiki tworzące puszkę sprężyna i membrana - wszystko uświnione szlamem Membrana jest cała myślę że wystarczy tylko dobrze precyzyjnie wyczyścić.Co sądzicie o tym?Jaka jest zasada działania tej membrany? Jak dmuchnę to powietrze idzie w dwie strony Poniżej zdjęcie rozebranej odmy: Strone wewnętrzna http://smallrailway.w.interii.pl/odma%202.jpg http://smallrailway.w.interii.pl/odma%203.jpg Strona zewnętrzna http://smallrailway.w.interii.pl/odma%204.jpg
  18. Nie wiem jak maja podłączone ale zobacz i zrób tak: Ściągnij pokrywę wtryskiwaczy benzynowych jest przykręcona na śrubki m6 pod klapkami Pod wtyczkami na wtryskiwaczach gazowych masz nr poszczególnych sekcji 1,2,3.......itd Jeden powinno iść od strony wiatraka,i zobacz czy czasem nie jest pomylona wtyczka w stosunku do wężyka i sekcji kolektora
  19. Tak samo miałem jak jechałem przez Niemcy, Francję, i Hiszpanię lepsza jakość LPG i po zatankowaniu i przejechaniu kilkunastu kilometrów żółty Check ........... Następnym razem zainwestuje w Staga Premium :lol:
  20. Pierwsze słyszę, wiele osób sobie chwali
  21. Skoro jest problem z smarowaniem wówczas zakładamy układ lubryfikacji który dokładnie i precyzyjnie smaruje wysuszone i nagrzane ściany zaworów
  22. doto04 odpowiedział(a) na Slawek44 temat w E39
    Co do sprawdzenia zawieszenia zgadzam się z thefi
  23. W czasie usterki zapala ci się kontrolka check ?
  24. Problem taki może również być od jakości gazu
  25. Można taniej np układ 2-giej generacji i do tego Blos BRC

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.