Treść opublikowana przez krzywy191
-
Mozliwa zmiana oleju połsyntetycznego na pełny syntetyk???
osobiscie znam przypadki gdzie koledzy kupują ukochana 7 e38, nadchodzi czas wymiany oleju, wymieniaja na semi syntetyk, w autach na zimny silniku stukają popychacze, zalawaja 5w40 syntetyka, stukanie poranne znika
-
nierowna praca nawiewu, niewylacza sie wentylator
witam, mam pytanie, praktycznie jestem pewien ale zawsze wato popytac kolegow o zdanie, mam problem w aucie jest to bmw 530D z 2001 i chodzi o to ze nierowno pracuje wentylator, przyspiesza i zwalnia dzieje sie to dosc czesto prawie caly czas, przyspieszanie i zwalnianie dosc w szybkich odstepach, praktycznie przez 0.5s przyspiesza i identycznie zwalnia, dziala tak "falami" i po zgaszeniu auta potrafi caly czas pracowac na wolnych obrotach, wtedy jest dosc duzu pobor pradu na zgaszonym i zamknietym aucie, okolo 5amper, czasem sie wylacza i jest wszystko dobrze !!! iwiadomo ze akumulator dlugo niewytrzymuje, czy jest to wina zwanego "jeża" bo chyba on jest odpowiedzialny za plynna prace tego wentylatora, uzywalem juz opcji szukam i czytele na ten temat, moze ktos mial podobnie??
-
Dorobienie kluczyka
ojciec u breczku kupil kluczyk do e39 za 230zl (bez pilota) z pilotem 400zl
-
telepanie bicie drganie kierownicy przy hamowaniu
wymieniony wachacz, wibracje ustapily w 90% ale dalej czuc
-
telepanie bicie drganie kierownicy przy hamowaniu
jutro wymieniem i dam, znac ale mam nadzieje ze ktos z kolegow cos jeszcze podpowie
-
telepanie bicie drganie kierownicy przy hamowaniu
wachacze gore sa bez dobre, tuleje wymienialem latem, koncowki wachaczt tez sztywne, jeden prosty (ten tylni) ma lekki luz na koncowce przy piascie
-
telepanie bicie drganie kierownicy przy hamowaniu
mam problem z ktorym niemoge sobie poradzic, ciagle ma problem z biciem przy hamowaniu, wywalalo mi ciagle tarcze lewą, poprostu krzywilo, wkoncu kupilem nowe zalozylem znowu to samo, doslownie przjecham 10km i postanowilem ze zmienie lewą piaste tam gdzie mi uszkadzalo tarcze, prostym rozumowaniem ze jak na nowych tarczach pojawia sie bicie to piasta, zakladam nową piaste i dalej to samo!!!! nowe elementy/tarcze i juz od pierwszego metra bije, ma jeszcze jedną nadziej bo wyszlo ze troszke koncowka wachacza tego prostego jest wybita ale raczej niemoze to byc wina tego bicia!!!! prosze panowie o pomoc bo juz naprawde niewiem ci zrobic :cry2:
-
15W40 w 320d
jak najszybciej zmieniaj na syntetyk i tyle, dlaczego meczyc dalej silnik ??
-
jaka różnica bedzie na takim przełożeniu mostu ?
+ekonomiczniejsze na trasie
-
15W40 w 320d
oleje mineralne tez maja srodki myjace i co za bzdura ze rozszczelniają silniki, a co do nagaru to wiekszosc aut ktore "biorą" olej to jest wlasnie spowodowane zapieczonymi pierscieniami przez wlasnie nagar wiec jak auto ci pali olej to niezawsze zmiana oleju na inną lepkosc moze tylko pogorszyc sprawe, a ze z silnika pocieknie to tez bzdura bo silnik uszcelnia uszczelka a nie nagar! pozatym jak ktos znajdzie mi w instrukcji obslugi pojazdu ze przy taki i takim przebiegu zmieniac na olej z syntetyka na semi i poznie na mineralny to mu chyba całusa dam w intymne miejsce,
-
e38 750i wymiana termostatu...
60zl za klocki!!!! w norauto biorą 33zl :wink:
-
Odcięcie przy 5,5 tys obrotów
jako ciekawostka w MB w202 2.2 na postoju odcinalo mi zaplon przy 3.5tys a wczasie jazdy przu kolo 6tys, fajnie sie ruszalo..... jak kubica dyn dyn dyn bryyyyyyymmm :D
-
Koła zimowe do E38
ja mam na zimie 215/65r16 i wydaje mi sie najlepszym rozwiazanie przy silnikach 725/728/730/735 i waga tu ze niekazda felga 16 podjdzie do e38, niektore zaczepiaja o zacisk,
-
pytania po kupieniu
a takie pytanie, dlaczego chcesz zalac 10w60???? po co ci taki olej? auto moze wiecej palic, nielepiej zwykly tanszy 5w40
-
Felgi czy beda pasowac
zalezy czy alu czy blaszka, czasem blaszanki wchodzą a alu nie
-
Bmw e38 gubi wodę !!!
zalej nowy olej 5w40 i bedzie cicho
-
zamiar kupna 7
a ja mialem mietka w benzynce i bardzo chwale %5B640%3A480%5Dhttp%3A//images44.fotosik.pl/24/1daa224ba9febdb9.jpg [/url]
-
330xd Opony na zimę
niewiem czy to cos da, moze troszke, zona ma 235/40r17 w e36 i dla auta nieistnieją koleiny, najwazniejsze jest odpowiednie ET w feldze, no i opona,
-
Karosaż kół tylnich
a byla na tyle regulacja aby postawic je prosto????
-
obniżenie
Każda sprężyna działa progresywnie - kinematyka (w dynamice) poczytaj podręcznik z fizyki (bez urazy i podtekstów), jak nie załapiesz to Ci rozwinę problem. Magristra z fizyki to ja nie mam ale w necie znalazłem to : Sprężyny progresywne Jest to taki rodzaj sprężyn, najczęściej śrubowych, w których charakterystyka jest zmienna. Wraz ze wzrostem ugięcia elementu sprężynującego zwiększa się opór jaki potrzebny jest do jego ściśnięcia. Jeśli na sprężynę linearną podziałamy siłą 100 kg ugnie się ona o 1 cm. Dołożenie kolejnych 100 kg spowoduje ugięcie o kolejny centymetr, kolejne 100 kg kolejny centymetr itd. W sprężynie progresywnej proporcje są inne. Początkowe ugięcie 1 cm spowoduje 50 kg, ale skrócenie jej o kolejny centymetr wymaga już nacisku 200 kg. na oleju kujawski napisane jest ze "bez cholestrolu" a ja nigdy niewidzialem rosliny z cholesterolem, pozatym kazda sprezyne ktora ma zwoje i wieksze i mniejsze niema charakterystyki liniowej, przedo w e38 standardowo progresywny,
-
Opony tylko od 16 ''
czasem 15 niepodhodzi ze wzgeldu na duzą tarcze i zacisk, czasami tak jest ze blaszanka tylko w 15" alu juz od 16, niewiem jak z twoim autem
-
Auto ma więcej mocy jak jest zimne
dlamnie auto jest szybsze jak jest czyste :D powaga, a w nocy to i lepiej audio gra :8)
-
[EXX] naprawa pixeli klimatronika
splaszczyc,
-
oleje silnikowe - o co tu chodzi?
nienaprawiaj tego co niezepsute, wiec po kiego .... (wiesz o co chodzi) zmieniles z polsyntetyk, kumpel tak doradzil???? to teraz masz, nierozumiem polaka, stara sie byc modrzejszy niz ksiazka przewiduje, PO CO ZMIENIAC??? juz mam dosyc odpowiadania na takie posty,
-
FILTRY JAKIEJ FIRMY WYBRAĆ?????
a co za roznica???? przynajmniej dlamnie, nawet sofime zakladam i nic sie niedzieje?