Treść opublikowana przez krzywy191
-
wywalenie kata
w e36 m43 powoli konczą sie tlumiki, auto pracuje coraz glosniej, kolega podpowiada bym przy okazji wymiany tlumikow wywalil katalizator i ew w jego miejsce wstawil strumienice, moze ktos cos takiego robil i moze sie wypowiedziec?
-
530D utrzymanie itp
ojciec ma 530D z 2001r w ciagu 1.5 roku wydal na auto w czesci 400zl za 2 tarcze hamulcowe textara, pali srednio 7.5 litra w wiekszosci po miescie, oponki troszke za waskie bo 205/55r16 sava intensa po 210zl za sztuke na lato i identyczne save eskimo po 230zl na zime, ja zarabiam (oj szkoda gadac) i mam na utrzymaniu e38 730V8 i zmienilem tylko lacznik stabilizatora przez1 rok (koszt 40zl) dlamnie silnik 3.0D bmw jest najlepszym silnikiem jaki moze byc w aucie osobowym
-
JAKI OLEJ do 2.0d 215 tyś. km.???????????????
przykladowo olej 10w60 jest zalecany do silnikow 1.8T VW , a wysoka odpornosc temperaturowa jest zbawienna jezeli chodzi o sprezarke (olej niezwegla sie na lozyskach) juz pisalem wczesiej ze przykladowo olej 10w40 niezawsze ma byc polsyntetykiem, sa i oleje syntetyczne o wskaznikach lepkosci 10w40 czy 15w40 ale olej mineralny niebedzie mial nigdy 0w40
-
jak odkręcic srube....???
nakladasz rurke na srube i spawasz w srodku
-
NASTĘPNY PROBLEM Z E36. POMÓŻCIE
mialem tak w pierwszej e36, jak jechalem w deszcz czasem auto jechalo tylko w wcisnietym gazem do oporu inaczej przerywalo, niewiem co to bylo do tej pory
-
JAKI OLEJ do 2.0d 215 tyś. km.???????????????
wiesz musimy na jakims spocie wkoncu wymic piwko i pogrzebac ta sprawe z olejami :D niech kazdy leje co chce, ja aktualnie w gardlo okocim mocne :wink:
-
jak odkręcic srube....???
kup klucz nasadowy torx nabij go na srube i odkrecaj a nich ktos caly czas udeza w niego mlotkiem tak aby klucz caly czas byl nabijany na spilke i tyle
-
JAKI OLEJ do 2.0d 215 tyś. km.???????????????
co wy z tym uszczelnianiem przez nagar????????? jak masz dziurkie w tlumiku to sadza ją uszczelni??? powiem tak i mam nadzieje ze kazdy zapamieta to co powiem i jezeli bedzie sie stosowal do tej procedury to niebedzie mial problemow a same + a ze codzienie przyjmuje auta na wymiane oleju to uwazam ze wiem co pisze u mowie i nikt z moich klientow nigdy nienarzekal ani niespotkal sie z rozszczelnionym silnikiem przez nagar i innych miatch kur..a krazacych w swiecie, lecz moze raczej w polsce JAK MASZ OLEJ MINERALNY ZMIEN NA POLSYNTETYK (CHODZI MI O SILNIKI BMW PO 87R I NIEPYTAJCIE SIE DLACZEGO!!!!!!) JAK MASZ POLSYNTETYK TO DALEJ NA TAKIM JEZDZIJ I NIC CI SIE NIESTANIE NIEZIENIAJ Z PELNEGO SYNTETYKU NA POLSYNTETYK TAK JAK Z POLSYNTETYKU NA MINERALNY NAWET JAK AUTA MA 700 000 km PRZEBIEGU JEZELI NIEWIESZ JAKI OLEJ BYL WCZESNIEJ ZALANY I BOISZ SIE WSZYSTKIEGO NAWET ZGASZONEGO SWIATLA ZALEJ POLSYNTETYK!! LEJCIE OLEJE DEDYKOWANE DO DIESLA JEZELI MACIE DIESLA (TAKI OLEJ POSIADA SPECJALNE SRODKI CZYNNE ROZPUSZCZAJACE ZWIAZKI STALE CZYLI SADZE) JEZELI AUTO POSIADA TURBAWKE NAJLEPSZYM WYJSCIEM JEST OLEJ SYNTETYCZNY JEZELI ZMIENIASZ OLEJ Z MINERALNEGO NA POLSYNTETYK PO 5 TYS KM ZMIEN SAM FILTR OLEJU POZNIEJ JUZ NORMALNIE NIESKACZ Z WYMIAN OLEJU O 2 KLASY PRZYKLADOWO Z 15W40 NA 5W40 A STOPNIOWO FINITO. teraz mozecie mi nawymyslac, jezeli w czyms sie myle powiedz to i udowodnij a nie ze tak poprostu jest i slyszalem
-
NASTĘPNY PROBLEM Z E36. POMÓŻCIE
odlacz sonde i zobacz jak auto wtedy jezdzi,
-
Rozporka odwrotnie założona ?
to masz zalozoną prawidlowo u mojej zony http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=37423 tyle ze to inna rozpurka i takiej szukajcie
-
M40, rurka olejowa i walek-pilnie posze o pomoc bo rozbieram
z olejem mineralnym to prawda, a z walkiem to powiem ci tak, jak nic niewidzisz tz ze jest dobrze, jsk by byl wyjechany widzial bys na nim takie rysy i inne wrzery, przedmuchaj i skladaj i zalej jakis dobry semisyntetyk
-
kontrolka akumulatora w e36
chyba ladowanie
-
jaki koncentrat do szyb w e36??
koncentrat plynu do spryskiwacza tym sie rozni ze ma np wiecej alkoholu i srodkow powierzchniowo czynnych niz zwykly rozrobiony plyn, chodzi mi o koncentrat zimowy, powiem ci cos takiego, koncentrat to poprostu nierozrobiony plyn a jak ze zbiorniczkow pobiera na raz i ten zwykly i koncentrat to nic nie zyskasz, co ci da teraz koncentrat??? bloto lepiej z szyby zmyje?? jak czysta wodą to samo zrobisz, latem bardziej sie przydaje jezeli chodzi o zmywanie owadow z szyby niz zimą
-
jaki koncentrat do szyb w e36??
latem leje do tego zbiorniczka praparat do usuwania owadow, http://www.avdystrybucja.pl/img/cp/cp_bug_blitz.jpg zimą zwykly plyn
-
CZY KTOŚ ŚMIGA NA OLEJU MINERALNYM?
jak ja kupilem swoja pierwsza e36 silnik M40 stukaly mi strasznie zawory, po wymianie na valvoline max life 10w40 ustalo, NIC CI SIE NIEROZSZCZELNI ANI NIE WYPLUCZE JAK ZALEJESZ SEMI SYNTETYK!!!!!!!!!!
-
Nie dosuwa się szyba w e36 coupe 93
otworz drzwi przy szybie wysunietej na maxa do gory, i na otwartych drzwiach wcisnij ten wlacznik krancowy i zobacz czy ci szyba chodzi, powinna jak wcisniesz podjechac do gory z 1 cm
-
Zamiar zakupu e36... ale...
Piszesz nieprawdę odnośnie mojej wcześniejszej wypowiedzi. Piszę na przykładzie dwóch modeli 318is i 320i, które autora posta mogą interesować. Po co odrazu generalizujesz na wszystkie silniki. Czytasz to co chcesz widzieć, bo chcesz się pokłucić? Pomóż koledze w wyborze, wyraź zdanie a nie na upartego chcesz udowodnić, że jednak te R6 w 320i wcale nie pali więcej niż R4 318is. A przykładów na bazie innych silników, których autora postu wogóle nie interesują, nie mnóż. Jeśli byś nie łapał tylko za słówka, żeby mnożyć swoje posty, to byś zauważył co wcześniej napisałem odnośnie porównania silnika R4 318is do R6 320i. Każdy wyraża swoją opinię, która ma pomóc koledze w wyborze. Ty wypowiedz się na ten temat porównując pare modeli, które autora interesują a napewno, autor będzie bardziej zadowolony z takiej wypowiedzi niż przekrzykiwanie się i udowadnianie własnych racji. Ja porównałem samochody, które porównałem i jeszcze raz wyrażam swoją opinię, podpartą wcześniejszymi argumentami, że wybierając między 318is, a 320i MOIM ZDANIEM bardziej opłaca się kupić R4, ale R6 ładniej brzmi itd. <- o tym już pisałem wcześniej (wieć nie czepiaj się, że spłycam). ja juz powiedzialem co ma kupic pare postow nizej, a co do ciebie to ja pamietaj nielapie za slowka, moze moja wypowiedz byla dla kogos drazniaca czy niemila to przepraszam, ale poprostu chcem aby ten kto to czytal wiedzial ze miedzy jednym a drugim silnikiem jest kolosala roznica nawet midzy 1.8is a 2.o a niechodzi mi tu o osiagi ale ogolnie o eksploatacje i budowe samego auta, przykladowo przy imianie oleju do R6 wchodzi z 2 litry przynajmnije wiecej, instalacja gazowa rownierz jest drozsza i prosze to do wyszystkich niepiszczcie ze taki X to prawie Y bo wiadomo ze prawie.... sami dokonczcie
-
PYTANIE DOTYCZĄCE KOMPUTERA?
Czytaj uważnie :reading2: sorka zle przeczytalem, poprostu skasuj inspekcje i tyle, jest opis na forum jak to zrobic kawalkiem kabelka
-
demontaz seryjnego radia cd
jest taka mozliwosc, sa specjalne plastikowe adaptery na standardowy DIN tylko niewiem czy to dobrze wygląda
-
PYTANIE DOTYCZĄCE KOMPUTERA?
cos mi sie kojazy ze compact e46 ma troszke inaczej ta inspekcje, a jakie cyfry ci sie pokazują prz tym napisie?
-
JAKI OLEJ do 2.0d 215 tyś. km.???????????????
kazdy moze sobie lac co chce - fachowe pisma oraz firmy podaja ze powyzej 150tys nie nalezy stosowac olejow syntetycznych - a czy myslisz ze jak byz lal mineralny to bys nie przejechal 240 tys?? (a jak sprowadzana to pewnie ze 350tys:)) fachowe pisma "MOTOR" :P
-
JAKI OLEJ do 2.0d 215 tyś. km.???????????????
compacta to ja mam w radiu :twisted:
-
... konsekwencje wlania syntetyku po gorszym oleju... Rady?
odpowiem na 2 ostatnie posty, odp1 wlewając olej innej marki nic a nic niepolepszysz kultury pracy silnika czy czegos tam jeszcze, niewiem dlaczego ale ja leje castrola lub shella i to mi wystarcza, odp2 oczywiscie ze semisyntetyk to nie piasek i niemam nic do tego, tylko chodzi mi o to aby niezmieniac z syntetyka na semi bo juz tam tyle i tyle km przejechane, jezdzij na tym co podaje fabryka,
-
Nie dosuwa się szyba w e36 coupe 93
nie jest to szeregowo podpiete, wogole niedziala ci szyba?? a jak zamykasz auto to sie podnosi?? czy stoi martwo?
-
JAKI OLEJ do 2.0d 215 tyś. km.???????????????
skad ty zes sie urwał... to chyba dotyczy silników FIATa, bo na pewno nie BMW ja mam pelen synt. w m42 shell 5w40 (300 tys najechane) a w m47 castrol edge 0w30 (220 tys) skad ten facet sie urwal!!!!!!!!!! sorry mcdr ale dlamnie to co piszesz nadaje sie tylko na podtarcie tylka, zalej castrola 5w40 i wszystko, ps ja mam ponad 200tys w e38 i leje syntetyk, zona ma 230tys km w e36 i tez leje syntetyk, a piszcie sobie co chcecie, juz mam dosyc tematu olejow, i najwazniejsze, kto takie bzdury wam naopowiadal ze olej mineralny czy polsyntetyczny jest gestszy od syntetycznego????? PS wiem skad sie wziela tak teoria, zalezdza chlop passatem z przebiegiem 150tys a mu mechanik mowi ze przy takim przebiegu zalej pan polsyntetyk, olej tanszy od syntetycznego i kazdemu sie to podoba, pozniej ten sam passat z przebiegiem 250tys i mowia ze juz czas na mineralny, auto za 5tys zl to i olej za 50zl za baniaczek wiec znowu kazdemu sie to spodobalo, a teraz mam pytanie, skad wiesz ze pora na polsyntetyk, auto nieodpala??? czy sam sobie to wymysliles???????? czy po przebiegu ponad 200tys pora na ruska benzyne lub olej z biedronki??? moze jak juz ma ponad 200tys to pora zakladac uzywane klocki a filtry tylko przedmuchac a nie zakladac nowe??