Skocz do zawartości

TC

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez TC

  1. TC odpowiedział(a) na mulik temat w E46
    ale jeśli dobrze rozumuje to turbo przeładowuje dopiero pod obciążeniem ...... sprawdzaliście czy podczas wyższych obrotów też jest ok? czy tylko na jałowym?
  2. a może to żaluzje chłodnicy , nie pamiętam czy one się otwierają przy gaszeniu....
  3. TC opublikował(a) temat w E46
    Koledzy mam uszkodzony wentylator klimy .... mam już go na wierzchu jak się domyślam to padł sterownik wentylatora... moje pytanie : czy da się naprawić ten sterownik , czy ktoś już go rozbierał ????
  4. TC odpowiedział(a) na nakatomii temat w E46
    szczotka i jedziesz potem spłukać i suszenie.....
  5. TC odpowiedział(a) na timo11 temat w E46
    moim zdaniem to i tak wina aku !!!! mój też był dobry zapalał wszystko OK! i miałem takie cyrki z lampami aż wymieniłem na nowy i problem znikł!
  6. a sprawdziłeś na początku wszystkie bezpieczniki .... ja kiedyś też tak miałem ale w 7er , zapaliła się kontrolka EML auto w trybie awaryjnym i żadnych błędów na kompie ... dwa tygodnie szukałem a okazał się spalony bezpiecznik ....
  7. u mnie też tak było i myślałem że gdzieś nie styka ! ale po wymianie aku na nowy problem znikł!
  8. TC odpowiedział(a) na dusiu temat w E46
    gdzie w 2,0 d jest rzeź ???? to chyba nikt z was nie robił nic przy V12..... :8)
  9. TC odpowiedział(a) na aidos temat w E46
    sprawdź czy wydech jest dobrze do turbo zamocowany .....jak luźny to dokręć tylko śrub nie ukręć!
  10. Wybrałem ZSC Coding potem Retrofit następnie model e46 Później opcja OnBoardComputer a potem mnie zapytało czy automatycznie zakodować moduł potem kazało wyłączyć zapłon na 10 sec i tyle
  11. ja jestem zdania , że tego filterka się nie wyczyści ; a jak chcesz mieć pewność to jedź na dobrego kompa i wszystko wyjdzie ..
  12. Trudno uwierzyć, a jednak. 1. Moje miasto jest male i korki są w pewnych godzinach,które mnie rzadko dotyczą. 2. To jest moja chyba 8 benzynowa Beemka i ZAWSZE paliły mi mniej niż podaje instrukcja. 3. 4000 obrotów to dla niej już kosmos, bardzo sprawnie porusza się w przedziale 2000-3000 4. Komputer (mój) jest apekarsko dokladny (sprawdzone) 5. Trasa. min 7,8 przeciętnie robię 8,5 , ostatnio przy bardzo szybkim tempie (160 nie schodzilo a miejscami nawet 230) 11 litrów Mam ALfę diesla z tych samych pwodów dla których nigdy nie kupię BMW diesla. Silniki benzynowe (Twin Spark) są tragiczne za to dieslowskie są wzorem do naśladowania. Alfę musialem mieć bo każdy samochodziarz musi ją posiadać (lub Lancię). to chyba ewenement wśród silników benzynowych; jeździ jak diesel pali jak diesel a jednak to benzyna! hhaha :lol:
  13. wymień zaworek od turbo , bankowo zabrudzony jest filterek w nim! koszt 120 zł !
  14. hahaha dobre!!!! :D bo tak licząc na szybko w kwocie 500 zł to chyba tylko 2,0 D się łapie i to przy najmniejszym czyli 1500 km/ mc
  15. a jak z prędkością max?
  16. ten 2 błąd to jakiś przekaźnik podgrzewania tylnej szyby ... sprawdź czy szybka grzeje... i może to on miał związek z nie wyłączaniem się climatronica....
  17. moim zdaniem lepiej wstawić coś normalnego.... no bo po co i taki zawias w 2,0 d ...?
  18. TC odpowiedział(a) na inokrzysztof temat w E46
    jedź i podepnij pod porządny komputer .... niech ktoś zrobi diagnozę INPA lubi DISem....
  19. no skoro m330d paliła 15litrów przy jego stylu jazdy i być może krótkich odcinkach to uważasz że 4,2 przy tym samym stylu jazdy spali 17l tak?? oj chyba się mylisz!! i to mocno. Ale skoro ktoś kupuje 4,2 na BENZYNĘ to raczej się paliwem nie przejmuje. Co do czekoladopodobnych - Jakub sam ma diesla... tylko na forum pisze akurat o benzynowym. no i się wydało :lol: :lol: :lol:
  20. TC odpowiedział(a) na wania126 temat w E46
    ciekawy jaki oryginalny przebieg masz 600-700 tyś.... takie rzeczy nie dzieją się przy 160 tyś....
  21. TC odpowiedział(a) na gchain temat w E46
    Witaj, na szczęście ten błąd dotyczy wtryskiwacza sterującego, więc myślę że po regeneracji wszystko wróci do normy :cool2: A co do drugiego błędu, to wyczytałem gdzieś na forum VAGów, że dotyczy braku jakiegoś płynu, którego działanie w ogromnym skrócie dotyczy przeczyszczania filtra DPF. Pozdrawiam! :cool2: z tego co się orientuje to BMW w DPF nie ma żadnego płynu co miałby się zużywać takie płyny to były w HDI Peugeota, poza tym filtry DPF występowały w E60,E90,E91,E92 itp. czy w E46 występują chyba ze w wersjach po lifftingu, być moze w 330d. wiem że w Niemczech można było domówić taki filtr żeby auto spełniało wyższą normę EURO ....
  22. rozumiem że dokładałeś alarm.... ja szukałbym właśnie tu przyczyny... widzę że kolega z Kołobrzegu.....
  23. a czy starą pompkę obiegową da radę rozebrać , bo w sumie tam na pewno wystarczy wymienić szczotki... aha i jak starą pompkę wyciągnę to muszę złączyć obieg ???
  24. A w 330i nie ma czasem "koła dwumasowego"? Chyba że "koło pasowe" to co innego :?: tak to co innego !!!!!!!! koło pasowe masz z przodu silnika , natomiast koło dwumasowe przy sprzęgle!!!!
  25. niektórzy tak mają że jak im się coś psuje to nic nie mówią bo potem ciężko sprzedać ....lepiej po cichu podpytać i naprawić .....

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.