Skocz do zawartości

speed1211

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez speed1211

  1. 1. Górna uszczelkę częściowo zdemontować 2. Wyciągnąć listwę (1) uważaj żeby nie powyginać 3. Wymienić uszkodzone klemy (radzę ich nie wyciągać z listwy :mrgreen:) Zdejmujesz boczek, tu zaznaczone trzy śrubki torx i wyrywasz od dołu do góry do siebie (nie do góry, będzie łatwiej zamontować) i wyciągasz wtyczki Odsuwasz plastikowa zaślepkę od wewnątrz i odkrecasz zewnętrzna listwę Następnie zdejmujesz zaślepkę przy szybie No a tu masz już pokazane na jaki wymiar ustawić nóż do wycięcia szyby A 14mm B 12mm C 30mm (240mm od B) D 30mm ... 40mm(to chyba odcinek cięcia) (110mm od c skalpelem) F 40mm ... 14mm (40mm od A skalpelem) W rogach ostrożnie skalpelem, obkleić ramę, po wycięciu szyby można zdjąć plastikowa uszczelkę
  2. Musiałem się zresetować :wink: Zacznij od sprawdzenia węża od doładowania, możesz też spróbować zaślepić wężyki od podciśnienienia EGR-u żeby sprawdzić czy nadal będzie pokazywał ten błąd (oczywiście wywali błąd egr) Zmniejszyć dawkę spalin na min. przez ista Robiłeś konserwację podwozia? Sonda może być przytkana przy wtyczce i dla tego wali błędy (sonda potrzebuje powietrze z otoczenia które dostaję się przez kabel we wtyczce. Tak opisuje to tis) tylko niczym tam nie psikaj bo może się zepsuć.
  3. Sonda Labda do wymiany :wink:
  4. No pytałeś się czy ktoś ma taką konstrukcje jak ty wiedz odpowiedź brzmi, wszyscy z datą produkcji przed 09/2003 czyli nielini :D Albo używka albo nową ale np. Na leebmann24 nie ma podanej ceny a czas realizacji na zapytanie PS. 165€ a część jest nieosiągalna
  5. 51244333609 Część była montowana do 09/2003
  6. Podaj pełny vin bo dekodery działają jak chcą a potrzebny pełny na leebmann24
  7. A podaj pełny vin
  8. Ja bym zrobił sprężyny - 30 i amory eichbach b12 Na spezynach masz kropki, po nich dojdziesz na str. Sachs w katalogu które sprężyny potrzebujesz Jeśli to nie pomoże to pisz do kolegi Maćka i dobierze ci sprężyny bo kalkulator nie jest już oficjalnie dostępny https://www.bmw-klub.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=45715
  9. speed1211 odpowiedział(a) na steryd temat w E60, E61
    A tu może cię zobaczyć wyniki tego specyfiku :wink: https://www.oilclub.pl/index.php?threads/p%C5%82ukanki-temat-og%C3%B3lny.74/page-83#post-59613
  10. No to teraz sprawdź linie can czy nie masz jej uszkodzonej do webasto Pin 2 i 3 wtyczka od pieca a najbliższy can będzie przy wtyczce od pompy abs
  11. Chyba dobra, nigdy nie sprawdzałem :mrgreen: W fordzie mam 0,7 do 1l
  12. speed1211 odpowiedział(a) na Dawid25 temat w E60, E61
    Tu masz listę dopuszczonych przez bmw kombinacji opon pod rozmiar felgi Oczywiście na tył możesz zrobić większy naciąg ale co kto lubi. Ja jeżdżę na hankook Ventus S1 evo3 i Evo2 i złego słowa o nich nie mogę powiedzieć a miale już kilka premium
  13. speed1211 odpowiedział(a) na Tomi889 temat w E60, E61
    Wchodzisz w inpa, wybierasz model, wchodzisz w pierwsza linijkę w oknie co się pojawi. Naciskasz steuern albo status bo nie pamiętam i wybierasz Transportmodus aus Tak z głowy ale powinieneś sobie poradzić :wink:
  14. Co prawda nie masz błędu zablokowanego webasto ale możesz spróbować Przy błędzie 9B2E SHZH: Heizgeräteverriegelung Otwórz tool32 - > F3 - > wybierasz plik "SHZH_E65.prg" W oknie Jobs wybierasz "entrigeln" i naciskasz F5 Poza tym masz dziwne odczyty napięcia i temp. chyba że robiłeś na chłodnym silniku. Odłącz IBS i zobacz czy błędy can znikły
  15. N47 kolego, wszystko dla chorony rozrządu :wink:
  16. Chodzi bardziej o to że serwis każdy robi inaczej. Jedyne jak można było by to obliczyć to te same wytyczne czyli wymiana oleju co 30kkm, płyn hamulcowy co dwa lata, hamulce ori bmw itd. itd a do tego wszystko robione w ASO na ori częściach. Za jeden serwis w bmw mogę zrobić dużo więcej w wolnym warsztacie a jeszcze więcej samemu i tu już masz trzy różne czynniki które wpływają na cenę kilometra czyli roboczogodzina Tak samo olej możesz kupić za 3€/L a możesz kupić za 12€/L czyli serwis olejowy wychodzi cię 4x drożej a jak skrócisz interwal wymiany o połowę to na drogim oleju wychodzi cię już 8x drożej No i na sam koniec serwis w każdym samochodzie kosztuje w przybliżeniu tyle samo chyba ze porównujemy wymiany oleju w starszym samochodzie co 15kkm a np. W fordzie co 60kkm czyli 4x mniej :mrgreen: :mrgreen: nö i jak sam piszesz kto ile km robi na rok nie ma roznicy bo przeliczamy na km a nie lata
  17. A jest w ogóle wyświetlany na drzewie? Sprawdź bezpiecznik 20A (do 08/2005) z przodu za schowkiem lub F63 (od 09/2005) z tyłu w zależności od rocznika Sprawdź listę fa czy ktoś nie nagrzebał
  18. speed1211 odpowiedział(a) na Qruczy temat w E60, E61
    Na początek kup sobie kabel k+dcan i zainstaluj inpa a następnie zczytaj błędy. Dobry opis błędu jest dużo warty :wink: Nivo może jest tylko w trybie transportowym. Zaczął bym od wyłączenia trybu, naładowaniu baterii skasowaniu błędów i z czytania od nowa
  19. Zmieniałem lepkość z 5w30 na 5w40 no i Ravenol NDT został mi polecony na niemieckim forum olejowym z racji gęstego oleju bazowego co ma lepiej chronić / smarować Rozrząd. NDT nie ma certyfikatu ll04 z racji większej ilość zddp i siarczan jest min wyższy ale przy mniejszym spalaniu oleju wychodzi na to samo Alternatywa był jeszcze RUP
  20. E60_958 tak samo jest bez sensu pisać od kosztach serwisowych bo to zwykły serwis i każdy używa innych producentów oem vs firmowe vs dobre budżetówki i tu na przykładzie oleju różnica ceny za 1l jest ogromna. Do tego każdy inaczej wymienia olej np. 10kkm vs 30 Jak dla mnie w koszty utrzymania powinny wchodzić tylko koszta części bez filtrów, hamulcy, płynów opon bo tu można zaoszczędzić kupę kasy a można też wydać fortunę lub wymieniać na zapas a 8l oleju do bmw a do Fiata czy Forda kosztuje tyle samo Przez 150kkm wydałem może 300-400€ za zużyte części to jest 2x koło pasowe, tuleje i wahacz pływający, pompa wody (padła przez koło pasowe) i łącznik drążka kierowniczego a w serwis ładuje dużo więcej olej valvoline, teraz Ravenol, filtry paliwa man, powietrza Bosch, hamulce Ate i bmw, opony hankook i Continental a wcześniej same marki premium i tu też częste zmiany z 16 na 17 na 18 i 19 :duh: :mrgreen: Samochód mało jeździ a jak mam czas to wymieniam olej a minęło 6kkm bo nie wiem czy za 4 czy 8kkm będę mieć czas itd
  21. Zczytaj błędy. Często jest zablokowany i trzeba go odblokować za pomocą tool32
  22. speed1211 odpowiedział(a) na steryd temat w E60, E61
    Ja robię płukanki i nic się nie dzieje od 10 lat
  23. Możliwe że to wewnętrzny błąd inpy, zczytaj dane ista. Nic innego nie zrobisz. Najważniejsze że jest zapisany agm i nowa bateria. Z resztą poradzi sobie IBS :cool2:
  24. Ładowanie na agm jest poprawne. Zrób rejestrację w ista. Może tu poprawnie pokaże Zczytaj jeszcze plik cas i zapisz zmianę ręcznie i zakoduj. Powinno pomoc
  25. Inne jest tylko ramię z tego co pamiętam ale sprawdź na realoem

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.