Treść opublikowana przez speed1211
-
Wymiana małej szyby w tylnych drzwiach
1. Górna uszczelkę częściowo zdemontować 2. Wyciągnąć listwę (1) uważaj żeby nie powyginać 3. Wymienić uszkodzone klemy (radzę ich nie wyciągać z listwy :mrgreen:) Zdejmujesz boczek, tu zaznaczone trzy śrubki torx i wyrywasz od dołu do góry do siebie (nie do góry, będzie łatwiej zamontować) i wyciągasz wtyczki Odsuwasz plastikowa zaślepkę od wewnątrz i odkrecasz zewnętrzna listwę Następnie zdejmujesz zaślepkę przy szybie No a tu masz już pokazane na jaki wymiar ustawić nóż do wycięcia szyby A 14mm B 12mm C 30mm (240mm od B) D 30mm ... 40mm(to chyba odcinek cięcia) (110mm od c skalpelem) F 40mm ... 14mm (40mm od A skalpelem) W rogach ostrożnie skalpelem, obkleić ramę, po wycięciu szyby można zdjąć plastikowa uszczelkę
-
Sonda Lamda E60 530d M57 manual
Musiałem się zresetować :wink: Zacznij od sprawdzenia węża od doładowania, możesz też spróbować zaślepić wężyki od podciśnienienia EGR-u żeby sprawdzić czy nadal będzie pokazywał ten błąd (oczywiście wywali błąd egr) Zmniejszyć dawkę spalin na min. przez ista Robiłeś konserwację podwozia? Sonda może być przytkana przy wtyczce i dla tego wali błędy (sonda potrzebuje powietrze z otoczenia które dostaję się przez kabel we wtyczce. Tak opisuje to tis) tylko niczym tam nie psikaj bo może się zepsuć.
-
Sonda Lamda E60 530d M57 manual
Sonda Labda do wymiany :wink:
-
e60 wystrzeliwująca klapa bagażnika
No pytałeś się czy ktoś ma taką konstrukcje jak ty wiedz odpowiedź brzmi, wszyscy z datą produkcji przed 09/2003 czyli nielini :D Albo używka albo nową ale np. Na leebmann24 nie ma podanej ceny a czas realizacji na zapytanie PS. 165€ a część jest nieosiągalna
-
e60 wystrzeliwująca klapa bagażnika
51244333609 Część była montowana do 09/2003
-
e60 wystrzeliwująca klapa bagażnika
Podaj pełny vin bo dekodery działają jak chcą a potrzebny pełny na leebmann24
-
e60 wystrzeliwująca klapa bagażnika
A podaj pełny vin
-
Prośba o pomoc w doborze sprężyn/amortyzatorów e61
Ja bym zrobił sprężyny - 30 i amory eichbach b12 Na spezynach masz kropki, po nich dojdziesz na str. Sachs w katalogu które sprężyny potrzebujesz Jeśli to nie pomoże to pisz do kolegi Maćka i dobierze ci sprężyny bo kalkulator nie jest już oficjalnie dostępny https://www.bmw-klub.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=45715
-
Nowy olej, czy płukać ?
A tu może cię zobaczyć wyniki tego specyfiku :wink: https://www.oilclub.pl/index.php?threads/p%C5%82ukanki-temat-og%C3%B3lny.74/page-83#post-59613
-
Bmw e61 535d 2004r, webasto
No to teraz sprawdź linie can czy nie masz jej uszkodzonej do webasto Pin 2 i 3 wtyczka od pieca a najbliższy can będzie przy wtyczce od pompy abs
-
525d 197KM spalanie na jalowym
Chyba dobra, nigdy nie sprawdzałem :mrgreen: W fordzie mam 0,7 do 1l
-
Styling 166 Dobór Opon
Tu masz listę dopuszczonych przez bmw kombinacji opon pod rozmiar felgi Oczywiście na tył możesz zrobić większy naciąg ale co kto lubi. Ja jeżdżę na hankook Ventus S1 evo3 i Evo2 i złego słowa o nich nie mogę powiedzieć a miale już kilka premium
-
Tryb transportowy
Wchodzisz w inpa, wybierasz model, wchodzisz w pierwsza linijkę w oknie co się pojawi. Naciskasz steuern albo status bo nie pamiętam i wybierasz Transportmodus aus Tak z głowy ale powinieneś sobie poradzić :wink:
-
Bmw e61 535d 2004r, webasto
Co prawda nie masz błędu zablokowanego webasto ale możesz spróbować Przy błędzie 9B2E SHZH: Heizgeräteverriegelung Otwórz tool32 - > F3 - > wybierasz plik "SHZH_E65.prg" W oknie Jobs wybierasz "entrigeln" i naciskasz F5 Poza tym masz dziwne odczyty napięcia i temp. chyba że robiłeś na chłodnym silniku. Odłącz IBS i zobacz czy błędy can znikły
-
Bmw e60 koszty utrzymania ?
N47 kolego, wszystko dla chorony rozrządu :wink:
-
Bmw e60 koszty utrzymania ?
Chodzi bardziej o to że serwis każdy robi inaczej. Jedyne jak można było by to obliczyć to te same wytyczne czyli wymiana oleju co 30kkm, płyn hamulcowy co dwa lata, hamulce ori bmw itd. itd a do tego wszystko robione w ASO na ori częściach. Za jeden serwis w bmw mogę zrobić dużo więcej w wolnym warsztacie a jeszcze więcej samemu i tu już masz trzy różne czynniki które wpływają na cenę kilometra czyli roboczogodzina Tak samo olej możesz kupić za 3€/L a możesz kupić za 12€/L czyli serwis olejowy wychodzi cię 4x drożej a jak skrócisz interwal wymiany o połowę to na drogim oleju wychodzi cię już 8x drożej No i na sam koniec serwis w każdym samochodzie kosztuje w przybliżeniu tyle samo chyba ze porównujemy wymiany oleju w starszym samochodzie co 15kkm a np. W fordzie co 60kkm czyli 4x mniej :mrgreen: :mrgreen: nö i jak sam piszesz kto ile km robi na rok nie ma roznicy bo przeliczamy na km a nie lata
-
Bmw e61 535d 2004r, webasto
A jest w ogóle wyświetlany na drzewie? Sprawdź bezpiecznik 20A (do 08/2005) z przodu za schowkiem lub F63 (od 09/2005) z tyłu w zależności od rocznika Sprawdź listę fa czy ktoś nie nagrzebał
-
e61 535d LCI BŁEDY
Na początek kup sobie kabel k+dcan i zainstaluj inpa a następnie zczytaj błędy. Dobry opis błędu jest dużo warty :wink: Nivo może jest tylko w trybie transportowym. Zaczął bym od wyłączenia trybu, naładowaniu baterii skasowaniu błędów i z czytania od nowa
-
Bmw e60 koszty utrzymania ?
Zmieniałem lepkość z 5w30 na 5w40 no i Ravenol NDT został mi polecony na niemieckim forum olejowym z racji gęstego oleju bazowego co ma lepiej chronić / smarować Rozrząd. NDT nie ma certyfikatu ll04 z racji większej ilość zddp i siarczan jest min wyższy ale przy mniejszym spalaniu oleju wychodzi na to samo Alternatywa był jeszcze RUP
-
Bmw e60 koszty utrzymania ?
E60_958 tak samo jest bez sensu pisać od kosztach serwisowych bo to zwykły serwis i każdy używa innych producentów oem vs firmowe vs dobre budżetówki i tu na przykładzie oleju różnica ceny za 1l jest ogromna. Do tego każdy inaczej wymienia olej np. 10kkm vs 30 Jak dla mnie w koszty utrzymania powinny wchodzić tylko koszta części bez filtrów, hamulcy, płynów opon bo tu można zaoszczędzić kupę kasy a można też wydać fortunę lub wymieniać na zapas a 8l oleju do bmw a do Fiata czy Forda kosztuje tyle samo Przez 150kkm wydałem może 300-400€ za zużyte części to jest 2x koło pasowe, tuleje i wahacz pływający, pompa wody (padła przez koło pasowe) i łącznik drążka kierowniczego a w serwis ładuje dużo więcej olej valvoline, teraz Ravenol, filtry paliwa man, powietrza Bosch, hamulce Ate i bmw, opony hankook i Continental a wcześniej same marki premium i tu też częste zmiany z 16 na 17 na 18 i 19 :duh: :mrgreen: Samochód mało jeździ a jak mam czas to wymieniam olej a minęło 6kkm bo nie wiem czy za 4 czy 8kkm będę mieć czas itd
-
Bmw e61 535d 2004r, webasto
Zczytaj błędy. Często jest zablokowany i trzeba go odblokować za pomocą tool32
-
Nowy olej, czy płukać ?
Ja robię płukanki i nic się nie dzieje od 10 lat
-
[Exx] Rejestracja akumulatora, kodowanie pojemności
Możliwe że to wewnętrzny błąd inpy, zczytaj dane ista. Nic innego nie zrobisz. Najważniejsze że jest zapisany agm i nowa bateria. Z resztą poradzi sobie IBS :cool2:
-
[Exx] Rejestracja akumulatora, kodowanie pojemności
Ładowanie na agm jest poprawne. Zrób rejestrację w ista. Może tu poprawnie pokaże Zczytaj jeszcze plik cas i zapisz zmianę ręcznie i zakoduj. Powinno pomoc
-
[E53] Naprawa składanych lusterek (folding mirrors)
Inne jest tylko ramię z tego co pamiętam ale sprawdź na realoem