Treść opublikowana przez piotrks86
-
problem stukanie/terkotanie podczas gaszenia silnika
Cicho stukają łączniki stabilizatora albo łożyska Mcpersona. Nie koniecznie to wyjdzie na szarpakach. Skoro miałeś kolizję pomogło się coś tam ybnąć.
-
Radio Professional a bluetooth
Pierwotnie miałem tylko radio Business bez niczego :/ Teraz mam Professional i zakodowane HiFi 676 oraz radio Professional 663. Moje auto z 2005r. bez światłowodu. Zakupiłem radio z USB i BT z 2011r. (roczniki na naklejce 11-10), obudowę kiery z e93 i gniazdo USB. Kabel koncentryczny od USB można czymś zastąpić? Combox to mulf czy radio z wbudowanymi USB i BT? Które kody muszę zakodować? Do USB to 6FL? A do BT? Żeby działały przyciski z kiery, parowanie telefonu i wybieranie głosowe.
-
problem stukanie/terkotanie podczas gaszenia silnika
Nagraj ten dźwięk. Może wtedy komuś coś się skojarzy.
-
Radio Professional a bluetooth
Piszecie tutaj że trzeba dodać VO 644 a na zagranicznym forum 6FL -usb i 6NN -bt. Chciałbym mieć zarówno USB, bluetooth z telefonu i wybieranie głosowe.
-
problem z szyberdachem
Na zapłonie wciskasz ten guzik od szyberdachu i trzymasz aż się otworzy i zamknie. Jeżeli to nie zadziała to szukaj głębiej.
-
E90 318i 320i N46b(18)20 praca silnika filmiki ODMA
Zrób to sam ;) Ja robiłem mimo iż mechanikiem nie jestem. Sporo roboty i kilka niespodzianek po drodze ale myślę że warto. Te 3k to pewnie ze zdejmowaniem głowicy i wymianą rozrządu. A 6k z nowymi vanosami.
-
E90 318i 320i N46b(18)20 praca silnika filmiki ODMA
To jest olej wydobywający się spod obudowy filtra. W każdym N46 należy wymieniać te i inne uszczelki (m.in. elektrozaworów vanosa). Prawdopodobnie uszczelniacze zaworowe również do roboty. Co robić? Znaleźć dobrego mechanika i wymienić wszystkie zużyte gumy. Te z zewnątrz możesz wymienić sam.
-
Radio Professional USB - doposażenie USB
Jest kilka tematów o audio, USB, BT. Ale nigdzie nie znalazłem konkretów czemu na naklejkach są podane roczniki np 7-10 6-11 02-11. Czy mając auto z 2005 r bez światłowodu mogę zamontować każde radio? Aktualnie mam Professional Czech z niebieską wtyczką i działa mi MP3. Chcę założyć radio z BT i USB.
-
E90 318i 320i N46b(18)20 praca silnika filmiki ODMA
Pewnie że może. Ale żeby się upewnić musisz zajrzeć do kolektora ssącego czy jest tam sporo oleju. Zawsze będą jakieś zapocenia ale nie kałuża ;)
-
E90 Dołożenie tempomatu
Wpisz numer części w katalogu na stronach: Bmwstore.pl Realoem.com Bmwetk - tu dokładnie nie pamiętam adresu. Tak będziesz miał podane które numery będą pasowały pod Twoje wyposażenie. Czyli czy masz czujnik deszczu itp..
-
problem stukanie/terkotanie podczas gaszenia silnika
Sprawdzałeś sprzęgiełko alternatora? Zdejmij pasek i sprawdź. W jedną stronę musi być sztywne a w drugą kręcić się niezależnie.
-
e90 320i n46 czerwona kontrolka ciśnienia oleju na zimnym
Dostęp do czujnika prosty nie jest ;) Może po demontażu alternatora i podstawy filtra się uda. Jak wyciągniesz filtr to wytrzyj wszystko pod nim i zobacz czy nie podwinęła się uszczelka. Uszczelkę pewnie już wymieniałeś więc wiesz że jest problematyczna i często cieknie ale warto odkręcić podstawę i ocenić zaworek.
-
e90 320i n46 czerwona kontrolka ciśnienia oleju na zimnym
Ja bym zajrzał do filtra oleju a następnie zdjął podstawę tegoż filtra. Jest tam zawór który utrzymuje olej w filtrze. Zrób tak: po dłuższym postoju albo po nocce odkręć filtr. Powinno być w nim sporo oleju, tyle że będzie widać jak ścieka. Jeżeli będzie sucho to masz przyczynę.
-
[320d] Szarpie przy ruszaniu na zimnym silniku
Może być też wysprzeglik, zapowietrzony układ. A myślę że nawet coś jeszcze. Głównym problemem jest podejście mechaników którzy najchętniej wymienią wszystko a jak problem zostanie to powiedzą że wymienione części i tak były zużyte.
-
Problem ze wspomaganiem BMW e90 320i
Jak masz wyjeżdżać z takimi tekstami to po co jesteś na forum? A płakać to sam płakałeś kilka postów wcześniej. Radź sobie sam. EOT
-
Problem ze wspomaganiem BMW e90 320i
No tak ;) Lepiej mieć złą mieszankę która z czasem spowoduje wypalenie gniazd zaworowych i samych zaworów oraz stopieniem katalizatora :| A jak mieszanka za bogata to i paliwa więcej pali.
-
Problem ze wspomaganiem BMW e90 320i
Masz nową sondę? Którą? Czemu? Po wymianie trzeba skasować adaptacje i sprawdzać czy pojawią się błędy i obserwować wskazania/voltarz.
-
BMW E90 Nie odpala nie kręci
Czujnik sprzęgła na swoim miejscu?
-
BMW E90 320i pompa podcisnieniowa(vaccum pompe)
Może pompa ssie lewe powietrze przy króćcu, które to czasem mają luz. Jaki był a jaki jest teraz olej?
-
BMW E90 320i pompa podcisnieniowa(vaccum pompe)
Na pierwszym filmiku (przed wymianą vacum) nie widać dymu. Było coś robione oprócz wymiany pompy?
-
[E90 LCI]Doposażenie w elektr. składane lusterka, fotochrom
Wiesz który to temat gdzie komuś działało? Zastanawiam się od czego to zależy. Może nie od wersji przełącznika a od kodowania. A sprawdzałeś czy działa z odpiętym panelem?
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
Nie czyściłeś przypadkiem klimy/kanałów pianką ? Cas jest za lewą kratką i przez taką zabawę można go zamoczyć. Radzę sprawdzić czy gdzieś nie dostała się wilgoć.
-
E90 N46 sprezarka klimatyzacji glosno dziala jak sie nagrzej
Nie wszyscy wiedzą na jakiej zasadzie te sprężarki pracują. Radzę wymienić czynnik jak i olej w sprężarce. A więc i płukanie układu. Bez prawidłowej ilości oleju elektrozawór nie będzie prawidłowo sterował wydajnością tego kompresora.
-
BMW E90 N46 odgłos ocierania/szurania
Był już temat z podobnym dźwiękiem więc poszukaj na forum. Było tam brane pod uwagę: sprzęgiełko alternatora i sprężarka klimy. W naszym silniku nie ma standardowej sprężarki ze sprzęgłem na elektromagnes. Radzę zdjąć pasek, odpalić bez niego i sprawdzić czy jest poprawa. Jeżeli odgłos ucichnie to kręć rolkami. Możesz kupić krótszy pasek i założyć z pominięciem klimy. Sprzęgiełko alternatora łatwo sprawdzić. W jedną stronę musi być sztywne a drugą prawie swobodnie się kręcić.
-
[e90][318i][129km] błąd sondy lambda
Stawiałbym na złe cewki albo świece. Mieszanka nie jest dobrze dopalana i sondy to wyłapują. Jest problem z pracą silnika? Jeżeli nie to może się unormuje. Zalej dobrego paliwa i trochę ją przegoń. Jeżeli silnik pracuje inaczej to szybko wracaj do tego mechanika. Ps. Do LPG montowane są świece z mniejszym odstępem elektrod. Więc zacząłbym od sprawdzenia tego elementu.