Treść opublikowana przez marcosz
-
Czytnik nawigacji mkI rysuje mi płyty
Czy zdaża się, że naped samoczynnie wysuwa płyte?
-
Do E-32 95 czy 98 oktanów ?
Najgorzej jest jak taka mieszalnia jest na samej stacji paliw - taki Drink Bar. Według mnie należy lać 95 na sprawdzonych stacjach.
-
Wymiana tylnych lamp na kryształowe
Ciekawe czy wzrosną koszty przesyłki jakby dołozyć kompl. kierunków, komp. kloszy na lampy przednie = czy policzy tylko raz 55$???
-
Za wysoka temperatura!
Dla pewności sprawdź jeszcze pompę!!
-
Zmuła na wysokich obrotach oraz chyba zbyt duże spalanie....
Zmuła na wysokich to zazwyczaj: - układ paliwowy - filtr, pompa - uklad wydechowy - katalizator, sonda lambda, duze nieszczelności =duze spalanie - filtr powietrza, przeplywomierz Sprawdź jakość spalin.
-
Czytnik nawigacji mkI rysuje mi płyty
U mnie tak było gdy stosowałem płyty nagrane na dużych prędkościach [ pow. x 8] podczas jazdy czytnik wysuwał płyte i ta rysowała się. Sprawdź też czy obudowa - ta która umieszczona jest w tapicerce - panel zewnętrzny pasuje do reszty napędu, musi być to wycentrowane, plastyki muszą dobrze trzymać.
-
Głowica ???
Na początek to musisz dobrze tytułować posty [podaj model]. Z tego co piszesz chyba wszystko jest ok. Dym i masło to sprawka długiego postoju i wilgoci. Musisz wymienić olej [oczywiście filtr i usunąć osad], przed wymianą dobrze rozgrzej silnik. Koniecznie jeszcze sprawdź visco. Sprawdź poziom a najlepiej wymień płyn chłodniczy. Po tych wszystkich zabiegach możesz obserwować płyn, dym, olej i diagnozować.
-
Uklad chłodzenia - pomocy!!
Rozumiem , że E38 to rzadki jeszcze model - ale może ktoś coś wiedzieć co z remontem uszczelki [koszty, czas, co warto wymienić, czy tylko oryg., pewnie trzeba robić obie głowice itd.] Za kazde info. dzięki :modlitwa:
-
Uklad chłodzenia - pomocy!!
Olej sprawdzalem jest ok. Możliwe, że peknięta jest głowica. :cry2: Nie wiem co dalej robić? Jakie koszty mnie czekają? :modlitwa: :beksa: :pray:
-
Uklad chłodzenia - pomocy!!
Dzieje sie tak tylko gdy auto jest "po nocy". Potem mogę jeździć i wszystko jest ok.
-
Wymiana oleju "lifetime" automat E39
Dodam jeszcze, że przy wymianie oleju w automacie to przy autach o "słusznych" przebiegach należy dobrze oczyścić chłodnice oleju[z zewnątrz - łapie dużu brudu i lubi się zaklejać] po to aby przywrócic jej sprawność. Do mojej skrzyni weszło ok. 7.5 litra oleju + 1 litr na przelew. Umówiłem sie z mechanikiem że za ok.10 tys. km na kontrole i ewentualne dolanie 2 litrów oleju na przelew. Uszczelka i filtr z ASO 145 PLN
-
Uklad chłodzenia - pomocy!!
A co z przewodami gumowymi - na wodzie są jak kamień i strasznie "trzeszczą" przy ściskaniu jakby bylo powietrze. Męczę temat, gdyż jak pisalem pekla chlodnica i jest podejrzenie o uszczelke pod glowicą, auto jest eksploatowane na dalekich trasach - Włochy i awaria tam to dopiero są koszty.
-
STRUMIENNICA zamiast KATALIZATORA??????
poczytaj tu: http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=7257&highlight=katalizator
-
Uklad chłodzenia - pomocy!!
Przepraszam ale zmieniłem temat, gdyż muszę odgrzać temat. Jestam ostatnio b.zajęty więc rzadko bywam w domu. Zostawiłem mechanikowi auto na trzy dni aby powalczył z problemem opisanym wyżej. Jaki mam stan na dziś. Gdy układ chłodzenia zalany 100% koncentratem cisnienie w układzie mniejsze, temp w korkach dochodzi do 114 stopni - wskazówka stoi pionowo. Uważam, że to nie jest dobre dla silnika zwłaszcza na lato - koncentrat słabo "oddaje cieplo", pewnie wisko będzie często się załączać [wtedy duże spalanie itp.] Gdy układ zalany w stosunku 1:1 z wodą to ciśnienie bardzo rośnie w układzie. Gumowe przewody robia się jak kamienie, wyczuwalne przy ściskaniu jakby powietrze było w wew. Temp. na teście nr 7 108 -110 stopni. Wydaje sie jakby trochę zagotował. Wskazówka stoi pionowo. Może to normalne? Może zbyt późno otwiera się termostat? Jak to wygląda u Was? :modlitwa: :modlitwa: Jak sprawdzić termostat ? :modlitwa: [mechanik sprawdzał i twierdzi, że się otwiera przy 105 stop.](':modlitwa:')(':modlitwa:') Jakie powinno być cisnienie w ukladzie i jak to sprawdzić? :modlitwa: :modlitwa:
-
Wymiana oleju "lifetime" automat E39
Zgadzam się z calą relacją psychop. Wymienilem olej w skrzyni przy przebiegu ok.200 tys. To co zobaczyłem w misce na magnesach oznaczało, że olej nalezało wymienić. Olej kupilem w duzym opakowaniu [20 l] za 310 PLN netto. Skrzynia pracuje ok. Znikneło np. szarpnięcie przy załączaniu "D". Według mnie i większości uzytkowników za oceanu - olej należy wymieniać. :!:
-
moje boje z odciną po raz n-ty...
Piszesz, że sprawdzano wydech - rzuć jeszcze raz okiem na kata. U mnie było tak: auto strasznie muliło na wysokich ok 4-4.5 tys obrot., zaczeło duzo palić, czasami komp odłączał cylindry. Serwis bosha twierdził, ze wszystko ok, komp ok, spaliny ok. Okazało się, ze oberwały się katalizatory [straszny mam dojazd do domu]. Zdecydowałem się na wycięciem katów - 286 KM wróciło do stajni i można znów zamykać obrotomierz. :!:
-
Uklad chłodzenia - pomocy!!
Jak w moim przypadku sprawdzić prawidłowość ciśnienia w układzie chłodzenia ? :?: Czy węże od chłodnicy przy pełnym nagrzaniu są b.twarde? Przejechałem 100 km i temperatura była w zakresie 108 -111 stopni [polowa trasy to miasto - korki w Poznaniu] Nie wiem co z tą uszczelką pod głowicą? Wymieniać czy też nie.? :modlitwa:
-
Uklad chłodzenia - pomocy!!
Gdy odpalam po nocy i silnik się zagżeje to przewody robią się strasznie twarde. Po odpowietrzeniu i uzupełnieniu płynu jeździłem przez cały dzień i wszystko było ok. temp. w zakresie 105 -110 stopni. Nawet praca na postoju 15 minut to wszystko ok. Może to termostat. Albo uszczelka i blok po rozgrzaniu doszczelnia się - na zimnym puszcza w układ.
-
Uklad chłodzenia - pomocy!!
To by się zgadzało, trochę to przekombinowane. Test nr.7 u mnie pokazuje temp. 108 stopni i zmienia się w zakresie 103 -108 - przy rozgrzanym silniku. A jak to wygląda u innych?
-
Uklad chłodzenia - pomocy!!
Trudno sprawdzić przegrzanie, wskazówka stoi pionowo ani drgnie, nawet jak dojeżdżałem do mechanika z pekniętą chłodnicą to wskazówka stała jak wryta pionowo :jawdrop: Podobno jak będą twardnieć węże to już jakiś sygnał. A jak sprawdzić która to uszczelka? Jaką temp. powinien wskazywać komp. w teście chyba nr. 8? :?:
-
Uklad chłodzenia - pomocy!!
Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. Czy czasem prawdziwą przyczyną pękniecia chłodnicy nie jest padająca uszczelka pod głowicą :cry2: Tzn. na zimnym silniku może puszczać w układ chłodzenia, potem gdy blok się nagrzeje to się doszczelnia. Tak jak pisałem wyżej wycinałem katy, auto zostawiłem rano odbierałem pod wieczór. Może mechaniol ją katował na zimnym by sprawdzić sobie spawy i "napompował" układ chłodzenia [ w przypadku słabej uszczelki pod głowicą] i chłodnica padła. W jaki sposób sprawdzić uszczelkę pod głowicą? Jak ewentualnie sprawdzić która to jest? :?:
-
Uklad chłodzenia - pomocy!!
Chłodnica wymieniona - uzywka 300 PLN. Mechanik twierdzi , że przyczyna było źle pracujace wisko - tez wymienione oryg. 800Pln Chlodnica zalana tymczasowo wodą aby sprawdzic szczelność. Czeka mnie wyjazd ok.3500 km w 3 dni - moze lepiej zalać płynem.? :?:
-
zuzycie hamulcow
Trudno coś jeszcze dodać, może jeszcze grubość tarcz lub zapieczony cylinderek. :?:
-
SPALANIE NA KLIMIE
Pisałem, że ok. 1litr/100km to przy ustawieniu np.:17 stopni na klimatronicu wtedy wszystko chodzi na maksa jak na dworze upał. Przy ustawieniu 20 stopni przy duzym motorze trudno zauwazyć zuzycie.
-
Uklad chłodzenia - pomocy!!
Czy pasuje chłodnica od innego modelu V8 np. E39 itp. :?: