Treść opublikowana przez kubaj123
-
Jaki silnik do e90?
Jeżeli mówisz o M47 to to jest raczej pancerny silnik. Problem z panewkamiwystepuje tylko gdy wymienia się olej co 20-30tys. No i turbo ale turbo to jest raczej rzecz eksploatacyjna której nie można regenerować tylko trzeba brać nówkę. Panewki możesz poznać po bardzo głośnym stukaniu waleniu wraz ze wzrostem obrotów, na you tube jak wpiszesz to na pewno wyskoczą jakieś filmiki
-
Jaki silnik do e90?
Nie raz to mówiłem i pewno nie raz powiem. 90% aut z Niemiec to największe szroty a pozostałe 10 to albo kupowanie osobiście aut albo trafianie okazji od 1 właściciela który dbał o auto. Nie rozumiem czemu w Polsce przyjęło się coś w stylu, że Niemiec dba i szanuje. 99% aut z Niemiec jest grubo kręcona. Wolałbym już kupić Anglika i go przełożyć. Niemiec jeździ dopóki auto się nie zacznie sypać, sprzedaje to Mirasom Handlarzom, Miras cofa przebieg do 180tys. mowi ze igiełką od 1wł. a naiwne Polaki w to wierzą... I nie mówię ze nie ma dobrych aut w Niemczech bo są z tym, że większość tych co są w Polsce to trupy.
-
Jaki silnik do e90?
Zapłacić zapłacisz ale do Niemiec na ogół się jedzie ściągnąć szrot za taniej i sprzedać go drożej w Polsce przez co nie istnieje takie coś, że kupisz taniej w Niemczech zajebiste auto, dla tego moje zdanie jest takie ze auta z Niemiec to największe gowno świata. Ale to tylko moja opinia. E90 z początku produkcji 320d kupisz za 30-32tys w dobrym stanie
-
Jaki silnik do e90?
Koszty eksploatacji będziesz miał dokładnie takie same bo jest to w 95% ten sam samochód. Wszystko co jest poniżej 45tys będzie wymagało dużego albo bardzo dużego wkładu finansowego. Z tego co widzę to szukasz dobrego i sprawdzonego auta a takie samochody się mocno cenią. Pod 50tys powinieneś znaleźć bardzo ładne e92 z mniejszym przebiegiem
-
ceramiczna ochrona lakieru? Modesta+ GTechniq Ceramic Pro 9H
Nie wydaje mi się aby to był jakiś super produkt. Ja osobiście bym jak już to wybrał ceramikę lub kwarc a nie jakaś hybrydę. Moja ceramika ma 2 lata i ma się dobrze
-
kodowanie
Jeżeli nie możesz zresetować dsc to na 95% kupiłeś złe przelaczniki
-
[e91 320d] EGR czyścić czy zaślepić
jezeli znasz się na modyfikacji map ECU to jest to roboty na 20 minut góra. Jeżeli nie umiesz to nie zrobisz :D
-
kodowanie
Wszystko masz opisane na forum. Jeżeli kupiłeś nie od tej wersji to nawet po kodowaniu nie będzie działać nic
-
[e91 320d] EGR czyścić czy zaślepić
Zdecydowanie wyłączenie egr polepsza właściwości jezdne a dodatkowo turbina wstaje szybciej o około 150 obrotów. Nie są to dane wyssane z palca tylko sam na własnym samochodzie robiłem wykresy ciśnienia w zależności od obrotów przy pełnym obciążeniu. Wyszło jasno ze turbo wstaje szybciej i szybciej osiąga pełna moc. Plus tego tez jest taki ze czyste powietrze trafia do silnika. Minus taki ze silnik produkuje trochę więcej tlenków azotu i na zimnym silniku może lekko śmierdzieć. Egr można odłączyć programowo, zasklepić lub odpiąć podciśnienie i wężyk od podciśnienia zamknąć - dwie ostatnie pozycje dadzą nam niestety check
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Bez podstawowej informacji jaka moc i silnik to co najwyżej mogę ci polecić 16 calowe stalówki na oponach 195. Do 50km wystarcza.
-
Jaki silnik do e90?
Tak jak mówisz 20i 150km to raczej żółw będzie. Do szybkich nie należy i szybko bez wkręcania na obroty nie pojedzie. Najlepiej by było Ci szukać 30i bo jest to sprawdzona i raczej bardzo udana jednostka z tym ze to już koszt około 40tys i ciężko chyba znaleźć. Spalanie przy lekkiej jeździe w mieście strzelam ze 13-14
-
Łódzkie
Kendall rąbień
-
Ciekawe oferty z allegro - e9x
Trzeba do tego mieć czujnik zmierzchu lub zegary to obsługujące?
-
Ciekawe oferty z allegro - e9x
A moze sie skuszę nawet na to. Poczytam jak to działa i zobaczymy
-
Ciekawe oferty z allegro - e9x
Podpasuje to do e90?
-
Jaki silnik do e90?
325i było by fajna opcja dla Coebie ale z początku produkcji maja dość poważne problemy z tlokami. Ktoś napisał na forum kompendium wiedzy o 25i i tam masz wszystko idealnie opisane, musisz tylko poszukać. Diesle dla ciebie raczej odpadają bo nie zaoszczędzisz dużo na paliwie. W bardzo dobrym wyposażeniu i z małym przebiegiem znajdziesz na spokojnie 20i. Ewentualnie możesz rozejrzeć się za 25i z późniejszych lat produkcji.
-
Jaki silnik do e90?
Tylko jaki budżet?
-
Felgi do F10
Zanim zaczniesz cokolwiek zmieniać to: Zacznij od przeczytania instrukcji a dowiesz się, że różnica w średnicach opon nie może być większa jak 1% więc jeżeli walniesz felgę 11j to nie wiem jaką ty chcesz opone dobrać do tego. Ja przy 10j musiałem brać 305 na tył aby było to mniej niż 1% 11j powinno wejść na tył na styk. Bardziej się zastanów nad przodem bo z przodu miejsce jest bardzo ograniczone poprzez zwrotnice całą w szczegółności w górnej jej części.
-
La Bunia 325xi: ublock forever !
Znalazłem na Olx gościa który te zegary robi: BMW 1M E81 E82 E88 E87 - tarcze licznika wszystkie modele https://www.olx.pl/oferta/bmw-1m-e81-e82-e88-e87-tarcze-licznika-wszystkie-modele-CID5-IDa0089.html Wstawił ogłoszenie na nowo
-
Jaki silnik do e90?
Ten z otomoto na bank miał coś robione przy światłach, sterowanie ma od halogenyu a światła ma xenon.
-
E91 330d 241 KM, prędkość max. przy dużym obciążeniu
Założyłeś ze vmax to 250 i auto przy 250 osiąga max moc. W tym przypadku zapewne jest to ograniczone elektronicznie wiec do osiągnięcia 250km/h niekoniecznie potrzebna jest pełna moc auta. Dalej chyba nie muszę tłumaczyć. Rok temu jadąc swoim 320d do Genewy na targi w 3 osoby gdzie łącznie wyżyliśmy z 300-350 i do tego pełny bagażnik na łamcie jechaliśmy 200km/h czasami nawet 210 tyle ze potrzeba było na to czasu. Jeżeli u ciebie nic więcej nie szło to albo masz zapchane filtry powietrza albo turbo już słabiej dziala
-
M57T2..e91..wyrzucilo olej..
Możliwe np że poszedł wąż olejowy od turbo a oprócz tego nic mi nie przychodzi do głowy którędy by mogło to zlecieć. Chyba ze jest gdzieś dziura wielkości ręki :D Jak dołujesz oleju to wydaje mi sie ze powinieneś dać radę bez żadnych szkód przejechać ten 1km do mechanika na bardzo niskich obrotach.
-
[e90/91] Mpakiet polift do przedlifta
zderzak ten sam, "dyfuzor" inny lekko jest ale pasują oba pomiędzy wersjami, najlepiej jest kupić w aso, nówka 300zł a na allegro 99% tego badziewia jest rozwalone.
-
E90 i E91 Black Line zakup grupowy, zbieramy chętnych:)
Ale jest inne rozwiązanie. Na Allegro są lampy ori hella do e90 czerwony dół, biała góra jak w blackline z tym ze nie są dymione. Wystarczy dobrać odpowiednia gole jakiegoś oracala i mieć lampy blackline za 550-600zl. Moim zdaniem fajne rozwiązanie i dosyć tanie.
-
Felgi do F10
Moim zdaniem nie ma takiej możliwości nawet żeby wsadzić 245 na 9.5j. Będzie tam jakiś chory naciąg jak te wszystkie auta stance srance. W F07 na 10j mam 305 a gdzie na 9.5j 245. W e90 mam 255 na 8.5j