Treść opublikowana przez bmwe83
-
[X3 2.0D]150 KM Kilka pytań
Przy max prędkości macie jakieś drgania na kole kierownicy? Bo u mnie już przy 170 czuć jakby koła były źle wyważone, a tydzień temu przy zmianie wyważałem.
-
[e83] 2.0D Manetka z BC (rozwiązane!!!!)
Fajnie wszystko opisałeś. Temat można by skopiować do działu ,,zrób to sam-gotowe recepty". To my dziękujemy za Twój czas poświęcony na udokumentowanie tej modernizacji.
-
Bmw x3 2.0d 2006 rok problem po odpaleniu
Ja miałem uszkodzony sterownik i 2 świece a mimo to zapalał i nie gasł.
-
[e83] 2.0D Manetka z BC (rozwiązane!!!!)
Kiedyś widziałem temat przerobienia na komp. pokładowy, ale teraz nie jestem w stanie znaleźć go. Jak uda ci się wszystko podłączyć to mam nadzieję że podzielisz się swoją wiedzą. Sam chciałbym przerobić u siebie.
-
jakie są najmniej awaryjne silniki w x3?
Diesle bmw mają łańcuch rozrządu.
-
[X3 2.0D]150 KM Kilka pytań
Wszyscy mówią że e83 ma podzespoły z e46. Klapki w kolektorze u siebie wywaliłem, ale były w dobrym stanie przy przebiegu 210tys. Jak końcówka wydechu skierowana jest w dół to DPF brak, jak jest prosta to jesteś szczęśliwym posiadaczem filtra. Co do zapalania do sprawdź jakie masz błędy. U mnie przy uszkodzonym sterowniku świec silnik zapalał nawet podczas mrozów.
-
X3 E83 2007 - co myślicie o chiptuningu
Nie można mówić że 150KM w ogóle nie jedzie :) ale rzeczywiście przydałoby się chociaż te 30KM więcej.
-
2.0 nierówna praca silnika i kopcenie
Też myślę że trzeba sprawdzić parametry pracy silnika podczas tej usterki. Porównaj gdy pracuje dobrze i jak faluje. Sądzę że dym z rury i duża kompresja jest przyczyną wtrysku większej ilości paliwa na drugim cylindrze. Miałeś błąd sterowania płynną pracą silnika i dlatego sterownik wtryskuje na jednym więcej paliwa.
-
X3 2.0d 2005 problem chyba ze sprzęgłem
Piszesz że w normalnych warunkach sprzęgło chodzi normalnie. Więc jak chodzi sprzęgło w trudnych warunkach? Prócz smrodu. Jeśli sprzęgło zaczyna się ślizgać to możesz to sprawdzić na wysokich biegach pod górkę wciskając więcej gazu. Jak w śniegu nie wyłączysz DSC to mogą śmierdzieć klocki hamulcowe.
-
X83 ukryty wyłącznik,zaplonu
Zależy co ten wyłącznik będzie odcinał, bo może powodować błędy.
-
check engine 2.0d 2007 150PS
analogwerte - temperatura silnika
-
[EXX] Naprawa Sterownika Świec (diesel)
To napisz jaki jest prawidłowy, chyba że to tajemnica. Po wcześniejszym podgrzaniu radiatora łatwiej się lutuje.
-
check engine 2.0d 2007 150PS
Czemu temperatura jest na 119 ?
-
E90 - aktualizacja sterownika silnika przez winkpf ??
piszesz że gm się nie aktualizuje, dlatego pytam o zke bo przy imporcie winkfp były pliki zke
-
E90 - aktualizacja sterownika silnika przez winkpf ??
a ZKE się aktualizuje? gdzie w inpie znajdę ten numer?
-
E90 - aktualizacja sterownika silnika przez winkpf ??
jeśli mam w e83 gm5 od e46 to muszę aktualizować winkfp plikami sp-daten od e46? mam sp-daten v41 od e83 i tam nie ma mojego numeru 6944840
-
[E83] 3.0d Gdzie znajduje się moduł świec żarowych
Jak ktoś ma zwinne ręce to można to wyjąć od góry w kilka minut. U mnie ten sterownik jest pod alternatorem.
-
Akumulator Bmw X3 2.0D 150KM
A gdzie jest zarejestrowany akumulator. Ja szukam disem, sprawdzałem w fa i nie ma nic o aku. W E60 czy E90 rodzaj akumulatora jest kodowany w wyposażeniu auta ale u nas nie ma.
-
E83 Ukryte menu jak wejść.
mientus751 żeby odblokować pozostałe funkcje musisz włączyć opcje 19 i w momencie gdy będzie na off wciskasz guzik i dopiero potem wchodzisz na ukryte opcje.
-
E83 wersja z kratką
:duh: oto pełna lista #0904 $169 $1CA $240 $249 $386 $494 $534 $548 $648 $845 $851 $863 $888 $896 $8SW %0354 &ACAT *PB11 :) Kolego Capaz możesz opisać jak ununąć wpisy i przekodować pod FA ? Bo jak widać nie jestem ekspertem w tym programie
-
E83 wersja z kratką
E83_#0904&ACAT%0354*PB11$169$1CA$240$249$386$494$5 pozostałą część roszyfrowałem
-
E83 wersja z kratką
co może znaczyć ten wpis w fa - E83_#0904&ACAT%0354* pierwszy to rocznika a dalej nie wiem
-
E83 wersja z kratką
to czekam na wasze wpisy moje moduły: lsz, abg, aews, akmb, dxc, gm5, ihk, lws, rad, vgsg dzięki
-
E83 wersja z kratką
Witam wszystkich. Moje x3 było sprowadzone jako wersja ciężarowa i ma wyłączone elektryczne szyby z tyłu i tylną wycieraczkę. Próbuje to uruchomić i nie daje rady, może ktoś coś podpowie. Sprawdzałem i dochodzi prąd do silniczka szyby. W ncs szukałem opcji która mogłaby zablokować szyby ale nie znalazłem.