Treść opublikowana przez maciek_w
-
Felgi do F10
Zamówiłem Micheliny PSS 245/35/20 na przód i 285/30/20 na tył. Mają być z gwiazdką, nie muszą z RoF. EDIT [10.04]: zamówienie wstrzymane póki co (patrz: post poniżej). Michelin nie robi w tych rozmiarach opon z gwiazdką. Mają być dostępne dopiero pod koniec wakacji albo na jesieni (perfekcyjny moment na wypuszczenie opon letnich, tak na marginesie...)
-
Felgi do białej f10 m-pakiet
wrzucaj wrzucaj, ładnie jest :) [albo galerię załóż i wrzucaj do woli :) ]
-
Felgi do białej f10 m-pakiet
aaaaa, fakt. teraz doczytałem. z tego wszystkiego podsufitkę w alcantarze bardzo chętnie bym zobaczył. bo też planuję :)
-
Felgi do białej f10 m-pakiet
O matko... A czemu ta masakra wnętrza służyła? :)
-
M3 F80 MANHART 550HP - koniec projektu str.45
Na początku maja (w sensie miesiąca ;) ;) ) mam umówioną jazdę M4... odliczam dni ;)
-
Felgi do F10
O ile prawdą jest, że M-ki jeżdżą na zwykłych gumach (nie RoF), to chyba muszą być opony z gwiazdką bez RoF? Tak, w każdym razie, powiedzieli mi u jednego z lokalnych dilerów BMW.
-
M3 F80 MANHART 550HP - koniec projektu str.45
Wygląda i brzmi super na zewnątrz. W środku jakoś nie pasi mi kierownica w alcantarze, oprócz tego - super. Aha, jaki to wydech (pewnie już pisałeś wcześniej...)? m.
-
Felgi do F10
Dzięki, dzięki Twojej uwadze zacząłem mocno sprawdzać! Zatem: do BBS poszedł mail z pytaniem o to, czy CI-R będzie odpowiedni dla opon RoF. A Magicy od Tuningu szukają opon. Mam nadzieję nie popełnić głupoty. ;)
-
Kolejny watek typu: Co wybrac?
w Polsce Ghibli V6 410KM już od EUR 100k ;). Niewiele więcej niż dopakowana extrasami M3-ka To może za wielkim stawem trochę taniej?
-
Felgi do F10
Tak, czekam na BBSy (wymiary zgodnie z zaleceniami BMW), mają mieć TUV i będą obute w opony z gwiazdką. Doedukowałem się w międzyczasie i wygląda na to, że są wersje opon z gwiazdką, które nie są RoF. Zatem może będę miał właśnie takie, jeśli BBS nie nadaje się do RoF.
-
BMW 4GC biel alpejska - konfiguracja
Nic dodać, nic ująć :)
-
Felgi do F10
Zadałem to samo pytanie w salonie, kiedy odbierałem swoje auto. Odpowiedź: ma to znaczenie przy usterkach zawieszenia, które zdarzą się w czasie gwarancji. Opony bez gwiazdki mogą być pretekstem do wyłączenia odpowiedzialności Ja stosuję prostą zasadę: najlepsi producenci (czyli żadne DOTZE, RONALE, AEZ), tylko felgi z TUV, tylko felgi dostępne w normalnej sieci handlowej w Polsce (żadne wynalazki indywidualnie ściągane z zagranicy), tylko dedykowane do danego modelu samochodu. Jak masz produkt dobrej jakości, spełniający normy ogólne i pasujący do Twojego auta, to nie ma co się bać. W zasadzie, biorę jeszcze pod uwagę wagę felgi (w stosunku do ceny - tj. szukam najlżejszej w moim budżecie, przy założeniu spełnienia pozostałych kryteriów). Na samym końcu jest wzór. m.
-
BMW 4GC biel alpejska - konfiguracja
Bo w x-Drive nie montują m-kowego zawieszenia :( I o to cały ból... U mnie też jest zwykły, pasywny, seryjny, emerycki zawias... Dlaczego? Patrz zdanie powyżej.
-
cała prawda na temat chip tuningu
a możemy wrócić do głównego wątku na chwilę i porozważać, jaki wpływ na trwałość silnika ma chipowanie? i na co uważać na wykresach z hamowni, żeby ocenić, czy magicy zrobili sensowną robotę z głową, czy odwalili chałturę? rgds m.
-
Kolejny watek typu: Co wybrac?
o taaaaak. jest przepiękne! (można darować sobie pierwsze 6 min)
-
BMW 4GC biel alpejska - konfiguracja
Utwardza i zmiękcza amortyzację, w zależności od wybranego ustawienia. Nie wiem, jak sprawdza się w praktyce, choć z opinii na forum wnioskuję, że chyba jest to fajna rzecz [ U siebie mam zwykle pasywne zawieszenie, bo z góry zakładałem robienie modów w aucie, które sprawią, że EDC poszłoby do wywalenia, zatem szkoda kasy]
-
Kolejny watek typu: Co wybrac?
W PL: dwa razy więcej. Jedno i drugie... :duh:
-
BMW 4GC biel alpejska - konfiguracja
Święte słowa. Też darowałem sobie masę bajerów (np mam fotele ustawiane ręcznie). Natomiast: uwielbiam swój szyberdach. Bo w BMW jest naprawdę duży! (Np. vs Benz, albo Audi; mówię o sedanach). I uwielbiam, jak mam jasno w samochodzie. Uwielbiam turlać się z otwartym dachem. Wiem, że to bezsensownie marna namiastka kabrioletu... Dla mnie jednak szklanka jest do połowy pełna i sprawia mi radość moje okno wystawione do nieba :) m.
-
BMW 4GC biel alpejska - konfiguracja
Dzięki za filmik :)
-
BMW 4GC biel alpejska - konfiguracja
Moim zdaniem (od ładnych kilku lat jeżdzę autami 4x4) warto brać xdrive, jeśli sprawi, że będziesz miał większe poczucie spokoju i bezpieczeństwa na mokrej drodze jesienią albo zimą. No i jeśli mieszkasz gdzieś, gdzie choćby potencjalnie może być trochę śniegu. Kwestia filozofii. Z wyposażenia darowałbym sobie: 1) grzanie kierownicy chyba nie jest konieczne w Polsce. Auto nie stoi w garażu? :/ 2) zmienny układ kierowniczy: normalnemu nic nie brakuje, lepiej wydać tę kasę na coś innego (kolor jakiś może?) 3) ostrzeżenie o zmianie pasa ruchu: zbędne. Najlepszym systemem będziesz Ty sam 4) ostrzeżenie o ograniczeniach prędkości: zbędne, j.w. 5) teleservices Jak chcesz podbajerować auto, to może rozważ HUD? Silnik: 28i m.
-
Chiptuning F-ek/wykresy/modyfikacje itp.
Powiedz chociaż, że DPFy ludziom zostawiasz... Bo po ostatnim artykule w Wybornej.... :mad2:
-
Kolejny watek typu: Co wybrac?
Samochody tanie jak w Stanach, racz nam dać, Panie.... [bierz ///M3, skoro masz w zasięgu. Szczerze mówiąc, nie bardzo widzę powód, dla którego rozum i serce podpowiadają Ci różne wybory ;) ]
-
Głośno, głośniej, f30
PEŁNA zgoda. Co gorsze, podobne zdanie można mieć również o 320i oraz o 328i. Silniki brzmią bardzo surowo i metalicznie, bez wyrafinowania i miękkości :( Innych silników w F30 nie słyszałem jeszcze. Ciekawi mnie, jak sprawiają się akustycznie 335i/335d. Może ktoś z Was mógł porównać te wersje z ekwiwalentem z serii f10?
-
bmw f10 xdrive 550i różna szerokość felg
Gdyby czujniki były wrażliwe na 3,5mm różnicy na średnicy koła (a tyle jest właśnie różnicy między 245/40 a 275/35; zakładam dla jednakowej średnicy felgi), która przecież wynosi dobre 67cm, to wszyscy mielibyśmy choinkę ostrzeżeń przy byle zmianie temperatury... Wydaje mi się, że to nie rozmiar opony powoduje wyskakiwanie błędu w tym przypadku
-
bmw f10 xdrive 550i różna szerokość felg
Mam Ci wrzucić fotki moich kół?