Skocz do zawartości

maciek_w

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez maciek_w

  1. maciek_w odpowiedział(a) na johna2 temat w F10, F11
    A w temacie dodam od siebie kilka myśli. Po pierwsze: dźwięk dizla w 535d jest dość wyrafinowany. Słychać, że to kopciuch z traktora, ale jest dobrze wytłumiony i wewnątrz brzmi miękko i słychać pojemność. Po drugie ogólnie w samochodzie jest dość cicho - choć nie do takiego stopnia, aby wybić mi z głowy pomysł zrobienia porządnego wyciszenia Po trzecie, bardzo zdziwiło mnie, i ucieszyło zarazem, przeobrażenie, jakiemu uległo brzmienie silnika po wymianie oleju. Jest ciszej, bardziej miękko, bardziej wyrafinowanie (dużo bliżej 3-litrowego TDI w nowym A6, który jest moim osobistym benchmarkiem dobrze brzmiącego dizla) Ogólnie, jest dużo lepiej, niż myślałem, że będzie sent from my iPhone (sorry for typos) via Tapatalk
  2. Dodam tylko, że ja będę miał z tylu 285/30/20 zamiast 275/30/20 na feldze 10,5". Może to też jakaś opcja do rozważenia u Ciebie? sent from my iPhone (sorry for typos) via Tapatalk
  3. maciek_w odpowiedział(a) na johna2 temat w F10, F11
    Wrzucisz jakiś filmik? sent from my iPhone (sorry for typos) via Tapatalk
  4. A u mnie włączyła się rzeczywistość. Kilka żwawszych startów spod świateł, trochę dynamiczniejszej jazdy wieczorami, trochę więcej turlania w korkach i mamy wynik 10.3/100. Nadal przyzwoicie, jak mniemam. m.
  5. założyłem opony przód 245/40r19 i tył 275/35r19 Rozmiary są ok. Ja przy 20" będę miał 245/35 oraz 285/30 m.
  6. Sławomir, Arek: miło słyszeć. Dzięki! :)
  7. Chyba dopiszę na listę modów :)
  8. "Follw me home" - zapala światła na czas, który ustawisz w Menu
  9. Brawo! Faktycznie cudeńko! :) Zazdroszczę... LEDów w zasadzie. Cała reszta mega fajna, ale nie moje kolory. Lakier wygląda SUPER z powłoką. Gratulacje :) sent from my iPhone (sorry for typos) via Tapatalk
  10. Cudownie wygląda! Kto robił zawieszenie? sent from my iPhone (sorry for typos) via Tapatalk
  11. maciek_w odpowiedział(a) na leox temat w F10, F11
    520d wystarczy większości ludzi do bardzo żwawego poruszania się w mieście (nie wyobrażam sobie sytuacji, w której prawie 200 kucy byłoby w mieście niewystarczające), a w trasie bez wysiłku turla się 150kmh i szybciej i jest zupełnie przyjemnie. To bardzo fajny kompromis osiągów, rozsądku i ekonomiki jazdy. Większą moc kupuje się dla emocji, ambicji, czy z innych jeszcze powodów (każdy będzie miał swój). Moje 535d stoi w korku tak samo dobrze, jak 520 kolegi z pracy. Turla się z prędkościami miejskimi dokładnie tak samo, jak jego auto. Ba, nawet w garażu stoi tak samo. Tylko on nie utrze nosa Golfowi R, albo jakiejś innej fajnej zabawce. Bo i też nie jarają go takie rzeczy. A w trasie poczeka tę minutę, albo kilka minut dłużej, zanim zrobi się większa i bezpieczniejsza przestrzeń na wyprzedzenie jakiejś zawalidrogi. On szczęśliwy i ja szczęśliwy. Złego słowa nie powiem na f10 520d (byle z automatem!!). Poza akustyką - jest wyraźnie gorsza niż w 535. No i, dla mnie, miała za mało mocy potrzebnej przez ten 1% czasu... (Zresztą, jak ktoś mi to w innym wątku wytknął, może bez sensu to 535, bo sportowe to to nigdy nie będzie, i może dla zaspokojenia potrzeb zabawy czymś mocnym warto było pomysleć o samochodzie sportowym z założenia...)
  12. Ja też... Szału bym dostał. Zwłaszcza korzystając z tempomatu (nigdy tego nie zrobiłem jeszcze... Nawet nie umiałem kupcowi mojego poprzedniego auta odpowiedzieć na pytanie "jak włączyć tempomat")
  13. maciek_w odpowiedział(a) na leox temat w F10, F11
    W 535d f10 też słychać, że silnik spala ropę. Dizel bez dwóch zdań i to wyraźnie słyszalny na zimno i na ciepło. To jest taki przyjemny, miękki dizel, ale jednak. W czasie jazdy nie usłyszysz tego już tak bardzo. Szumy robią swoje. 520d f10, które miałem kiedyś, było trochę surowsze, trochę mniej "wygładzone", trochę twardsze. Ale i tak o cały kontynent lepsze od X3 20d oraz f30 320d pod względem wyciszenia. Może spróbuj inny egzemplarz? Ps. Jeśli szukasz dizla, z którym da się żyć pod względem brzmienia, to przejedź się nowym audi A6 z 3-litrowym motorem. Moim zdaniem najlepiej brzmiący silnik dizla w tej klasie (a nawet lepiej wytłumiony niż 3-litrówka w 7er f01). Co stwierdzam z pełną świadomością łamania tabu ;)
  14. Tak czy siak, zaczynam karmić świnkę skarbonkę z wiadomym zamiarem ;)
  15. Kurczę, powiem Ci, że jakby wierzę, ale nie do końca jakieś dwa miesiące temu miałem sposobność pojechać sobie chwilkę (jeszcze Iśką) za czarną M4 (jak się okazuje, pewnie mojego sąsiada, ale ciiii...) długą, warszawską ulicą z kilkoma dłuższymi kawałkami prostej między światłami. i na moich oczach w czasie tej drogi rozegrał się dramat w trzech aktach (trzy światła). Owa M4 w roli ofiary oraz nowy Range Rover (ten duży!!! nie sport) V8 5.0 supercharged w roli oprawcy. Maja: to było żenujące przedstawienie. Gość w M4 tak mielił kołami na każdym starcie, że nie miałem siły patrzeć. A Range: jak z katapulty na lotniskowcu. Światło-pedał-pozamiatane. Zero zerwanej przyczepności. Zero piśnięcia oponami. Po prostu brutalna, bezwzględna skuteczność. Szok. Akcja miała miejsce wieczorem, przy temperaturze kilku st C., na leciutko mokrym asfalcie (LECIUTKO). Stąd moje pytanie: czy to wina samochodu, kierowcy, opon, czy czegoś jeszcze. Zakładam, że Range nie ma 4.4s do 100...
  16. yyy... ale po co chcesz to robić? przecież musisz zachować w miarę stałą średnicę całego koła. czyli przy stałej średnicy felgi, musisz mieć stałą wysokość boku opony, bo inaczej całe koło będzie albo za małe, albo za duże. profil opony nic nie znaczy w tym momencie, bo musisz mieć te 98 (przód) albo 97 mm (tył) wysokości opony (tyle wychodzi u Ciebie przy rozmiarach, które masz obecnie) nawet jak założysz "niższy profil" (tj 35 zamiast 40 i 30 zamiast 35), to to nic nie zmieni, bo skompensujesz szerokością opony. I tak na przedniej osi musiałbyś założyć kapcie 275/35, bo to da zbliżoną średnicę koła (wysokość opony wyniesie 96 mm) a z tyłu 315/30 (wysokość opony 94 mm) dlatego drogą do zmniejszenia wysokości balonów będzie większa średnica felgi...
  17. dzięki... to się poczułem :roll: ex-posiadacz odpowiednika pastucha, z x-drivem, w jasnym kolorze, bez m-zawiasu (bo w x-drive nie dają, a zamiast EDC wolałem okno w dachu i komfortowy dostęp) idę założyć kapelusz i zrobić rundkę dookoła osiedla ;) m.
  18. Passat?
  19. Też jestem pod wrażeniem! Znowu wykorzystam moje poprzednie auto jako benchmark (Insignia 2.0T 4x4 zrobiona na 270KM): rzadko schodziłem poniżej 13.5l /100km w mieście, a w trasie zwykle 10-11. Średnio wyszło (z 90 tys km przebiegu) jakieś 13l/100km. Swój styl jazdy oceniłbym jako "zdecydowany" - bez szaleństwa i wyścigów na każdych światłach, ale też bez turlania się 50-60km/h. Zatem Twój wynik (podobnej wielkości samochód, podobnej pojemności i mocy silnik) jest naprawdę dobry. Pewnie duży wpływ ma masa: mój czołg ważył ok 1850 kg, czyli pewnie 150 kg więcej niż 528i bez x-drive?
  20. Jak się jeździ na mokrej nawierzchni? Trochę bałbym się takiej mocy i momentu wysyłanych tylko na tył...
  21. Koniecznie pomaluj! Wyglada to w obecnym zestawie ... Nieciekawie :(
  22. Podobno ma trzymać dwa lata. Zobaczymy - jak za szybko zniknie, będzie smuteczek
  23. A z tylu? Dzięki! :)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.