Treść opublikowana przez Shaft28
-
328 luźny drążęk skrzyni biegów
ja wymieniałem sam element 7 (plastikowa tulejka) na wybieraku i widać poprawę, a był luz straszny jak widzieliście na moim filmiku na pierwszej stronie tematu do tego zamontowałem zestaw naprawczy piątego biegu - różnica diametralna. Teraz piątka wchodzi leciutko i wraca zawsze na miejsce, a wcześniej to był horror
-
[e46] Zaczepy słupska bocznego dolnego
dokładnie, teraz muszę wymyśleć jak to przykleić bo mi dynda :P
-
[e46] Zaczepy słupska bocznego dolnego
próbowałem tak jak napisałeś, ale chyba mam coś wyłamane zaczep plastikowy w tym słupku bo się nie trzyma... będę musiał to przykleić na jakąś poxylinę czy cuś :/
-
[e46] Zaczepy słupska bocznego dolnego
czyli zapewne ja to robiłem zle, bo najpierw wkładałem dół a potem góre... a tu najpierw trzeba zachaczyć górę, a potem włożyć dół - dzieki za info :)
-
[e46] Zaczepy słupska bocznego dolnego
to muszę przysiąść do tego raz jeszcze, bo nie mogłem sobie poradzic z montażem, u góry nic mi nie trzyma tej osłony :/
-
[e46] Zaczepy słupska bocznego dolnego
Witajcie, Ostatnimi czasy rozwaliła mi się sprężynka która odpowiada za zwijanie pasa, pasażera z przodu. Dodatkowo zaczęła mi odpadać osłona słupska od strony pasażera. Cały pas wymienię na nowy to wiadome - bezpieczeństwo. Ale zastanawia mnie w jaki sposób jest montowana ta osłona słupka dolna (numer 9 na rysunku). Zauważyłem że wchodzą tam 3 plastikowe kołeczki od dołu (numer 10 w kółeczku na rysunku), ale jak ona ma się trzymać u góry? Nie zauwazyłem żeby coś było wyłamane. Na realolem nie widać dokładnie sposobu montażu: http://realoem.com/bmw/diagrams/j/t/83.png Może ktoś z was miał styczność i rozbierał ten słupek?
-
[E46] Interpretacja wyniku z hamowni - max moment przy 2900
odświeżam...
-
cb radio montaz
temat o montażu cb radia przeradza się w polecanie i strojenie cb radii :P potem się dziwią ludzie że ktoś nie może czegoś na forum znaleść :P
-
[E46] Interpretacja wyniku z hamowni - max moment przy 2900
Moja Bawarka w końcu wjechała na hamownie MAHA - LPS 3000 :) Wynik jest zadowlający, 155km i praktycznie 340nm, ale max moment jest dostępny za wysoko - 2900 obr, a powinien być tak przy 2100 - 2200... Obstawiam że mam źle ustawione cięgno turbiny :duh: a wy jak sądzicie? jak mogę to poprawić? http://imageshack.us/a/img11/4365/rpkp.jpg ps: wężyki podciśnienia nowe Samco 3mm, elektrozawór od turbiny nowy, czujnik ciśnienia doładowania wyczyszczony.
-
[E46] 320D 98r sedan - Shaft
Bawarka w końcu wjechała na hamownie :) Wyniki zadowalające :D Aczkolwiek za późno mi wstaje turbo - dojdę co jest nie tak ;) http://images68.fotosik.pl/1090/e6cdca6532047d6e.jpg http://images70.fotosik.pl/1088/24d683db21e9cfe5.jpg update 09.08.2013 - Montaż nowego pasa bezpieczeństwa prawy przód update 19.10.2013 - Pomalowanie na czarny mat podpory intercoolera za nerkami update 28.10.2013 - Wymiana łączników stabilizatorów przednich SWAG update 03.11.2013 - Wrzucone zimowe kapcie ;)
-
[M47] Grubość tarczy sprzęgła
tak jak napisałeś 228mm... Wiem że wymienia się komplet ale docisk wyglądał dobrze, a budżet niestety jest skromny ze względu na opłatę OC w tym miesiącu no i wakacje... Wyjmę podkładki milimetrowe spod docisku, które umieściłem. Cofne ten docisk tak jak to powinno wyglądać i sprawdzę jak się będzie sprawować. Za pierwszym razem zrzucałem skrzynie z kumplem w 2h, za drugim w 20 minut :P Dojdę do wprawy ;)
-
cb radio montaz
Ja rozwiązałem temat tak samo... Mam CB radio ALBRECHT AE-6690 i zmieściłem je w schowku po lewej pod kierownicą. Raz że nie widać śladów montażu, dwa że nie będzie kusić złodzieja przez szybę, trzy jest to praktyczniejsze przy kierowcy, a nie gdzieś koło nóg pasażera :)
-
Ile pali twoja bemka
BMW E46 320d M47 136km po zmianie ECU 155km 320nm Pełen bak 63 litry Cykl mieszany miasto / krótkie trasy do 30km z przewagą miasta Na zbiorniku dystans 800 km W przeliczeniu: Spalanie wynosi 7,5 litrów na 100 kilometrów Koszt przejechania 1 kilometra wynosi 0,4215 złotych Koszt przejechania 100 kilometrów wynosi 42,15 złotych Koszt przejechania 800 kilometrów wynosi 337,2 złotych Jak sądzicie? Dobry wynik?
-
[M47] Grubość tarczy sprzęgła
M47 maja tarcze o średnicy 230mm M47n mają tarcze o średnicy 240mm ps: Kemot - trzeba było się kur*a domyślić xD nic to rozbiore to raz jeszcze :P
-
[M47] Grubość tarczy sprzęgła
a widzisz kolego, to że docisk sie sam przybliża to nie wiedziałem... bardzo dziękuje za informację i filmik :) mam nadzieję że jak "zresetuje pamięc" docisku i wyjme te milimetrowe podkładki to sprzęgło będzie mi dobrze działac i przestanie się slizgać :)
-
[M47] Grubość tarczy sprzęgła
składaliśmy sprzęgło uzywając specjalnego trzpienia, który wchodzi w tarczę, a dalej w dwumas ustawiając tarczę idealnie na środku, potem nie wyjmując trzpienia nałozylismy docisk i skręcilismy. Gdy już docisk trzymał tarczę wyjelismy trzpień i przystapiliśmy do dalszego składania. Więc sadzę że operacja przebiegła tak jak powinna... Czy jest możliwe ze po chipie sprzęgło 230 mm nie wyrabia mocy z rzędu 155km 320nm i trzeba zamontować sprzęgło 240mm od polifta 150km m47n?
-
[M47] Grubość tarczy sprzęgła
to może powiecie mi co może być przyczyną... ślizgało mi się sprzęgło przy wyższych obrotach więc postanowiłem że trzeba rozebrać i zobaczyć co się dzieje... razem z kumplem rozebraliśmy wszystko i docisk wyglądał bardzo dobrze, tarcza miała 6mm, dwumasa też ok. Daliśmy tarczę do nabicia, po nabiciu miała 8.2mm Złożyliśmy wszystko, zadowoleni wsiadamy do auta, a tam nie ma sprzęgła... pedał wpada kawałek potem ma taki opór odbijający jak spompowany pedał hamulca... Myśleliśmy że może wysprzęglik - ale to nie to Znowu rozkręcaliśmy wszystko i zrzuciliśmy skrzynię - okazało się odziwo że tarcza była za gruba... podłożyliśmy pod docisk podkładki 1mm co zmniejszyło grubość tarczy z 8.2mm, na 7.2mm a ślizgała się mając 6mm. Złożyliśmy - sprzęgło łapie idealnie na pedale od praktycznie samego dołu a nie jak to było wcześniej przy prawie maksymalnym puszczeniu pedała - jeździ się świetnie - ale ślizga się jeszcze bardziej niż wcześniej... nie da się wyprzedzać... auto po zmianie ECU ze 136km 280nm na 155km 320nm - nie mierzone Proszę oszczędzcie mi teksty typu "sprzegło wymienai się kompletne" tylko pomóżcie znaleść przycyznę... zły docisk? Zastanawia mnie jak w ogole jest mozliwe ze tarcza 8.2 mm przy już zużytym docisku mogła być za gruba.. normalnie nowe tarcze mają koło 9mm
-
[M47] Grubość tarczy sprzęgła
Witam, BMW E46 320d sedan 136 km 1998r M47 skrzynia manualna Tarcza zuzyta slizgająca się ma grubosc 6mm Średnica tarczy 230 mm. Jaka jest grubość tarczy sprzęgła nowego?
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
ładnie ludzie mają z głową xD kosmiczny golf 4 za 100 koła :cool2:
-
328 luźny drążęk skrzyni biegów
daj znac, ale wydaje mi sie ze bez opuszczenia lekkiego nie da rady
-
328 luźny drążęk skrzyni biegów
dokładnie tak jak mowisz kolego... to samo u mnie ;)
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Przepraszamy - ogłoszenie jest nieaktywne. :( macie screena?
-
E46 pytanie o schowek
tego się nie spodziewalem :P fajny bajer ;)
-
E46 pytanie o schowek
ładowania latarki? jakiej? :P
-
E46 pytanie o schowek
żeby nie zakładać nowego tematu to zapytam tutaj.... wyjąłem swój schowek ('na rękawiczki') i dochodzą do niego 4 przewody na dwóch wtyczkach. Jedna wtyczka idzie normalnie do lampki w schowku Druga wtyczka nawet z grubszymi lekko przewodami jest wpinana w zaślepione miejsce z tylu schowka, nie ma tam nic - sam plastik. Od czego jest ta druga wtyczka? Pod podlaczenie oswietlania na nogi, ktorego fabrycznie nie mialem? Jesli to o to chodzi to gdzie znajduje się druga po stronie kierowcy? Może dorobię sobie taki temat :)