Treść opublikowana przez Shaft28
-
[E46] Webasto Thermo Top c (diagnoza/naprawa)
w końcu zadzwonił do mnie fachowiec u którego leży mój piecyk - zdiagnozował że winny jest (tak jak pisaliście) sterownik. Po podmienieniu elektroniki na swoją sprawną piecyk ruszył. Więc czeka mnie regeneracja / naprawa / wymiana sterownika. Koszt tego jak patrze jest dosyć spory... Ciekawe czy uda mi się w jakiś sposób zniwelować koszty tej naprawy.
-
Podnoszenie Szyb-problem
jeżeli miał by to być problem "elektryczny" to jedynie silniczki wchodzą w gre - każda szyba ma osobny. Ale nie sądze żeby tutaj leżał problem, raczej tak jak pisałem w poprzednim poscie. Jak jesteś z okolic Słupska to możesz podjechać popatrzymy
-
Podnoszenie Szyb-problem
kolego bez rozebrania tapicerki drzwi i diagnozy systemu podnoszenia szyby sie nie obejdzie - temat jest prosty, znajduje sie tam metalowa szyna, która z obu stron ma plastikowe rolki. Po tych rolkach jeździ sobie stalowa linka która po środku na szynie przymocowana jest do plastikowego ślizgu. Ten ślizg przymocowany jest takim czerwonym plastikowym zaczepem do szyby. Rozbierz tapicerkę i zobacz czy wszystko chodzi tam jak trzeba. U mnie problemem był ułamany ślizg (ten który porusza się po szynie). Jeśli ślizg masz cały to proponuje rozwiązanie typu "kto smaruje ten jedzie" czyli przesmaruj całą szyną po której porusza się ślizg i zobacz, czy rolki na końcach szyny poruszają się bez problemowo - je też możesz przesmarować, tylko nie dawaj smaru do środka co by linka nie wyleciała z kółka :)
-
[46] 320D 2003r 150KM Sterowanie świecami żarowymi
odświeżam, jak w poście powyżej... błąd w inpie: http://img716.imageshack.us/img716/5822/inpa1.jpg
-
[E46] Webasto Thermo Top c (diagnoza/naprawa)
interfejs dedykowany do webasto nie połączył się z moim piecykiem i webasto zostało u faceta wyjete z samochodu ;) czekam na info na dniach od niego
-
[E46] Webasto Thermo Top c (diagnoza/naprawa)
sory za double post, ale odświeżam... W środę 13.11.2013 na godz. 17 jestem umówiony na diagnoze mojego webasto specjalnym interfejsem u speca od ogrzewań postojowych ;) dam od razu znać co było nie tak
-
[e46] WEBASTO Diesel - Śląsk - Potrzebna pilna pomoc
dzwoniłem do jakiegoś serwisu co niby zajmuje sie webastem u mnie w Słupsku http://www.4moto.pl za samą diagnozę piecyka chcą 125 zł - chyba im się coś w głowach.... ;) #marcov - z checia bym przerobil na pelne ogrzewanei o ile w moim modelu webasta się da i jest to za rozsądne pieniądze, ale fajnie by było gdyby na początek działało chociaż ogrzewanie płaszcza silnika ;) byłbym usatysfakcjonowany :P
-
[e46] WEBASTO Diesel - Śląsk - Potrzebna pilna pomoc
Właśnie dlatego jak już mamy coś takiego fabrycznie w aucie, to fajnie by było jakby to działało i spełniało swoją rolę ;) Już widzę uśmiech na twarzy mojej kobiety, jak po przejechaniu krótkiego dystansu leciało by ciepłe powietrze z nawiewów :D poza tym zimny diesel - to niefajny diesel :P
-
[e46] WEBASTO Diesel - Śląsk - Potrzebna pilna pomoc
Niezbyt ogarniam o czym tu mowa, w INPIE ? mi się wydaje że mamy uwalone świece / palnik, a nie sterownik... moje webasto się próboje uruchomić, coś tam bzyczy jak na dworze jest zimno, a ja mam zimny silnik, ale co z tego że bzyczy, jak nie zapala :/
-
[e46] WEBASTO Diesel - Śląsk - Potrzebna pilna pomoc
śledze cały czas temat... sytuacje mamy identyczną - ciekawe co może być w tych naszych sterownikach uszkodzone, że inpa pokazuje taki błąd.. w okolicach środy, bede mial dostep do drugiej takiej samej bawarki z takim samym webasto - sproboje przelozyc sterownik i posprawdzac jak to wyglada
- Radio e46
-
[e46] WEBASTO Diesel - Śląsk - Potrzebna pilna pomoc
Zaradziłeś coś yoshimura? Webasto Ci odpala? Mam ten sam problem.
-
przekładka silnika 320d
przy jakim przebiegu Ci wał strzelił?
-
E46 320d Touring by be..mw | SPRZEDANE
dzięki za dobre info, teraz przygotowuję bawarkę do zimy, więc priorytet to sterownik świec, webasto, akumulator etc... potem świeta więc też kasa ucieka jak to w święta... jak wpadnie najbliższa gotówka to zrobie także cały komplet, bo moje klocki i tarcze powolutku też już się kończą. Płyn hamulcowy wymieniałem 2 mieś temu :) nie robie Ci tu już offtopa o ręcznym :P
-
[E46] Webasto Thermo Top c (diagnoza/naprawa)
znalazłem palnik ze świecą za 150 zł http://allegro.pl/palnik-webasto-thermo-top-z-c-swieca-kolek-kpl-i3660214718.html sterownik to już kosmiczne pieniądze... a całe webasto uzywane sprawne mozna kupic za 390 zł http://allegro.pl/dogrzewacz-analogowy-thermo-top-c-z-c-d-webasto-i3661780001.html więć jeśli miałbym kupić sterownik to taniej wyjdzie kupić całe webasto... bezsens
-
Komputer pokazał bład przekaznika swiec żarowych i egr
jak masz m47 to możesz zaślepić sobie wężyk od EGRu podciśnienia co do sterownika swiec to zalacza sie dopiero przy nizszym temperaturach, wiec auto moze palic
-
[E46] Webasto Thermo Top c (diagnoza/naprawa)
fajnie by było gdybym znalazł kogoś ze Słupska z takim webastem żeby przełożyć sterownik i spróbować zdiagnozować inpą, wykluczyłbym wtedy jeden z elementów
-
316ti Gasnie jak wyłącza sie ssanie
edytuj poprzedni post, zamiast pisać kolejny :wink: proponuje Ci najpierw podłączyć auto pod komputer i zobaczyć co mu dolega, jak jesteś z okolic Słupska to mogę pomóc
-
BMW e46 316i 99r
kolego tu jest temat ku takim pytaniom stworzony: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=200081
-
[E46] M47 ustawienie cięgna turbiny
Ustawiłem cięgno turbo w takiej pozycji: http://img241.imageshack.us/img241/2409/1003142avs5.jpg auto zbierało się dopiero przy 3tyś obrotów tak więc postanowiłem że skręce bardziej cięgno turbo, zostawiając jeden zwój gwintu zamiast 7dmiu - teraz zbiera się od 2 tyś obrotów (nawet od 1700 już czuć turbo), ale przykładowo na 4tym biegu przy prędkości 120km/h odcina turbine i auto nie drgnie nawet o 1 km/h szybciej, na 5tym biegu atuo jedzie max 130 km/h i też odcina turbo hamujac silnik
-
[E46] Webasto Thermo Top c (diagnoza/naprawa)
mogę połączyć się z silnikiem, albo z poduszkami czy EWSem przez inpe obdzwoniłem jeszcze wczoraj wszystkich elektromechaników swoim mieście, żaden nie ma sprzętu do diagnozy webasto :/ tak zrobie, ale mysle ze to raczej nic nie da :/
-
[E46] Problem z hamulcem ręcznym
dziękówa, tak zrobie :cool2:
-
[E46] Webasto Thermo Top c (diagnoza/naprawa)
sprawdziłem i ten przewód z naderwaną izolacją to pin 6sty - tak jak wywnioskowałeś ze zdjęcia (dobre oko ;)) mieszkam w Słupsku 18 km od morza, mogę jedynie udostepnić przez team viewera swoj komputer z podłączonym interfejsem i maszyną trandolfa do swojej bawarki
-
[E46] Problem z hamulcem ręcznym
dzieki bardzo, fajne i przydatne info. bede na dniach zmieniał koła na zimowe to przy okazji popróbuje z tym ręcznym tak jak napisałeś :)
-
[46] 320D 2003r 150KM Sterowanie świecami żarowymi
jak go zwał tak zwał, chodzi o ten element jak go wyjąć, co by sprawdzić czy jest w porządku - bo pokazuje mi błąd glow device: http://desmond.imageshack.us/Himg122/scaled.php?server=122&filename=przekanikuo0.jpg&res=landing