Treść opublikowana przez patryk4544
-
2008 M3 E90 - Srebrny, manualna skrzynia, wersja amerykańska
Auto świetne, szczególnie szare skóry mi się podobają.. pewnie często zachęca do grzechu :D
-
amortyzator padł po 30 tkm,pytanie...
Przeczytaj dokładnie bo napisałem.
-
amortyzator padł po 30 tkm,pytanie...
Moje Ori amortyzatory ( sport dost. nadw ) padły przy ok 200k przebiegu o ile pamiętam. Zgodnie z radą panów z częscidobmw kupiłem monroe i jak dotąd jestem zadowolony. Drogi mam średnie, felgi 17 Cali z niskim profilem opon, po ok. 20 tyś km od założenia monroe, byłem na stacji diagnostycznej sprawdzić zawieszenie i wg. diagnosty amortyzatory są w stanie idealnym. Auto stoi równo, prowadzi się jak zawsze, czyli bardzo dobrze:) Ogólnie też bałbym się je kupić, w końcu pomyślałem że jak cena niska to pewnie chinski "shit", jednak wierzę że panowie ze sklepu myślą o przyszłości i konsekwencjach polecania złych produktów ;)
-
Czasami nie graja glosniki od strony kierowcy
Tak, głośniki w drzwiach przednich czasami nie grają. Tył o ile słysze gra ( SUb i sub na podłodzę ) Ja się mocno nie spinam bo to jednak auto używane i ładnie jeździ, ale jakość wnętrza i takie drobnostki jak ta źle świadczą ( rozumiem gdyby było bite i robione na handel )
-
Czasami nie graja glosniki od strony kierowcy
Jak ustawilem aby graly tylko od strony kierowcy to cos cichutko gralo. Jutro sprawdze dokladnie skoro to istotne
-
Czasami nie graja glosniki od strony kierowcy
Witam. Mam problem z moja e90. Czasami dzieje sie tak, ze przestaje grac czesc glosnikow od strony drzwi kierowcy. Myslalem ze to cos np. Ze stacja radiowa lecz zmiana na inna nic nie daje. Usterka wlasciwie zawsze sama ustepuje po chwili lub uzej ale chcialbym ja wyeliminowac o ile jest taka mozliwosc. Ktos mial taki problem ? Mam navi business z audio hifi
-
Dziwny dzwięk, jakby od opon lub łozyska
Witam, dziękuje za odpowiedzi. Od razu mówię że autko nie moje :mrgreen: 1. Wczesniej również myślałem że to opony, więc byłem pewny że gdy zmienie je na nowe zimówki ( bo akurat sie konczyly ) to problem minie - na nowych oponach dzwiek był jednak identyczny. 2. Opony rzeczywiście są wyząbkowane, bo dopiero teraz zabrałem się za auto i zrobiona została geometria, która okazała się być tragiczna. Jednak jak wyżej pisałem - nawet na nowych oponach brzmiało to identycznie. 3. Łożyska kół przednich zostały wymienione - nic się nie zmieniło. 4. Bylem w Stacji kontroli pojazdów, gdy podnosił przednie koło, to dobiegał z niego metaliczny dzwiek. Kazal sprawdzić piaste / łozyska..
-
Dziwny dzwięk, jakby od opon lub łozyska
Witam. Na wstępnie zaznaczam że problem nie dotyczy BMW, lecz Mercedesa - którego forum internetowe niestety nie żyje. Tutaj jakoś zawsze można liczyć na dobrą odpowiedz, więc być może ktoś rozpozna co jest problemem. A jest nim dzwięk, jaki słychać podczas jazdy w poniższym video ( dobra jakość ) https://www.youtube.com/watch?v=XyLWU29iLpc Być może ktoś miał podobny problem, a może dzwiek charakterystyczny dla czegos..
-
Navi Prof CCC - Warto?
A z bussiness z 2005 roku da sie cos zrobic z mapami, czy nie da radY?
-
Łańcuch rozrządu N47
Ja mam M47 z 2005 roku. Wg. Aso auto z poważniejszych rzeczy miało wymieniane jeden raz Turbo. Ja od zakupu bodajże poniżej 180tyś km do 228 tys przebiegu obecnie jeżdze bezawaryjnie. Kolega z uczelni ma nowszą n47 i jemu rzeczywiście coś nie ładnie szura, ale jak dotąd jeździ.
-
E90 Rozmiar koła dojazdowego/dojazdówki
Dajcie mu spokój, kolega chcę się popisać że jego na ROF-y stac, a my biedne wieśniaki jeździmy na nienowoczesnych, zwykłych oponach :) Ja już identyczny zestaw.. a mianowicie siatka, pokrowiec, lewarek i dojazdowke zamowilem ;) Nie mam jeszcze potrzeby wielkiego bagażnika i wystarczy mi nawet połowa tego co mam, także wole odbić sobię to na komforcie, bo sam Sport - Pakiet daje w kość :)
-
E90 Rozmiar koła dojazdowego/dojazdówki
Dzieki RSC :)
-
E90 Rozmiar koła dojazdowego/dojazdówki
Moglbys kolego pokazac konkretnie jaka to siatka ? moze nawet zdjecia jak to wyglada :)?
-
E90 Rozmiar koła dojazdowego/dojazdówki
Panowie, ma ktoś może pomysł czy to kolo dojazdowe w e90 mozna jakos zamocowac.. ? bo boje sie zeby mi to nie latalo po bagazniku ;/
-
N47 130KW i ~300.000 km przebiegu?
Ja bym nie kupował - Co powie sąsiad i rodzina ???? Każdy szwagier / sąsiad po wejściu do auta i spojrzeniu na deskę rozdzielczą powie - 300 TYSIENCY PRZEBIEGU ??? COŚ TY KUPIL, NA ALLEGRO SOM PERELKI 10 letnie z 30-90 tys przebiegu!!!! Jo by kupił takiego 50% taniej z 50% mniejszym przebiegiem ze 100% lepszym wypasem i rocznikiem!! Sugeruje zostać przy starym aucie, chociaż nie będzie siary na dzielnicy :mrgreen:
-
Listwy z E92 do E90
Witam. Czy listwy ozdobne wnętrza pasują z E92 coupe do E90 Sedan? O ile widzę to przednie powinny pasować, lecz nie wiem jak z tyłem
-
Irytujące BMW E90 (320i 2005 150KM) - czy tak ma być?
Jak niby wszystko, to pokusuilbym sie o sprawdzenie bardziej prozaicznych rzeczy. Ja np. miałem klucz do odkręcania kół położony obok gaśnicy i to też fajne dzwieki wydawalo podczas nierownosci.
-
Navi Prof CCC - Warto?
Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy warto bawić się w przekłade businesa na professionala w E90. Głównie zalezy mi na graficznych mapach no i większym monitorze, a cena jakas straszna nie jest. Do tej pory jezdzilem na bussinesie w krotsze trasy i był ok, czy profesional jest lepszy od businesa, czy to kwestia mapy z widokiem 2/3d ? Jakie sa wasze opinie o CCC ?
-
E90 Business -- > Proff upgrade
Witam. Chciałbym prosić o mała pomoc - Jakie części i usługi muszę załatwic / dokupić ( programowanie, jakieś wtyczki itd ) przy operacji Upgrade navi ? Załóżmy że mam : 1. Monitor 2. Czytnik 3. ( Stary zestaw Business, który jest w aucie i wszystko to co z nim było ) Teraz prosiłbym o pomoc w reszcie, mianowicie czy ktoś wie jakie wtyczki mogą nie pasować, co trzeba będzie dokupić, programować.. ? Mowa jest o zwykłym CCC
-
E90 330xd M pakiet DO ZAMKNIĘCIA
Czekam na fotki przyciemnionych szyb, może sam się kuszę, bo kolor mam podobny :)
-
Coś tłucze z przodu
Dzieki za pomoc. Zawieszenie zostało sprawdzone, do wymiany idą łączniki stab. Pozdrawiam
-
Coś tłucze z przodu
Dzięki.. mam jutro zamiar sprawdzić jeszcze auto na trzepaku - wyjdzie to ewentualnie? Czy lepiej na kanał jechać ?
-
Coś tłucze z przodu
Hej. Od 2 dni coś mi tłucze / puka z przedniego zawieszenia, podczas pokonywania nierówności na drodzę. Czy w E90 są jakieś słabe punkty, które są znane ze swojej problematyczności w zawieszeniu?
-
BMW E90 320D 163PS
Wczoraj miałem przyjemność odwiedzić kolegę szymon-o, który chętnie zabrał się za BMW viewtopic.php?f=159&t=162704 BMW otrzymała : - Komplet nowych świec żarowych, wraz ze sterownikiem - Filtr powietrza, oleju, paliwa, kabinowy - Płyn hamulcowy - Olej 0W-30 Castrol Edge Full Synthetic - Separator oleju, którego wymiana okazała się niepotrzebna. - Termostat EGR W ciągu prac wyszło kilka innych "drobnych" usterek, które do wiosny zamierzam oczywiście usunąć. - Przednie tarcze hamulcowe z klockami - Termostat główny ( Auto pali 7-8L ) i nagrzewa się do max. 60 Stopni przy prędkościach autostradowych ( już po wymianie termostatu EGR ) - Olej w skrzyni biegów i bodajże jakiś o-ring, gdyż coś tam pod spodem się poci :) Termostatem oczywiście zajmę się jak najbszybciej, bo tu już ważniejsza sprawa... Do tej pory wydawało mi się, że świece żarowe są tylko od rozruchu auta, przez co trochę zwlekałem z ich wymianą, jednak teraz widzę różnice - w kulturze pracy silnika oraz subiektywnie w dolnym zakresie momentu obrotowego.. I na koniec polecam wszystkim kolegę szymon-o, przez niego ciężko mi jest zostawić BMW gdzie indziej, bo to znakomity fachowiec i pasjonat. http://s26.postimg.org/s2fdy4y9l/2014_02_18_12_03_25.jpg http://s26.postimg.org/e62k8icmx/2014_02_18_12_44_47.jpg http://s26.postimg.org/i3ufbnou1/2014_02_18_15_00_28.jpg photo hosting
-
E9X Silniki diesla - różnice i zestawienie awaryjności
Widzę że rodzi się kolejna generacji filozofów - teoretyków motoryzacyjnych :duh: Polecam zwrócić uwagę na jeden bardzo istotny czynnik - 95% aut na naszym forum to auta z 2/3/4/5... ręki.. Gwarantuje wam że to jest ten spisek, który powoduje większość usterek w naszych kochanych autkach :) Do tego dochodzi jeszcze presja, której większość się poddaje - auto trzeba kupić tanio.. bo co powie szwagier i rodzina? że frajer jestem.. lepiej dać tanio, żeby zrobić wrażenie na rodzinie i znajomych, a potem narzekać że to nowe BMW to nie to, co kiedyś.. :)