Treść opublikowana przez gruby325
-
BMW E36 Brak podświetlenia kokpitu,dziwny problem
żarówki powymieniałeś??
-
[316i] compact ...czy sprzęgło sie ślizga??
Jedź 60km/h,najlepiej pod górkę, wrzuć piątkę lub czwórkę i strzel "ze sprzęgła": - jak silnik się zamuli - to jest ok - jak będzie się kręcił na obrotach,a auto nie będzie przyśpieszać to raczej coś ze sprzęgłem się dzieje.
-
316 czy mozna jakos podkrecic osiagli silnika ??
Bardzo częsty problem spotykany na forum: "Mam BMW 316i i nie mogę palić porządnie gumy na suchym przed znajomymi, jak zwiększyć moc??? :lol: " :duh: Jest na to lekarstwo i to nie magnetyzer z allegrosza, to.. ...Swap kolego SWAP na większy silnik!!!!!!
-
316i 20 letnie auto co robic ?
Ja bym wsadził w nią motorownie m50b25 i cieszył się z jazdy, nabieżąco robiąc te rzeczy co się psują. W e46 też będziesz cały czas coś robił.większość tych wymian co u siebie zrobiłeś tu też zrobisz. Albo wrzucił na luz odłożył trochę floty i poszukał jakiegoś auta z pewnych rąk.
-
wyciek z podstawy filtra oleju m50b25
ok dzięki za info Czy trzeba upuścić olej z silnika, aby uszczelkę wymienić??
-
wyciek z podstawy filtra oleju m50b25
A uszczelkę nr 9 kupić?? czy trzebabędzie ten element rozkręcać?
-
wyciek z podstawy filtra oleju m50b25
Witam wczoraj zauważyłem wyciek oleju u podstawy filtra oleju,przy łączeniu z silnikiem. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB31&mospid=47444&btnr=11_0526&hg=11&fg=30 Ktoś u siebie może miał takowy problem i wymieniał uszczelkę nr 11?? Jakieś podpowiedzi jak się zabrać za to? co ewentualnie od razu wymienić??
-
320 biała maź w wężu od odmy
Tak jak kolega pisze, nie nakręcaj się niepotrzebnie tylko przegoń porządnie BMW i ciesz się z jazdy :D
-
320 biała maź w wężu od odmy
Kolega kupił m52b28 i miał pod korkiem oleju białą maź,dosyć sporo(auto jeździło w mieście i po emerycku tylko) Powstawiał jej trochę,poprostu nieżałował gazu,zrobił z 600km i już po tygodniu zaczęła ta maź znikać.teraz praktycznie już jej nie widać. Zostaw Swoją na wolnych obrotach z 40 minut i zobacz czy się zagotuje, sprawdź czy działa visco, pompa wody. Bo wydaje mi się że jak uszczelka by klękła to byłyby objawy chociaż jeden z nich: stan oleju by się zwiększał,bądź strzelały węże z układu chłodzenia,ubywał w szybkim tempie płyn chłodniczy. Poszukaj tematów o uszkodzonej głowicy jest trochę. Badanie CO2 by wyjaśniło uszczelkę
-
e36 problem z szybami i szyberdachem
u mnie nie działał szybardach i szyby a okazało się że wynny był za to microstik w ryglu drzwi (wytarty był i jak kolanem docisłem drzwi to wszystko działo https://www.google.pl/search?hl=pl&client=opera&hs=1c9&channel=suggest&q=e36+drzwi&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&bvm=bv.42965579,d.bGE&biw=1333&bih=645&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=0WsuUdrnMqPk4QSM_oHwCQ#imgrc=0B-Ap9BrgHQBpM%3A%3BdQCSxBoIpw9bwM%3Bhttp%253A%252F%252Fimages03.olx.pl%252Fui%252F13%252F11%252F58%252F1350935005_448990358_1-rygiel-zaczep-zamka-drzwi-bmw-e36-e34-51218105511-Bydgoszcz-glinki.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fbydgoszcz.olx.pl%252Frygiel-zaczep-zamka-drzwi-bmw-e36-e34-51218105511-bydgoszcz-iid-448990358%3B625%3B469)
-
320 biała maź w wężu od odmy
dłuższych tras nie robisz tylko 12km?? jak tak to od kiedy ?
-
(m50) falowanie obrotów
Jakiej firmy cewki masz?
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Witam. mógłbym prosić o rozkodowanie : wbadd51060bp09342
-
E46 320d Touring Lifestyle Edition
Wypucowana aż miło popatrzeć :D Jak będziesz w mojej okolicy to daj znać:)
-
316i jak naprawić prędkościomierz obrotomierz
Dodam jeszcze że ma ciachy, jak nagrzeje się. Właśnie rozebrałem, go i nic na oko nie widać. Poprzeczyszczałem co mogłem i zobaczę czy coś pomoże :) Szkoda mi mojego bo jest jeszcze oryginalny od nowości :)
-
316i jak naprawić prędkościomierz obrotomierz
Odgrzeje kotleta: Tak samo mi prędkościomierz i obrotomierz się zacina. Wie ktoś jak naprawić??
-
E36 1.6m40 93r.->1.8is m42 95r. Drugie narodziny.
Elegancko :) Cały tunel trzeba wymienić aby podłokietnik wstawić?jeżeli ma się przedlifta??
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Witam Kolegów da radę : BU10121 ? Pozdrawiam
-
e36 coupe 2.0 bez vanosa
Mi teraz przy w miare spokojnej jeździe 13litrów na sto w mieście wyszło a mam m50b25 nv . Ale ostatnio jak dosyć ostro jej wstawiałem to i 19 wyszło. :D W trasie najmniej 8,5litra spaliła.
-
e36 przerywa 2.5
Podobny problem miałem który rozwiązałem viewtopic.php?f=68&t=193854
-
Bmw e36 problem z odkręceniem tylnych wahaczy
Na początek kupić nową na wymianę :)
-
Tapicerka szyberdachu utknęła pod podsufitką. Jak wyciągnąć?
Szansa może i jest ,ale biorąc pod uwagę że nie wiesz czy owa tapicerka wogóle jest...?? To bez zdejmowania go nie wiem. Jakbyś był w okolicach Gorzowa to moglibyśmy to ogarnąć, ostatnio zrzucałem swój szyberdach, jest trochę zabawy(cza podsufitówkę zdejmować,plastików trochę popęka itp.) no i leży u mnie szyber w razie "W-uuu" praktycznie cały na części.
-
Tapicerka szyberdachu utknęła pod podsufitką. Jak wyciągnąć?
Jeżeli chodzi o tą ruchomą, to o ile dobrze pamiętam,musisz lekko schować szyberdach(aby on "przysiadł" strone tyłu,na wyczucie to robiłem)i ręką lub czymś chwycić tapicerkę i wyciągnąć.
-
Nie ciągnie na niskich obrotach M50B25
To gdzie jedynakk byś szukał to Twoja sprawa,lubisz czytać książki to czytaj, Ja pisze Fakty, że Po wymianie znikły problemy i w moim przypadku były to Cewki. Od kilku dni zapomniałem o problemie :) znalezione w sieci : "Tak dla ścisłości, to BMW jako producent samochodów, nigdy nie produkował cewek zapłonowych. W M50 były montowane cewki różnych producentów: May und Christ, Bosch, Beru, Bremi. Te pierwsze - May und Christ (posiadające napis ZÜNDSPULE 1 726 177 ), to był największy niewypał. Po kilku latach użytkowania w cewkach tych pojawiały się przebicia. Zjawisko to można zauważyć w specyficznych warunkach - mocno rozgrzana cewka i duże obciążenie silnika, czyli przy ruszaniu i gwałtownym przyspieszaniu. Efektem jest wypadanie zapłonów, czyli mocne szarpanie silnika. Jeśli dzisiaj w jakimkolwiek silniku M50 są jeszcze zamontowane takie cewki, to w ciemno, bez żadnej diagnostyki można te cewki wyrzucić do śmietnika."
-
M50b25 turbo
Rozmawiałem z gościem co miał uturbione m50b25 powiedział mi że przybliżeniu ok. 10++ tys. zł włożył bo zawsze międzyczasie coś się wysrało itp.trzebabyło coś dorobić itd. Fakt że laczki 225 to do 120km/h szukały trakcji. widziałem jak się na 400m ścigał z ori e36 m3 i dostał baty a miał moc niby większą,