Skocz do zawartości

MarioBigRed

Członkowie klubu
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez MarioBigRed

  1. witaj :D Jedź do silnikowca w okolicy który ma pojęcie o BMW i niech posłucha Mailem nie opiszesz dźwięku a za osłuchanie nikt od Ciebie kasy nie weźmie Najlepiej pojedź do dwóch - to zobaczysz czy wersje się powtórzą Pozdro MarioBigRed
  2. Opony są nóweczki ale na starych to też występowało - wczoraj je doważyłem po 1500 km ale drgania nie ustały - są nadal ale na pierwszych kilometrach Zawieszenie - oprócz drążka środkowego jest zrobione - drążek też był oglądany ale podobno jego stan nie wymagał niczego . Pierścienie centrujące nie wejdą na piastę - luzu na feldze nie ma - tak stwierdził wczoraj oponiarz . Czekam dalej na Wasze doświadczenia Mario
  3. Na moje oko włącza Ci się ABS Może oznaczać to , że nie trzymają Ci amortyzatory i są zbyt rozedrgane albo wariuje czujnik ABS Nie pali ci się czasem lampka z ABS ? Pozdro Mario
  4. dużo zapłaciłeś ? czy ktoś wie gdzie mógłbym to kupić w okolicach Warszawy ? i jeszcze jedno pytanie - czy miałeś taki objaw , że jak przejechałeś kilka kilometrów - bicie zmniejszało się i największe było zaraz po nocy Pozdro MarioBigRed
  5. nadal nie wim jak to naprawić i co ew wymienić aby grało?
  6. Witam Temat wciąż aktualny ale nie wyczerpany do końca mam nowe tarcze , nowe opony , felgi 16 z modelu 2000 ,przeglądniete zawieszenie i na zimnym samochodzie -pomiędzy 80 -90 mam bicie na kole kierownicy :cry2: . Przejadę ze 3-4 km bicie znika kompletnie . 150-200 i szybciej auto jedzie jak po maśle - co to może być ? Pozdro :mad2: MarioBigRed
  7. U mnie w E34 525 antena była zamontowana w szybie - tak jak druciki ogrzewania W E38 jest identiko Odbiera - b dobrze Pozdro MBigRed
  8. MarioBigRed opublikował(a) temat w E30
    Planuję kupić E30 z 88 r z silnikiem 2.0 Czy ma rozrząd na łańcuchu czy na pasku Ile może kosztować wymiana i po czym ( jak ) stwierdzić czy był wymieniany :?: Co ile km standartowo wymienia się rozrząd w tym modelu? Mam ograniczone zaufanie do sprzedającego a auto wcześniej jeździło za granicą :doh: Pozdro MarioBigRed :D
  9. Zależy co Cię chłopie kręci - sam musisz sobie odpowiedzieć 5 z tym silnikiem jest naprawdę dynamicznym autem , lepiej się składa w ciasnych zakrętach , łatwiej sie nią parkuje , trochę mniej pali , części są trochę tańsze ,itp itd ale 7 jest bardziej reprezentacyjna , większa , komfortowa - i tyle Pozdrawiam :D MarioBigRed
  10. MarioBigRed odpowiedział(a) na MarioBigRed temat w E30
  11. MarioBigRed opublikował(a) temat w E30
    Witam :D Gdzie nabiję klimę w E30 z 88 roku w W-wie lub okolicach ? Podobno jest nabijana gazem "starego typu" - którego już się nie używa bo jest zakazany :nienie: ? Czy coś się dzieje jeśli zostanie nabita standartowo używanym gazem :?: Jakie mogą być koszty takiej operacji ? Pozdro MarioBigRed
  12. Ok - ale powróćmy do pytania pierwotnego Co powoduje - jakie uszkodzenie - że mimo iż klapa się otworzyła - silniczek otwierania pracuje jeszcze przez kilka sekund i mam po tym problem z jej zamknięciem Pozdro MarioBigRed
  13. Jeszcze raz Marcosz - samoczynnie się otwiera w górę do pełnego otwarcia bagażnika czy tylko się uchyla ? Pozdro MBigRed
  14. Ja mam v 8 w E 38 zagazowane instalacją z wtryskiem od czasu do czasu na jałowym bez względu na żródło zasilania gaz-benzyna zafalują ale po jakimś czasie chodzi równo Byłem raz u silnikowca w Szczecinie i powiedział , że wszystko jest ok - i taki urok tych silników Od tego czasu nie zwracam na to uwagi Pozdro MarioBigRed
  15. Nie sama klapa się do góry nie podnosi - musiałby być zamontowane siłowniki - ale pytanie pozostaje dalej Mario
  16. Jedź do mechanika który to robił i pyskuj , że nie gra Miałeś tak wcześniej ? nie a więc walcz Jeśli teraz grzechocze - nie daj sobie wmówić i sam się nie łudź, że za chwilę przestanie . Zarządaj potwierdzenia na piśmie ( może rachunku ) , że to robiłeś właśnie w tym warsztacie i kiedy . Sprzęgło i docisk są nowe a więc przysługuje Ci gwarancja . Objawy - dla mnie - jak łożysko - ale może być zupełnie inny błachy powód - niedokręcona jakaś osłona która po wysprzęgleniu wpada w rezonans Pozdro MarioBigRed
  17. MarioBigRed odpowiedział(a) na zmp3 temat w E36
    było już kilka razy olej zależy od przebiegu - jesli masz 400 - 500 tyś na liczniku zalewaj minerałem Jeśli masz 200 tyś i wszysko chodzi idealnie - ja zalewałbym syntetykiem Pozdro Mario
  18. Czy można odłączyć domykanie bagażnika w E38 bo zaczyna fixować Po wciśnięciu przycisku w klapie - bagażnik się otwiera a potem silnik poruszający trzpień mechanizmu pracuje przez kilka sekund i nie mogę domknąć klapy Jeśli ktoś wie co z tym zrobić proszę o info Mario
  19. Ja bym sprawdził jeszcze raz zawieszenie przodu tuleje wahacza - one odpowiadają za myszkowanie ostatnio wymieniłem i poprawiło się na koleinkach a opony - czy są nówki czy używki ? czy na prostej auto nie ściąga , czy koła nie biją Pozdro Mario
  20. MarioBigRed odpowiedział(a) na slaw369 temat w E34
    Daj więcej info bo to zbyt enigmatyczne - Jeśli masz puszczony nawiew na szybę a ona paruje - zacznij od filtra kabinowego - sprawdź jego czystość Nie pamiętam aby w E34 był 1 przycisk który uruchamia nawiew na przód i ogrzewanie jednocześnie Czy normalnie nawiew odparowywania przedniej szyby działa - jeśli włączysz go pokrętłem ? Sprawdź dokładnie w instrukcji co to za przycisk ? Mario
  21. MarioBigRed odpowiedział(a) na artur80 temat w E36
    Czy chodzi Ci o wpadanie pedału , wciskasz go głębiej niż zwykle czy efektywnie spadła droga hamowania ? Tył jeżeli jeszcze są okładziny - nie powinien az tak wpływać na jakość hamowania . Na wpadanie głębsze pedały ; może . Sprawdź też przód - jeśli masz pofalowane lub porzeźbione tarcze - klocek całą szerokością do nie nie przylega - dlatego samochód hamuje mniej skutecznie . pozdro Mario
  22. MarioBigRed odpowiedział(a) na GrzesiekRZ temat w E36
    Opony - raczej nie Jeśli nie przerywa silnik to mogą być to elementy zawieszenia - duże luzy w zawieszeniu ale ja typuję na zawieszenie silnika - poduszki silnika ew skrzyni. Mario
  23. Hej Szkoda tych dziewczyn co się uśmiechają , ja bym nie naprawiał :lol: Wjedź na podnośnik - niech ktoś zlokalizuje Ci ten dźwięk Związany jest z którymś elementem gumowo metalowym w układzie kierowniczym Samo smarowanie pomoże na trochę , pisk oznacza że dostaje się tam woda , piasek lub guma jest spękana i elementy trą o siebie . U mnie piszczała końcówka drążka kierowniczego - przy skręcie tylko w jedną stronę . Pozdro :D MarioBigRed
  24. Serwis - niekoniecznie autoryzowany Może już w tej chwili AIR BAG jest sprawny bo np .kostki połączeniowe się stykają ale żarówa się będzie świecić dopóki jej nie wykasuje na kompie elektryk Heja - kosztowało mnie to 80 zł
  25. Heja Wystarczy dobry olej ostatni raz MotoDoktora zalewałem do malucha tam to pomagało na końcówce jego życia -jakieś 12 -13 lat temu ale do TDS nie radziłbym Pozdro Mario

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.